reklama

Nowe radiowozy trafią do Pilawy

Opublikowano: 29 listopad 2023, 14:21 Kategoria Aktualności
pilawapolicjaradiowozy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymali dwa nowe radiowozy. To znaczne wzmocnienie funkcjonariuszy w codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa. Zakup pojazdów został sfinansowany z budżetu Policji oraz ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz Miasto i Gminę Pilawa oraz Gminę Parysów.

Przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie odbyło się uroczyste przekazanie nowych pojazdów dla Policji. Dwa radiowozy, nieoznakowany i oznakowany, to samochody marki kia i suzuki. Zakup pierwszego został sfinansowany z budżetu Policji oraz w połowie ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Oznakowane suzuki w 40% zostało sfinansowane przez Powiat, w 40% przez Miasto i Gminę Pilawa oraz w 20% przez Gminę Parysów.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Marek Ziędalski, Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian, Wójt Gminy Parysów Bożena Kwiatkowska, Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie podinsp. Janusz Mularski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie mł. insp. Dariusz Gaładyk oraz Kierownik Posterunku Policji w Pilawie asp. szt. Stanisław Kopa.

reklama


Podinsp. Janusz Mularski podkreślał, jak ważna jest modernizacja policyjnego sprzętu i jaki wpływ ma to na jego niezawodność w codziennej eksploatacji – Po naszych drogach jeździ już kilka samochodów współfinansowanych przez Powiat i władze samorządowe Pilawy i Parysowa. Traktujemy to jako inwestycję w bezpieczeństwo mieszkańców. Nowoczesny transport jest konieczny, by sprawniej reagować na potrzeby społeczeństwa – mówił. Komendant podkreślił, że zakup radiowozów nie jest jednorazowym wsparciem, otrzymanym z Powiatu, Miasta i Gminy Pilawa czy Gminy Parysów. Dzięki dobrej współpracy i okazywaniu pomocy rzeczowej i finansowej Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie może efektywnie realizować  kolejne inicjatywy, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Starosta Garwoliński Mirosław Walicki zaznaczył, że samorząd powiatu zawsze chętnie udziela wsparcia miejscowej komendzie, a członkowie rady powiatu ze zrozumieniem i przychylnością podchodzą do wniosków o dofinansowanie policyjnych działań. Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian oraz Wójt Gminy Parysów Bożena Kwiatkowska doceniły codzienną służbę funkcjonariuszy. Zapewniły również o gotowości do udzielania pomocy w realizacji wspólnych zadań Policji i samorządu w zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom.

Przekazane samochody w codziennej służbie będą użytkowane przez funkcjonariuszy garwolińskiej komendy oraz Posterunku Policji w Pilawie.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama