reklama

Rolnicy strajkują na S17 [wideo]

Opublikowano: 09 luty 2024, 11:35 Kategoria Aktualności
gończyceprotestrolnicys17sobolew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Trwa strajk rolników w Gończycach (gm. Sobolew). Są duże utrudnienia w ruchu.

Okoliczni rolnicy dołączyli  się tym samym do ogólnopolskiej akcji. Wśród postulatów zytamy m.in. o zatrzymaniu napływu produktów rolnych z Ukrainy, likwidacji unijnego „zielonego ładu”, ustawowe wprowadzenie cen minimalnych na podstawowe produkty rolne.

Blokada węzła Gończyce wraz z drogami dojazdowymi przy S17 rozpoczęła się po godz. 10 i potrwa do godz. 16. Rolnicy wyjechali także na trasę ekspresową, gdzie blokowany jest przejazd.

reklama


- Apeluję do wszystkich mieszkańców Powiatu Garwolińskiego. To co się wydarzy jutro w Gończycach, to w żadnym stopniu nie bedzie robione wbrew naszym mieszkańcom. My Rolnicy jesteśmy dociśnięci do muru i już nie mamy gdzie się cofnąć. Jutrzejszego dnia cała Polska stanie w miejscu, bo jesteśmy jedyną grupą społeczną, która walczy o dobro całego narodu. Bo to Wy jesteście konsumentami produktów, które my produkujemy. A my wiemy, że to są produkty najwyższych jakości i nie chcemy, aby zalewała nas żywność której nie obowiązują żadne normy. Zachęcam wszystkich mieszkańców aby przyjechali do nas w piątek 09.02.2024r. do Gończyc, porozmawiali z rolnikami i zrozumieli nasze problemy i obawy. My nie chcemy utrudniać nikomu życia, ale niestety musimy zostać zauważeni przez cały kraj, a przede wszystkim osoby decyzyjne. Z góry przepraszam wszystkich mieszkańców, którzy w jakiś sposób zostaną pokrzywdzeni w wyniku naszego protestu - napisał na facebooku organizator strajku Daniel Owczarczyk. 

 red.

wid./fot. KSO, zdjęcia z drona Paweł KalińskiDodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama