reklama

Dzielnicowy śpiewająco uczył dzieci zasad bezpieczeństwa [wideo]

Opublikowano: 24 maj 2024, 07:28 Kategoria Aktualności
policjastary pilczyngmina łaskarzewgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Prawdziwy entuzjazm towarzyszył spotkaniu dzieci z przedszkola w Starym Pilczynie z policjantami w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie. Oprócz pokazu policyjnego sprzętu, pomieszczeń komendy czy umiejętności policyjnego psa służbowego odbyło się wyjątkowe wykonanie profilaktycznej piosenki. Dzielnicowy zagrał, a dzieci zaśpiewały żywiołowo reagując na słowa o bezpieczeństwie, którym towarzyszyła muzyka.

Prawdziwy entuzjazm towarzyszył środowemu spotkaniu dzieci z przedszkola w Starym Pilczynie z policjantami w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie. Oprócz pokazu policyjnego sprzętu, pomieszczeń komendy czy umiejętności policyjnego psa służbowego odbyło się wyjątkowe wykonanie profilaktycznej piosenki. Dzielnicowy zagrał na gitarze, a dzieci zaśpiewały razem z nim piosenkę o bezpieczeństwie.

St. sierż. Michał Paziewski jest dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Jednym z ważnych aspektów jego służby jest edukowanie najmłodszych. Łącząc swoją pracę z muzyczną pasją wpadł na pomysł, aby śpiewająco uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa. Wszystko to miało jeden cel – aby spotkanie odbyło się w zrozumiałej dla najmłodszych formie.

reklama


Słowa piosenki pomogą dzieciom zapamiętać numer alarmowy i podpowiedzą w jakich sytuacjach mogą z niego skorzystać. Dzieci śpiewając z policjantem utrwalają sobie zasady bezpieczeństwa. Z ich reakcji widać, że taka prezentacja dużo bardziej przypada im do gustu niż zwykła pogadanka. Taka forma zajęć jest dla dzieci ciekawsza niż tradycyjne siedzenie w ławkach.

Ten wyjątkowy koncert dobiegł uszu samego komendanta, który wysłuchał go z zainteresowaniem i podziwem dla małych wykonawców. - Odbiór tego występu był bardzo pozytywny. Było to widać po tym jak dzieci włączały się w śpiewanie razem z policjantem. Jest pewne, że dzięki temu zapamiętają zasady bezpieczeństwa na dłużej – podsumował podinsp. Janusz Mularski.

KPP Garwolin
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama