Uczniowie VIII klas szkół podstawowych z terenu gminy wzięli udział w Targach Edukacyjnych w Miastkowie Kościelnym.
Wczoraj w Szkole Podstawowej w Miastkowie Kościelnym zebrano uczniów gminnych podstawówek, którzy wysłuchali prezentacji sześciu placówek. Były to: ZS nr 1 w Garwolinie, ZS nr 2 w Garwolinie, LO w Garwolinie, ZS Miętne, ZSP w Żelechowie, LO w Żelechowie. Jak podkreślali organizatorzy, spotkanie ma ułatwić nastolatkom w pierwszym ważnym wyborze w ich życiu.
Policjanci współorganizowali całodniowe wydarzenie, poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wczoraj dziesiątki uczniów Zespołu Szkół im. S. Staszica w Miętnem uczestniczyło w ciekawych prelekcjach, ćwiczeniach i warsztatach, a także rozwiązywali quizy związane ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia była kadra pedagogiczna szkoły - od lat przywiązująca ogromną wagę do profilaktyki.
Wczorajszy dzień dla młodzieży z Zespołu Szkół im. S. Staszica w Miętnem upłynął pod znakiem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Realizatorami tego wydarzenia byli Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wsparty przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Wydarzenie zostało objęte patronatem Starostwa Powiatowego w Garwolinie.
Spotkanie z rodziną to wyjątkowa chwila, zwłaszcza kiedy ta rodzina wspiera i motywuje do dalszego pozytywnego działania. Właśnie takie spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II odbyło się 23 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie.
NSP w Brzegach (gm. Miastków Kościelny) reprezentowali: Dyrektor Marianna Zając, Małgorzata Łysiak i ks. Paweł Konieczny. Była to kolejna okazja do spotkania oraz wymienienia się spostrzeżeniami dotyczącymi kształcenia i wychowania uczniów. Zebranie rozpoczęło się przywitaniem gości przez panią dyrektor Renatę Tomczuk.
Wielki Teleturniej Omnibus Wiedzy o Garwolinie „Giganci Historii” wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Zmagania były jednym z elementów obchodów 600-lecia nadania praw miejskich.
Teleturniej to inicjatywa nauczycielek nauczania wczesnoszkolnego Piątki Katarzyny Przybysz i Anny Szewczyk. – Jubileusz 600-lecia miasta jest wyjątkową okazją do poznania zarówno historii Garwolina, ludzi, którzy tę historię tworzyli oraz równie wyjątkowych ludzi, którzy dbają, aby ocalić jak najwięcej wspomnień od zapomnienia – mówiła podczas otwarcia dzisiejszych „Gigantów Historii” dyrektor SP nr 5 Agnieszka Majewska.
Dzięki zaangażowaniu i kreatywności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczniowie z klas VII i VIII szkół z terenu gminy Garwolin mogli spędzić Pierwszy Dzień Wiosny przyjemnie i aktywnie.
Elementem rozpoczynającym obchody był spektakl profilaktyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Trąbkach.
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z klas 1-8 wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Wychowankowie zgodnie z ideą programu zorganizowanego przez samorząd Mazowsza, którego celem było upowszechnianie dziedzictwa kulturowego oraz zachęcenie młodzieży do odwiedzania muzeów, teatrów, za symboliczną złotówkę wybrali się do Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego. Zwiedzili siedzibę w Otrębusach oraz wzięli udział w warsztatach tanecznych.
Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego od 18 lat realizuje działania związane z poprawą bezpieczeństwa na polskich drogach. Nie ulega wątpliwości, że mimo polepszenia, jest nadal to ważnym problem, zarówno pod kątem społecznym, jak i także ekonomicznym. W wypadkach drogowych w 2022 roku zginęły 1883 osoby, ponad 24 tys. zostało rannych a koszty wypadków drogowych w Polsce szacuje się na ok. 40 mld zł.
Głównym celem działalności Krajowego Centrum BRD jest edukacja, a poprzez edukację podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego. Ten cel realizowany jest m.in. w ramach programu „Bezpiecznie – chce się żyć!”. To ogólnopolski projekt oparty na organizacji seminariów propagujących zagadnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każde z tych wydarzeń stanowiących formę swoistej reedukacji uczestników ruchu drogowego, jest okazją do przybliżenia ich uczestnikom zagadnień z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie regionu, w którym ono się odbywa. Omawiane są również ważne zmiany w przepisach mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Seminaria są także okazją do prezentacji działań Policji i innych instytucji realizujących zadania w przedmiotowym zakresie.
Uczniowie Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie już po raz kolejny przystąpili do międzynarodowego projektu, którego liderem jest Stowarzyszenie EURO LIDER z Lublina.
W skład konsorcjum wchodzą: Valencia Inno Hub z Hiszpanii, InnoVED z Grecji, Materahub z Włoch, Univerza v Mariboru z Mariboru – Wydział Ekologii i Ochrony Środowiska. 1 marca została podpisana umowa o partnerstwie ze stowarzyszeniem, które dotyczy testowania platformy edukacyjnej przez uczniów oraz przeprowadzenia warsztatów w ramach Międzynarodowego projektu ekologicznego Education for climate and ecological emergenc GreenTeam dofinansowanego ze środków Programu Erasmus+.