reklama
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie garwolińskich szkół średnich realizują projekty w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Młodzież z LO na Długiej popularyzuje język hiszpański. Uczennice z Ekonomika poszerzają wiedzę na temat rozwoju osobistego kobiet.

W LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie projekt w ramach olimpiady realizują uczniowie klasy IIIa. Po hasłem „EspañaNoPica” kryje się projekt, którego celem jest wsparcie w nauce popularnego języka, jakim jest hiszpański.

Sukces fryzjerek z Dwójki

Opublikowano: 22 luty 2024, 15:15 Kategoria Edukacja
konkursyfryzjerkitufdwójkagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

21 lutego w Warszawie  odbył się  VI Mazowiecki Konkurs Fryzjerski „Cztery pory roku”. Pierwsze zajęły uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie.

Dwójkę w stolicy reprezentowała Wiktoria Siarkiewicz z modelką Alicją Mikulską. Włosy w pełnej okazałości zostały upięte w romantyczną kompozycję kwiatów i motyli w połączeniu elegancji, lekkości i nowoczesności . We włosach pojawiają się delikatne ozdoby, które podkreślają urodę, a jednocześnie nadają atrakcyjności modelce.

Licealiści z wizytą w starostwie

Opublikowano: 07 luty 2024, 09:24 Kategoria Edukacja
żelechówstarostwogarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W poniedziałek Starostwo Powiatowe w Garwolinie odwiedzili uczniowie wraz z nauczycielami Liceum Ogólnokształcące im. J. Lelewela w Żelechowie .

O działalności samorządu powiatowego we wszystkich jego istotnych aspektach opowiedzieli młodzieży licealnej dyrektorzy poszczególnych wydziałów starostwa. Z młodzieżą spotkał się również starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, który przypomniał uczniom historię i założenia reformy administracyjnej, która z dniem 1 stycznia 1999 r. wprowadziła trzystopniową strukturę podziału terytorialnego państwa. Wtedy też powstały powiaty.

Nauczyciele doświadczenie zdobywali w Hiszpanii

Opublikowano: 28 styczeń 2024, 17:54 Kategoria Edukacja
zs 1 garwolinekonomikhiszpaniaerasmus
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Pierwsza grupa nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte wzięła udział w Projekcie Erasmus+ „Kadra przyszłości”, który był realizowany w Hiszpanii.

W ramach realizacji programu mobilności nauczyciele, dniach 15-19 stycznia, obserwowali zajęcia dydaktyczne w placówce należącej do Colegio Ave Maria Casa Madre. Szkoła znajduje się w dolinie Valparaíso, nad rzeką Darro, u podnóża Alhambry, w historycznych dzielnicach Albayzín i Sacromonte. Colegio Ave Maria to szkoła półprywatna, kontynuująca program edukacyjno-wychowawczy swojego założyciela Andresa Manjón y Manjón, oparty na tolerancji, wychowaniu moralnym oraz szacunku do natury. Uczestnicy projektu zapoznali się z zasadami oceniania i motywowania uczniów oraz wykorzystania narzędzi komunikacyjno-informacyjnych w procesie nauczania.

Najlepsi w olimpiadzie z Biedronką

Opublikowano: 16 styczeń 2024, 07:57 Kategoria Edukacja
pckgarwolindwójkastefanówgończycesobolewżelechów
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie zorganizował etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką.

Etap rejonowy, dla uczniów z obszaru działania OR PCK w Garwolinie, został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Gończycach.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

- Z całego serca życzę wam, abyście mieli pasje. Abyście się realizowali w dorosłym życiu. Byście byli szczęśliwi - mówiła dyrektor Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie podczas tegorocznej studniówki. Ewa Flaga dała sygnał do odliczania symbolicznych 100 dni do matury 2024.

Tegoroczni abiturienci sześciu ostatnich klas Technikum nr 2 w Garwolinie za miejsce wczorajszego balu studniówkowego wybrali progi sali bankietowej w Nowym Pilczynie.

Nasze szkoły w rankingu Perspektyw

Opublikowano: 11 styczeń 2024, 09:24 Kategoria Edukacja
szkołygarwolinżelechówsobolewklomiętnełaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już po raz 26. opublikowano Ogólnopolski Ranking Szkół przygotowany przez miesięcznik Perspektywy. Co roku zestawienie jest opracowywane z myślą, którzy już w czerwcu będą musieli podjąć decyzję, co dalej, a dokładniej, gdzie dalej podjąć naukę. Które szkoły z terenu powiatu garwolińskiego wypadły najlepiej?

Dwa najważniejsze zestawienia rankingu to Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2024 i Ogólnopolski Ranking Techników 2024. Przy ustalaniu obu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych, sukcesy w olimpiadach oraz dodatkowo dla technikum wyniki egzaminu zawodowego. 

Miętne: Podsumowali projekty unijne

Opublikowano: 09 styczeń 2024, 10:03 Kategoria Edukacja
miętneprojektyunia europejskagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

W piątek odbył się „Dzień projektów unijnych w ZS im. Stanisława Staszica w Miętnem”. Celem spotkania było podsumowanie projektów, w których wzięli udział uczniowie i nauczyciele.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. - wicestarosta powiatu Marek Ziędalski, iceprzewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Kazimierz Sionek, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Krzysztof Łapacz, Radny Rady Powiatu Garwolińskiego oraz Członek Zarządu Powiatu Garwolińskiego Krzysztof Ośka, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Justyna Maszkiewicz, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie Marcin Zboina, Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Elżbieta Woźniak- Sionek, Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie Janusz Mularski, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Garwolinie Halina Poszytek, Prezes Gospodarstwa Rolnego Sp. z.o.o. w Miętnem Krzysztof Szczypek, a także przedstawicielka Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem Anna Lewandowska oraz Przedstawicielka Środowiskowego Domu Samopomocy w Miętnem Anna Wcisło.

reklama
reklama

TOP