reklama

Targi Edukacyjne w Miastkowie Kościelnym

Opublikowano: 31 marzec 2023, 07:35 Kategoria Edukacja
miastków kościelnytargi edukacyjne
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Uczniowie VIII klas szkół podstawowych z terenu gminy wzięli udział w Targach Edukacyjnych w Miastkowie Kościelnym.

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Miastkowie Kościelnym zebrano uczniów gminnych podstawówek, którzy wysłuchali prezentacji sześciu placówek. Były to: ZS nr 1 w Garwolinie, ZS nr 2 w Garwolinie, LO w Garwolinie, ZS Miętne, ZSP w Żelechowie, LO w Żelechowie. Jak podkreślali organizatorzy, spotkanie ma ułatwić nastolatkom w pierwszym ważnym wyborze w ich życiu.

Cały dzień z BRD

Opublikowano: 29 marzec 2023, 14:45 Kategoria Edukacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policjanci współorganizowali całodniowe wydarzenie, poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wczoraj dziesiątki uczniów Zespołu Szkół im. S. Staszica w Miętnem uczestniczyło w ciekawych prelekcjach, ćwiczeniach i warsztatach, a także rozwiązywali quizy związane ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia była kadra pedagogiczna szkoły - od lat przywiązująca ogromną wagę do profilaktyki.

Wczorajszy dzień dla młodzieży z Zespołu Szkół im. S. Staszica w Miętnem upłynął  pod znakiem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Realizatorami tego wydarzenia byli Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wsparty przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Wydarzenie zostało objęte patronatem Starostwa Powiatowego w Garwolinie.

Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Opublikowano: 29 marzec 2023, 08:34 Kategoria Edukacja
brzegijan paweł IImiastków kościelny
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Spotkanie z rodziną to wyjątkowa chwila, zwłaszcza kiedy ta rodzina wspiera i motywuje do dalszego pozytywnego działania. Właśnie takie spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II odbyło się 23 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie.

NSP w Brzegach (gm. Miastków Kościelny) reprezentowali: Dyrektor  Marianna Zając, Małgorzata Łysiak i ks. Paweł Konieczny. Była to kolejna okazja do spotkania oraz wymienienia się spostrzeżeniami dotyczącymi kształcenia i wychowania uczniów. Zebranie rozpoczęło się przywitaniem gości przez panią dyrektor Renatę Tomczuk.

Piątka najlepsza w Omnibusie

Opublikowano: 28 marzec 2023, 14:14 Kategoria Edukacja
piątka600 lecie miastagarwolinomnibus
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wielki Teleturniej Omnibus Wiedzy o Garwolinie „Giganci Historii” wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Zmagania były jednym z elementów obchodów 600-lecia nadania praw miejskich.

Teleturniej to inicjatywa nauczycielek nauczania wczesnoszkolnego Piątki Katarzyny Przybysz i Anny Szewczyk. – Jubileusz 600-lecia miasta jest wyjątkową okazją do poznania zarówno historii Garwolina, ludzi, którzy tę historię tworzyli oraz równie wyjątkowych ludzi, którzy dbają, aby ocalić jak najwięcej wspomnień od zapomnienia – mówiła podczas otwarcia dzisiejszych „Gigantów Historii” dyrektor SP nr 5 Agnieszka Majewska.

Aktywny Pierwszy Dzień Wiosny dla uczniów z gminy Garwolin

Opublikowano: 24 marzec 2023, 12:10 Kategoria Edukacja
gmina garwolinmiętnewiosna
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dzięki zaangażowaniu i kreatywności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczniowie z klas VII i VIII szkół z terenu gminy Garwolin mogli spędzić Pierwszy Dzień Wiosny przyjemnie i aktywnie.

Elementem rozpoczynającym  obchody był spektakl profilaktyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Trąbkach.

Uczniowie z Brzegów zwiedzili nie tylko sejm

Opublikowano: 18 marzec 2023, 09:23 Kategoria Edukacja
warszawabrzegisejmmiastków kościelny
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z klas 1-8 wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Wychowankowie zgodnie z ideą programu zorganizowanego przez samorząd Mazowsza, którego celem było upowszechnianie dziedzictwa kulturowego oraz zachęcenie młodzieży do odwiedzania muzeów, teatrów, za symboliczną złotówkę wybrali się do Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego. Zwiedzili siedzibę w Otrębusach oraz wzięli udział w warsztatach tanecznych.

Prewencja najlepszy sposób na bezpieczeństwo

Opublikowano: 17 marzec 2023, 07:21 Kategoria Edukacja
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 5 min.

Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego od 18 lat realizuje działania związane z poprawą bezpieczeństwa na polskich drogach. Nie ulega wątpliwości, że mimo polepszenia, jest nadal to ważnym problem, zarówno pod kątem społecznym, jak i także ekonomicznym. W wypadkach drogowych w 2022 roku zginęły 1883 osoby, ponad 24 tys. zostało rannych a koszty wypadków drogowych w Polsce szacuje się na ok. 40 mld zł.

Głównym celem działalności Krajowego Centrum BRD jest edukacja, a poprzez edukację podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego. Ten cel realizowany jest m.in. w ramach programu „Bezpiecznie – chce się żyć!”. To ogólnopolski projekt oparty na organizacji seminariów propagujących zagadnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każde z tych wydarzeń stanowiących formę swoistej reedukacji uczestników ruchu drogowego, jest okazją do przybliżenia ich uczestnikom zagadnień z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie regionu, w którym ono się odbywa. Omawiane są również ważne zmiany w przepisach mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Seminaria są także okazją do prezentacji działań Policji i innych instytucji realizujących zadania w przedmiotowym zakresie.

GreenTeam w Ekonomiku

Opublikowano: 15 marzec 2023, 07:13 Kategoria Edukacja
zs 1 garwolingreenteam
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie  już po raz kolejny przystąpili do międzynarodowego projektu, którego liderem  jest Stowarzyszenie EURO LIDER z Lublina.

W skład konsorcjum wchodzą: Valencia Inno Hub z Hiszpanii, InnoVED z Grecji, Materahub z Włoch, Univerza v Mariboru z Mariboru – Wydział Ekologii i Ochrony Środowiska. 1 marca została podpisana umowa o partnerstwie ze stowarzyszeniem, które dotyczy testowania platformy edukacyjnej przez uczniów oraz przeprowadzenia warsztatów w ramach Międzynarodowego projektu ekologicznego Education for climate and ecological emergenc  GreenTeam dofinansowanego ze środków Programu Erasmus+.

reklama
reklama

TOP