reklama
reklama
reklama

Młodzi mechanicy zdobywali cenne doświadczenie

Opublikowano: 30 listopad 2022, 17:50 Kategoria Edukacja
edukacjamotorytzacjazs 2 garwolindwójka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Solidną porcję wiedzy i motywacji otrzymali uczestnicy spotkania „Edukacja w Garwolinie”. Do Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie przyjechali uczestnicy XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników oraz przedstawiciele wiodących firm motoryzacyjnych w Polsce.

Akademia Młodego Mechanika to szereg działań, w których skupieni są uczniowie szkół motoryzacyjnych z całego kraju. Od 11 lat najlepsi młodzi mechanicy rywalizują w finałach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Dzisiaj uczestnicy zmagań z ZSS w Radomiu, ZSP w Radzyniu Podlaskim i ZSS w Lublinie spotkali się w garwolińskim ZS nr 2, aby wspólnie z miejscową młodzieżą czerpać wiedzę z licznych prelekcji.

Motoryzacja i edukacja w Garwolinie. Przyjadą Duda i Marczyk

Opublikowano: 28 listopad 2022, 09:01 Kategoria Edukacja
zs 2garwolindwójka
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Uczestnicy XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników spotkają się w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. Szkolenia, integracja i plan kolejnej edycji to główne tematy spotkania.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to nie tylko spektakularne finały, którym od wielu lat kibicuje publiczność Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce. To projekt edukacyjny, dzięki któremu przez cały rok młodzi mechanicy i ich nauczyciele zdobywają wiedzę, otrzymują wsparcie organizatorów wydarzenia, odbywają szkolenia i spotkania.

Żelechowscy licealiści odwiedzili Andaluzję

Opublikowano: 26 listopad 2022, 08:07 Kategoria Edukacja
żelechówerasmushiszpania
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Piękną Andaluzję w ramach programu Erasmus + Edukacja szkolna – akcja 1 „Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej” odwiedziło 20 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie.

Grupa zatrzymała się w zabytkowej Kordobie nad rzeką Gwadalkiwir, mieście o bogatej historii i tyglu kulturowym (rzymskim, arabskim i żydowskim) ze słynną Mozquitą (monumentalną katedrą przebudowaną z meczetu), Alkazarem (zespołem fortyfikacyjnym i ogrodowym) i Puente Romano (16 łukowy most z czasów Imperium Rzymskiego).

E-STEPS w Ekonomiku

Opublikowano: 15 listopad 2022, 09:35 Kategoria Edukacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

9 listopada odbyło się zakończenie międzynarodowego projektu E-STEPS E-Skills Training on Employability Practices & Solutions, w którym wzięli udział, jak jedyni w Polsce, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte.

Konsorcjum tworzy 5 organizacji z Polski, Hiszpanii, Włoch, Bułgarii i Słowenii. Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie „Euro Lider” z Lublina, pozostali partnerzy to: ERIFO z Rzymu, Valencia Inno Hub z Walencji, Know and Can Association z Sofii i University of Maribor z Mariboru. Projekt E-STEPS zakłada zwiększenie mobilności zawodowej uczniów szkół zawodowych z pięciu krajów UE poprzez zdobycie przez nich wiedzy i umiejętności w zakresie kompetencji miękkich.

Młodzież tworzyła filmy profilaktyczne

Opublikowano: 14 listopad 2022, 15:17 Kategoria Edukacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie z powiatu garwolińskiego wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Filmów Profilaktycznych, w ramach którego tworzyli filmy o przeciwdziałaniu przemocy i agresji rówieśniczej. Podczas finałowej gali wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepsze nagranie. Organizatorami tego wydarzenia byli Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Avon Operations Polska oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Działaniu patronowało Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz Urząd Miasta Garwolin.

Przegląd Filmów Profilaktycznych odbył się 10 listopada w garwolińskim Kinie Wilga. W ramach wydarzenia uczniowie tworzyli i wspólnie oglądali własne nagrania związane z przeciwdziałaniem agresywnych zachowań wśród rówieśników. W uroczystej gali wzięło udział 15 placówek oświatowych, które przygotowały własne filmy. Wszystkie prace nawiązywały do hasła, przyświecającego całej inicjatywie „Stop przemocy rówieśniczej, stop agresji wobec innych".

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Brzegach

Opublikowano: 11 listopad 2022, 08:58 Kategoria Edukacja
brzegimiastków kościelyn
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

W Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach odbyły I obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Dzień ten został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro - Toques - organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.

Dni Kariery w Ekonomiku

Opublikowano: 09 listopad 2022, 08:34 Kategoria Edukacja
dni karieryekonomikgarwolinavon
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Jak co roku w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbyły się Październikowe Dni Kariery, pod hasłem „Złap za stery swojej kariery”, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie liceum i technikum.

Należy podkreślić, że wszystkie działania mające wspierać świadomy wybór dalszej ścieżki kariery uczniów trwały przez cały miesiąc. Jednak najwięcej działań odbyło się w pod koniec października po to, aby włączyć się do Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK), który jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym zainicjowaną przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej.

Hala po remoncie. Nauczyciele z nagrodami

Opublikowano: 27 październik 2022, 16:45 Kategoria Edukacja
garwolindenzs 2 garwolindwójka
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Uroczyste zakończenie remontu hali sportowej w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie było połączone z obchodami Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.

Kompleksowa modernizacja hali sportowej w Dwójce kosztowała 1,5 mln zł, z czego 720 tys. zł powiat garwoliński pozyskał z ministerialnego programu „Sportowa Polska”. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Hala oraz szatnie zyskały m.in. nowe podłogi, instalacje elektryczne, oświetlenie i sanitariaty. Nowe są także drabinki oraz tablice do koszykówki.

reklama
reklama

TOP