reklama

Gajówka tętniła gwarem dzieci

Opublikowano: 03 październik 2023, 08:19 Kategoria Edukacja
spdgarwolinewelin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W sobotę do Gajówki w Ewelinie przybyło 80 dzieci. Byli to wychowankowie świetlicy „Przystań” i dzieci z zaprzyjaźnionych szkół  wraz z opiekunami. Przybyli także  członkowie Zarządu oraz  sympatycy Stowarzyszenia, na kolejny XIX już,  Festiwal Przyrody pod nazwą „Co Ty wiesz o lesie”.

Festiwalowi jak co roku patronowało Nadleśnictwo Garwolin, które  reprezentowali leśnicy: Izabela Tratkiewicz, Iwona Łączyńska i Paweł Jarzyna.

Nauka się opłaca. Alicja Witak o byciu stypendystką

Opublikowano: 03 październik 2023, 07:00 Kategoria Edukacja
alicja witakgarwolindwójka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Alicja Witak w ubiegłym roku szkolnym była uczennicą VIII klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie oraz stypendystką projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych”.

Projekt prowadzony przez samorząd województwa mazowieckiego był skierowany do uczniów szczególnie uzdolnionych, a wsparciem finansowym objętych zostało 1100 uczniów z Mazowsza.

Garwolińskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub w Dwójce

Opublikowano: 27 wrzesień 2023, 12:19 Kategoria Edukacja
rummikubgarwolindwójka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

65 uczniów z 5 szkół wzięło udział w I Garwolińskich Mistrzostwach Szkół w Rummikub, które 26 września odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie.

Pierwszy taki turniej w Garwolinie został zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ZS nr 2. Z zaproszenia skorzystało pięć szkół, których reprezentanci rywalizowali we wtorek 26 września.

12 nowych mianowanych w powiecie

Opublikowano: 07 wrzesień 2023, 06:46 Kategoria Edukacja
mianowaniapowiat garwoliński
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Akty awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego odebrało 12 nauczycieli, którzy pracują w placówkach prowadzonych przez powiat garwoliński.

Warunkami uzyskania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji, odbycie stażu w wymiarze 2 lat i 9 miesięcy zakończonego pozytywną oceną dorobku zawodowego oraz zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną. Życzenia kolejnych lat owocnej i satysfakcjonującej pracy w szkołach złożyli nauczycielom wicestarosta Marek Ziędalski oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Kultury Justyna Maszkiewicz.

Gm. Garwolin: Nauczyciele z awansem

Opublikowano: 06 wrzesień 2023, 10:09 Kategoria Edukacja
gmina garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W Urzędzie Gminy Garwolin odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego i ślubowanie nauczycieli, którzy w tym roku uzyskali stopień nauczyciela mianowanego.

W tym gronie znaleźli się Marta Ambroziak, Sylwia Brzeźnicka, Klaudia Budyta, Martyna Cherubińska, Beata Lis, Aleksandra Majsterek, Monika Paziewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Rębkowskiej. Z Publicznego Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Michałówce: Beata Dąbrowska, Paulina Mianowska, Katarzyna Nazorek, Sylwia Pytlarczyk, Joanna Sabat, Paulina Wielgosz, a z Publicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina” w Sulbinach Anna Bartosiewicz, Katarzyna Jarzyna, Karolina Młynarczyk.

Nowi mianowani w miejskich placówkach

Opublikowano: 05 wrzesień 2023, 09:19 Kategoria Edukacja
garwolinnauczyciele
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W garwolińskim magistracie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych nauczycieli mianowanych, którzy uczą w miejskich placówkach.

W poniedziałek nauczyciele zatrudnieni w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez miasto Garwolin złożyli w obecności Burmistrza Miasta Garwolina Marzeny Świeczak uroczyste ślubowanie w związku z nadaniem im stopnia nauczyciela mianowanego.

Dla wszystkich starczyło miejsc [wideo]

Opublikowano: 01 wrzesień 2023, 07:20 Kategoria Edukacja
rekrutacjaedukacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

1348 uczniów klas pierwszych rozpocznie naukę w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Garwoliński. Zmieniają się preferencje ósmoklasistów. Więcej chętnych było do szkół technicznych i zawodowych niż do liceów.

Najbardziej istotna informacja to ta, że w powiatowych szkołach średnich nie zabrakło miejsc. - Powiat garwoliński przygotował więcej miejsc niż było chętnych – zaznacza starosta powiatu Mirosław Walicki.

Wakacyjne remonty w szkołach

Opublikowano: 29 sierpień 2023, 07:05 Kategoria Edukacja
garwolinmiętneżelechówprzyłękedukacjapowiatwakacje
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

5600 uczniów rozpocznie 4 września naukę w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Garwoliński. W trakcie wakacji prowadzone były w placówkach remonty oraz realizowane inwestycje.

Tradycyjnie dwumiesięczna przerwa w nauce wykorzystywana jest do remontów. – Wiele prac szkoły wykonują we własnym zakresie. Są to najczęściej malowania klasopracowni czy korytarzy, adaptacja sal lekcyjnych. Jako organ prowadzący w te wakacje realizujemy kilka inwestycji w naszych placówkach – mówi wicestarosta powiatu Marek Ziędalski.

reklama