reklama

Uczniowie z Górzna najlepsi na Mazowszu w turnieju BRD

Opublikowano: 23 maj 2023, 12:50 Kategoria Edukacja
górznobrd
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

22 maja odbył się Finał Wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami zostali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie.

Zawody były przeprowadzone w PSP nr 14 w Warszawie. Rywalizowały ze sobą zespoły w kategorii młodszej (klasy 4 i 5) i w kategorii starszej (klasy VI – VIII) - zwycięzcy eliminacji rejonowych.

Rejon siedlecki reprezentowała drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jóźwickiego w Górznie w następującym składzie: Karolina Prusińska, Izabela Wałachowska, Maksymilian Balas, Jakub Kowalczyk (wszyscy to uczniowie klasy V).

reklama


Finał wojewódzki wymagał biegłej znajomości przepisów ruchu drogowego, bardzo dobrej umiejętności jazdy na rowerze oraz kompetencji praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Rywalizacja odbywała się w następujących konkurencjach:  testy z przepisów ruchu drogowego, testy z przejazdu przez skrzyżowania, jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego, jazda po rowerowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy.

W województwie mazowieckim w eliminacjach szczebla gminnego, powiatowego, rejonowego i w finale wzięło w sumie  udział ponad 400 drużyn i to  właśnie drużyna z Górzna okazałą się tą najlepszą  i będzie dalej uczestniczyć w zawodach ogólnopolskich w dniach 1-3 czerwca w Starogardzie Gdańskim.

Zwycięzcy otrzymali nagrody (hulajnogi, dyplomy, odblaskowe opaski), a szkoła okazały puchar. Opiekunem uczniów jest Leszek Kozłowski. Bardzo duży wkład w przygotowanie teoretyczne drużyny włożyła również Jolanta Zamożny.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama