reklama

Ekologiczny piknik rodzinny w Dwójce

Opublikowano: 25 maj 2023, 13:27 Kategoria Edukacja
piknik ekologicznydwójkagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wiele atrakcji dla małych i dużych było przewidzianych podczas Ekologicznego Pikniku Rodzinnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie.

Czwartek był dniem, który w Dwójce był wypełniony ekologią po brzegi. Finansowany z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie piknik był okazją do zabawy i sprawdzenia wiedzy ekologicznej.

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Można było pobrudzić się sadząc roślinkę. Co bardziej odważni będą mogli stworzyć bombę nasienną. Stanowiska oferowały tworzenie ekobiżuterii, ekomedalionów, ekomydeł, ekotoreb. W dwóch stanowiskach warto było mieć szczęście, bo o nagrodzie decydowało koło fortuny. Kto zjadł solidne śniadanie mógł spróbować wygenerować prąd siłą własnych mięśni w stanowisku ekorowerowym. Wiedzę z zakresu ekologii będzie można sprawdzić przy stole multimedialnym. Przy stoisku gastronomicznym czekała solidna porcja wiedzy i tricków jak zaoszczędzić na codziennych zakupach w myśl zasady „zero waste”. Oprócz tego organizatorzy zaprosili do stoisk: plastycznego, ekofryzur i kosmetyków do pielągncji włosów, budowlanego, elektrycznego, ekologicznego naszych gości ze SOSW z Trzcianki. Przygotowano także stanowiska edu strefy pedagoga, kącik bookcrossingu oraz grę terenową.

reklama


Na parkingu przy budynku zespołu pracowni przedmiotów zawodowych wystawione zostały samochody i motocykle stanowiące wyposażenie pracowni diagnostyki samochodowej oraz samochód elektryczny. Na boisku wielofunkcyjnym czekały zabawy sportowe dla dużych i małych.

Swoje stanowiska przygotowały instytucje i lokalne firmy. Na scenie wystąpiły przedszkolaki z Górzna (grupa Pszczółki) oraz dzieci z garwolińskich przedszkoli „Mały Europejczyk”, „Plastuś”, „Akademia Pana Kleksa”. Występ przygotowali także Klub Seniora w Garwolinie oraz młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance.

Wśród gości pikniku byli m.in. poseł Iwona Kurowska, dyrektor siedleckiego wydziału zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Agnieszka Kiljańczyk, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Warszawie Paweł Smoliński, kierownik oddziału terenowego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Andrzej Koszutski, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny Dorota Brojek, wiceprzewodniczący rady powiatu Kazimierz Sionek.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama