reklama

Pierwsze takie targi w Garwolinie

Opublikowano: 30 maj 2023, 11:37 Kategoria Edukacja
targigarwolinpuppracaedukacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Współpraca biznesu i edukacji – to hasło I Powiatowych Targów Pracy i Edukacji, które dzisiaj odbywają się w hali sportowej w Garwolinie.

W ponad 40 stoikach wystawia się blisko 30 nie tylko lokalnych firm, siedem szkół ponadpodstawowych oraz cztery uczelnie. Jak podkreślano podczas uroczystego otwarcia, spotkanie ma połączyć światy edukacji i biznesu z obustronną korzyścią.

Targi odwiedzają uczniowie klas VIII miejskich szkół oraz młodzież ze szkół średnich. Wicestarosta powiatu garwolińskiego Marek Ziędalski zaznaczał, że targi to impuls do rozwoju powiatu i nowych miejsc pracy. Przypomniał także, że szkoły powiatowe posiadają bogatą ofertę edukacyjną. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie dziękował wystawcom za przybycie. Marcin Zboina podkreślał także, że targi odbywają się w takiej formule po raz pierwszy.

reklama


W trakcie otwarcia głos zabrali także dyrektor siedleckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Adam Skup, wiceprzewodniczący rady powiatu Kazimierz Sionek, prezes garwolińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Halina Poszytek.

Targi potrwają do godziny 14.

red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama