poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:27
Reklama
Reklama

Nowe władze gminnych strażaków wybrane w Maciejowicach

W Podłężu odbył się 20 czerwca Zjazd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, podczas którego podsumowano działalność jednostek OSP z terenu gminy Maciejowice oraz omówiono najważniejsze kierunki działań na kolejną kadencję.
Nowe władze gminnych strażaków wybrane w Maciejowicach

Autor: UMiG Maciejowice

Jednym z głównych punktów obrad był wybór nowego Zarządu Gminnego ZOSP RP. Delegaci reprezentujący jednostki OSP KSRG Podłęż, OSP KSRG Maciejowice oraz OSP Podwierzbie wyłonili w głosowaniu władze, które będą kierować pracami związku i wspierać rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie gminy w najbliższych latach.

Na prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP wybrany został Tomasz Kwiatkowski. Funkcję wiceprezesa powierzono Tomaszowi Płatkowi. Sekretarzem został Sebastian Kieliszek, a skarbnikiem Jacek Kalbarczyk.

W skład nowego zarządu weszli również komendant Adam Gliwka, zastępca komendanta Andrzej Paciorek oraz członkowie zarządu: Witold Kalbarczyk i Łukasz Cyrta.

Podczas zjazdu podkreślano znaczenie współpracy pomiędzy jednostkami OSP oraz rolę druhów w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom gminy. Wybranym przedstawicielom strażackiego samorządu złożono gratulacje i życzenia powodzenia w realizacji zadań na rzecz lokalnej społeczności.

red.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama