Reklama
Reklama

Mama piątki dzieci walczy o powrót do zdrowia. Ruszyła akcja wsparcia dla mieszkanki gminy Łaskarzew

Jeszcze kilka miesięcy temu Anna Korycka prowadziła aktywne życie, poświęcając się rodzinie i wychowaniu piątki dzieci. Dziś jej najbliżsi walczą o środki na kosztowną rehabilitację, która daje szansę na poprawę stanu zdrowia po ciężkim udarze.
Mama piątki dzieci walczy o powrót do zdrowia. Ruszyła akcja wsparcia dla mieszkanki gminy Łaskarzew

Autor: zrzutka.pl

Do dramatycznych wydarzeń doszło 4 marca. Mieszkanka gminy Łaskarzew trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie z rozległym udarem niedokrwiennym prawej półkuli mózgu. Jej stan był krytyczny. Konieczne było przeprowadzenie kraniotomii odbarczającej, a następnie leczenie na oddziale intensywnej terapii.

Obecnie Anna przebywa w szpitalu w Kozienicach. W wyniku udaru wystąpił u niej niedowład czterokończynowy, wymaga specjalistycznego leczenia, całodobowej opieki oraz intensywnej rehabilitacji. To właśnie rehabilitacja jest dla niej największą szansą na odzyskanie sprawności i powrót do bliskich.

Koszty leczenia i dalszej terapii znacząco przekraczają możliwości finansowe rodziny. Dlatego uruchomiono internetową zbiórkę pieniędzy na rzecz Anny.

Do pomocy zachęca także jej kuzyn, który postanowił zorganizować nietypową akcję. Jak zapowiedział, za każdą złotówkę wpłaconą na zbiórkę od momentu ogłoszenia wyzwania do piątku 26 czerwca wykona 20 kroków.

– Moja ciocia, mama pięciorga dzieci, w wyniku udaru niedokrwiennego rozpoczęła walkę o życie i powrót do swojej rodziny. Chcę dorzucić swoją cegiełkę i zachęcić jak największą liczbę osób do wsparcia, choćby najmniejszą kwotą – napisał w mediach społecznościowych Arkadiusz Korycki.

W chwili rozpoczęcia akcji na koncie zbiórki znajdowało się 45 tys. zł. Każda kolejna wpłata zwiększy liczbę kroków, które wykona organizator wyzwania.

Rodzina apeluje nie tylko o wsparcie finansowe, ale również o udostępnianie informacji o zbiórce. Każda pomoc przybliża Annę do kolejnych godzin rehabilitacji i zwiększa szansę na to, że będzie mogła wrócić do swoich dzieci i codziennego życia.

Link do zbiórki

red.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

niegroźnie 23.06.2026 14:28
Jakże kruchy może być człowiek. Kto może niech pomoże - piątka dzieci, to skarb, ale mama jest tylko jedna. Życzę powrotu do sprawności i długich lat życia by cieszyć się także wnukami ! Może dawid k. ze Szpitala Południowego wsparłby... przepraszam za ten wtręt, ale trudno przejść obojętnie wobec potrzeb normalnych ludzi w konfrontacji ze złodziejstwem na stanowiskach branży medycznej.

rakiu 23.06.2026 12:26
Koszty leczenia przekraczają możliwości rodziny? W jakim kraju my żyjemy. Na lekarzy miliony, na sanatoria dla starych nierobów, żeby mieli gdzie tańcować jest, a na chore dzieci i naprawdę chorych trzeba zbiórki organizować. Kraj trzeciego świata, paranoja.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: No Treść komentarza: Nie wiem dlaczego Twój wizerunek nie został uwzględniony, skoro Twoje komentarze "bawią" czytelników od kilkunastu lat... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:38 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Górne limity to są dla robola i rolnika czyli najniższa krajowa bo oni są uważani jako bydło i niewolnicy do tyrania. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Pan Jan Treść komentarza: mateusz Pinokio morawiecki sprzedawał nasz kraj w Brukseli bez zawahania, otworzył szeroko nasze granice na migrantów z całego świata i chciał wybudować 49 centrów integracji cudzoziemców w całym kraju, ten szkodnik powinien być pozbawiony naszego obywatelstwa i wydalony z kraju a Gargamel tzn kaczyński na to zezwalał, to są zdrajcy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:34 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin Autor komentarza: niegroźnie Treść komentarza: Jakże kruchy może być człowiek. Kto może niech pomoże - piątka dzieci, to skarb, ale mama jest tylko jedna. Życzę powrotu do sprawności i długich lat życia by cieszyć się także wnukami ! Może dawid k. ze Szpitala Południowego wsparłby... przepraszam za ten wtręt, ale trudno przejść obojętnie wobec potrzeb normalnych ludzi w konfrontacji ze złodziejstwem na stanowiskach branży medycznej. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:28 Źródło komentarza: Mama piątki dzieci walczy o powrót do zdrowia. Ruszyła akcja wsparcia dla mieszkanki gminy Łaskarzew
Reklama
Reklama