Do dramatycznych wydarzeń doszło 4 marca. Mieszkanka gminy Łaskarzew trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie z rozległym udarem niedokrwiennym prawej półkuli mózgu. Jej stan był krytyczny. Konieczne było przeprowadzenie kraniotomii odbarczającej, a następnie leczenie na oddziale intensywnej terapii.
Obecnie Anna przebywa w szpitalu w Kozienicach. W wyniku udaru wystąpił u niej niedowład czterokończynowy, wymaga specjalistycznego leczenia, całodobowej opieki oraz intensywnej rehabilitacji. To właśnie rehabilitacja jest dla niej największą szansą na odzyskanie sprawności i powrót do bliskich.
Koszty leczenia i dalszej terapii znacząco przekraczają możliwości finansowe rodziny. Dlatego uruchomiono internetową zbiórkę pieniędzy na rzecz Anny.
Do pomocy zachęca także jej kuzyn, który postanowił zorganizować nietypową akcję. Jak zapowiedział, za każdą złotówkę wpłaconą na zbiórkę od momentu ogłoszenia wyzwania do piątku 26 czerwca wykona 20 kroków.
– Moja ciocia, mama pięciorga dzieci, w wyniku udaru niedokrwiennego rozpoczęła walkę o życie i powrót do swojej rodziny. Chcę dorzucić swoją cegiełkę i zachęcić jak największą liczbę osób do wsparcia, choćby najmniejszą kwotą – napisał w mediach społecznościowych Arkadiusz Korycki.
W chwili rozpoczęcia akcji na koncie zbiórki znajdowało się 45 tys. zł. Każda kolejna wpłata zwiększy liczbę kroków, które wykona organizator wyzwania.
Rodzina apeluje nie tylko o wsparcie finansowe, ale również o udostępnianie informacji o zbiórce. Każda pomoc przybliża Annę do kolejnych godzin rehabilitacji i zwiększa szansę na to, że będzie mogła wrócić do swoich dzieci i codziennego życia.
red.



Napisz komentarz
Komentarze