Reklama
Reklama

Ruszyła budowa wodociągu w kierunku Polesia Rowskiego

Rozpoczęła się długo oczekiwana inwestycja związana z rozbudową sieci wodociągowej w Woli Rowskiej. Nowy odcinek wodociągu powstanie w kierunku Polesia Rowskiego, odpowiadając na postulaty mieszkańców zgłaszane od wielu lat.
Ruszyła budowa wodociągu w kierunku Polesia Rowskiego

Autor: UG Łaskarzew

Prace ruszyły w ubiegłym tygodniu. Zadanie realizuje firma Urtech Sp. z o.o. W ramach inwestycji wybudowana zostanie sieć wodociągowa o długości 215 metrów, wykonane zostanie przejście pod torami kolejowymi oraz powstanie niezbędna infrastruktura przeciwpożarowa.

Realizacja przedsięwzięcia wymagała przeprowadzenia wielu procedur administracyjnych i uzyskania szeregu uzgodnień, szczególnie w związku z przebiegiem wodociągu przez teren kolejowy. Prace prowadzone w sąsiedztwie infrastruktury PKP wymagały ścisłej współpracy z zarządcą linii kolejowej.

Wartość inwestycji wynosi blisko 200 tys. zł. Zgodnie z harmonogramem zakończenie prac planowane jest do 31 lipca 2026 roku.

Jak podkreślają władze gminy, nowa sieć wodociągowa ma poprawić komfort życia mieszkańców Polesia Rowskiego, a także zwiększyć poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego na tym obszarze.

red. za UG Łaskarzew


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

wyborca 24.06.2026 13:26
Pozyskują,otrzymują,darowizny z urzędu marszałkowskiego i funduszy unijnych itp kiedy wreszcie ludzie zrozumieją że to z pieniędzy podatników a samorządowcy mają płacone za pracę więcej jak premier czy ministrowie. Nikomu łaski nie robią że realizują budżet i związane z nim inwestycje.

SOS 24.06.2026 14:29
Jak to więcej niż premier i ministrowie? To ile otrzymują samorządowcy?

No 24.06.2026 14:57
To chyba pomyłka?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama