Reklama
Reklama

70 lat OSP Taluba-Feliksin. Jednostka otrzymała sztandar i nowy wóz strażacki

Uroczyste obchody 70-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Talubie-Feliksinie odbyły się 20 czerwca. Jubileusz był okazją do podsumowania wieloletniej służby druhen i druhów, a także do nadania jednostce sztandaru oraz poświęcenia samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W sobotę, 20 czerwca, strażacy z OSP Taluba-Feliksin świętowali 70. rocznicę powstania jednostki. W uroczystościach uczestniczyli strażacy, mieszkańcy oraz zaproszeni goście.

Jednym z najważniejszych momentów obchodów było uroczyste nadanie sztandaru, który od tej pory będzie symbolem honoru, jedności i strażackich tradycji. Podczas jubileuszu poświęcono również samochód ratowniczo-gaśniczy, który ma wspierać druhów podczas działań ratowniczych i służby na rzecz mieszkańców.

Jak podkreśla Urząd Gminy Garwolin, jubileusz był okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim pokoleniom strażaków za ich zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy.

- Był to niezwykle ważny i podniosły dzień – pełen dumy, wzruszeń oraz wspomnień o pokoleniach strażaków, którzy przez lata z oddaniem służyli mieszkańcom i nieśli pomoc potrzebującym – podkreśla Gmina Garwolin.

Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań dla druhen i druhów za lata poświęcenia, odwagi oraz nieustanną gotowość do działania. Słowa uznania skierowano także do mieszkańców, gości i wszystkich osób zaangażowanych w organizację wydarzenia.

Obchody zakończyły się życzeniami dalszego rozwoju jednostki oraz bezpiecznych powrotów z każdej akcji ratowniczej. Tradycyjnie wybrzmiało również strażackie hasło: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

red. za UG Garwolin

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama