czwartek, 25 czerwca 2026 19:50
Reklama
Reklama

Nielegalny połów nad Wisłą. Dwóch mężczyzn odpowie przed sądem

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 49-latkom z powiatu garwolińskiego. Mężczyźni w Skurczy (gm. Wilga) nielegalnie łowili ryby w Wiśle przy użyciu sieci rybackich.
Nielegalny połów nad Wisłą. Dwóch mężczyzn odpowie przed sądem

Autor: arch. red.

11 czerwca strażnicy Państwowej Straży Rybackiej powiadomili policjantów o dwóch mężczyznach przebywających nad Wisłą w miejscowości Skurcza (gm. Wilga), których zachowanie wskazywało, że mogą nielegalnie łowić ryby. Strażnicy ujęli jednego z nich, natomiast drugi uciekł. Funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyźni byli przygotowani do kłusownictwa. Ujawniono i zabezpieczono sieć, za pomocą której łowili leszcze.

Zatrzymany na miejscu 49‑letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Policjanci podejrzewając, że w jego domu mogą znajdować się inne narzędzia służące do popełniania przestępstwa, przeszukali mieszkanie. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Zabezpieczono kolejne przedmioty wykorzystywane do kłusownictwa.

Następnego dnia funkcjonariusze wykonali czynności z drugim ze sprawców, również 49-latkiem. Ustalono, że obaj mężczyźni działali wspólnie i byli przygotowani do nielegalnego połowu. Za pomocą lornetek mogli obserwować otoczenie, aby upewnić się, że nie zostaną zauważeni przez służby.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto nie będąc uprawnionym do rybactwa albo osobą poławiającą na jego rzecz, poławia ryby rybackimi narzędziami lub urządzeniami połowowymi, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Garwolin


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jajec 25.06.2026 15:57
A co mieli durszlakiem łapać ? Przecież wiadomo że do połowu używa się siatki .

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama