czwartek, 25 czerwca 2026 19:51
Reklama
Reklama

Alarmy bombowe w Miętnem, Borowiu i starostwie. Policja: zgłoszenia mają charakter kaskadowy

Do Nadleśnictwa Garwolin w Miętnem oraz Gminnego Ośrodka w Borowiu trafiły w czwartek rano maile o rzekomym podłożeniu materiałów wybuchowych. Na miejsce skierowano służby, jednak – jak przekazuje policja – zgłoszenia są traktowane jako mało wiarygodne i nie było potrzeby ewakuacji.
Alarmy bombowe w Miętnem, Borowiu i starostwie. Policja: zgłoszenia mają charakter kaskadowy
Budynek Nadleśnictwa Garwolin w Miętnem

Autor: Łukasz Korycki

Dzisiaj przed godziną 10 Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie otrzymała zgłoszenia dotyczące rzekomego podłożenia materiałów wybuchowych w dwóch miejscach. – Przed godziną 10.00 Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie otrzymała zgłoszenia dotyczące rzekomego podłożenia materiałów wybuchowych w dwóch lokalizacjach: w budynku Nadleśnictwa w Miętnem oraz w ośrodku kultury w Borowiu. Informacje te dotarły do wskazanych instytucji drogą mailową – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie

Na miejsce skierowano policjantów oraz pozostałe służby odpowiedzialne za sprawdzenie zgłoszeń. – Wstępne ustalenia wskazują, że mamy do czynienia ze zgłoszeniami o charakterze kaskadowym, które traktowane są jako niskiej wiarygodności. W związku z tym nie było konieczności zarządzania ewakuacji – przekazuje rzeczniczka.

Policjanci prowadzą obecnie czynności mające na celu ustalenie nadawcy wiadomości oraz wykluczenie jakiegokolwiek realnego zagrożenia. 

Aktualizacja, godz. 13.45. Mail o rzekomym ładunku trafił także do starostwa, gdzie interweniowały służby.

red.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

tragedia 25.06.2026 15:53
I tacy specjaliści od informatyki że namierzyć nie mogą przestępców zgłaszających podłożenie materiałów wybuchowych.Jedynie w krzakach zaczaić się z fotoradarem i wyskoczyć jak Filip z konopi to potrafią. Wiem że drogówka się tym nie zajmuje ale takie porównanie. Trzeba namierzać przestępców a nie kierowców co się robi najprościej.

Stasiek 25.06.2026 15:46
Po co wstawiacie dwa razy to samo na Facebooka?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama