reklama

Nowoczesne zabiegi i procedury – dentysta Jelonki

Opublikowano: 17 maj 2023, 16:42 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dentysta, czy też stomatolog to specjalizacja lekarska, która ma na celu zadbanie o prawidłowe funkcjonowanie jamy ustnej, zębów, przyzębia, a nawet kości szczęki i twarzoczaszki. Tak wiele usług wymaga olbrzymiej ilości rozwiązań. W tym wpisie przyjrzymy się często niezrozumiałym dla nas słowom lub zabiegom, które bardzo często pojawiają się na ulotkach szyldach gabinetów dentystycznych.

Dentysta na Jelonkach i sedacja wziewna

Sedacja wziewna to metoda znieczulenia, która wykorzystuje mieszaninę tlenu i podtlenku azotu, zwaną gazem rozweselającym. Jest to bezpieczna i skuteczna metoda, która pozwala na zmniejszenie lęku i niepokoju pacjenta podczas zabiegu stomatologicznego. O tym, czy ja wykonać decyduje dentysta – Jelonki to gabinet wykorzystujący tę metodę – na podstawie diagnozy i wywiadu.

Podczas sedacji wziewnej, pacjent oddycha mieszaniną tlenu i podtlenku azotu za pomocą specjalnej maski. Gaz rozweselający działa szybko, dzięki czemu pacjent szybko osiąga stan odprężenia i relaksu. Pacjent pozostaje przytomny i może reagować na polecenia stomatologa, ale jednocześnie czuje się znieczulony. Jest to świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy boją się nie tylko bólu, ale i cały pobyt u dentysty kojarzy się ze złymi doświadczeniami.

reklama


Dentysta na Jelonkach i pantomogram

Obco brzmiący pantomogram to rodzaj radiografii, która wykorzystywana jest w stomatologii do uzyskania panoramicznego obrazu zębów, żuchwy i twarzoczaszki pacjenta. W przeciwieństwie do standardowych zdjęć rentgenowskich, które przedstawiają tylko wąski obszar zęba, pantomogram umożliwia uzyskanie szerokiego i dokładnego obrazu całej jamy ustnej. Dzięki temu dentysta w Jelonkach może zobaczyć stan zębów, kości i tkanek miękkich w jednym obrazie, co pozwala na szybką i skuteczną diagnostykę i planowanie leczenia. Pantomogram jest też często wykonywany przed leczeniem ortodontycznym, chirurgicznym lub protetycznym, aby lekarz miał kompletny obraz stanu jamy ustnej pacjenta.

Wybielanie zębów u dentysty na Jelonkach

Może termin wybielanie zębów nie jest nam obcy, widząc go na szyldzie gabinetu, jednak czy każdy wie jak przebiega wybielanie zębów u dentysty w Jelonkach?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu lub pasty wybielającej zawierającej nadtlenek wodoru lub węglan wapnia. Nałożony na zęby preparat jest aktywowany światłem lub laserem, co przyspiesza proces wybielania. Ponadto w gabinecie stomatologicznym stosowane są także inne metody wybielania, na przykład za pomocą specjalnych nakładek na zęby, wypełnionych preparatem wybielającym. I tu ważna informacja. Nigdy nie należy wykonywać intensywnego wybielania zębów poza gabinetem specjalisty.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama