Bezradna Wilga w starciu z Hutnikiem [wideo]

Opublikowano: 13 maj 2023, 20:12 Kategoria Sport
wilga garwolinhutnik warszawa

Hutnik Warszawa z nawiązką zrewanżował się za jesienną porażkę z Wilgą Garwolin. Goście wygrali przy Sportowej 4:0. GKS kończył mecz w dziewiątkę. Drugi mecz z rzędu czerwoną kartkę zobaczył Filip Gac.

Dzisiejszy mecz mógł rozpocząć się po myśli gospodarzy. W 5. minucie strzał Filipa Gaca w światło bramki zablokował niefortunnie… Kacper Kozikowski. W odpowiedzi bliski szczęścia u gości był wychowanek zespołu z Garwolina Piotr Wielgosz.

Przełomowa dla losów spotkania była końcówka pierwszej połowy. Goście objęli prowadzenie w 37. minucie. Po dwóch minutach Filip Gac przewrócił w polu karnym rywala. Sędzia wskazał na 11. metr oraz uznał, że zagranie było na tyle agresywne, że pokazał obrońcy Wilgi czerwoną kartkę. Tydzień temu Gac także nie dotrwał do przerwy. W spotkaniu z Raszynem zobaczył dwie żółte kartki. Jedenastkę na gola zamienił Erwin Nowik.

W drugiej połowie Hutnik cierpliwie rozgrywał piłkę. Osłabiona Wilga była bezradna. Po niespełna godzinie gry było już 0:3. Patryk Piasecki wykończył składną akcję z lewego skrzydła. Koronkowo w polu karnym rywala akcję na 4:0 rozegrali gracze z Warszawy. Sebastianowi Ignacakowi pozostało skierować piłkę głową do pustek bramki.

Na domiar złego w 86. minucie sędzia wyrzucił z boiska drugiego zawodnika GKS. Wprowadzony w przerwie Szymon Rudzki faulował przed polem karnym przeciwnika, który wychodził na czystą pozycję.

W przerwie spotkania przed kibicami zaprezentowały się wszystkie drużyny Akademii Piłkarskiej Wilga Garwolin. Najbardziej wytrwali w treningu otrzymali z rąk m.in. burmistrz Marzeny Świeczak i przewodniczącego rady miasta Andrzeja Ostolskiego drobny upominek.

Wypowiedź trener GKS Karola Zawadki

W środę 17 maja Wilga zagra na wyjeździe z Wisłą II Płock, z którą przegrała w pierwszym meczu 3:4. 21 maja (niedziela, godz. 13) GKS podejmie na własnym boisku Narew Ostrołęka, którą prowadzi były trener Wilgi Damian Milewski. W Ostrołęce Narew przegrała 2:5.

Wilga Garwolin – Hutnik Warszawa 0:4 (0:2)
Bramki: 37` Dominik Bartnik, 40` Erwin Nowik (rzut karny za faul na Pawle Gielo), 57` Patryk Piasecki, 84` Sebastian Ignacak
Czerwone kartki dla Wilgi: 39` Filip Gac, 86` Szymon Rudzki (obie bezpośrednio za faule)
Wilga: Bieliński, Gac, Kozikowski, Szulc (60` Shakurau), Grzegorczyk, Wójcik (60` Trukhan), Kowalski (60` Wągrodzki), Piesio, S. Papiernik, Jarek (46` Rudzki), Paszkowski (46` Obi).