Pobiegnij w Grand Prix Ziemi Garwolińskiej!

Opublikowano: 19 wrzesień 2019, 12:17 Kategoria Sport
truchtacz.plgpzgCSiKbieg

Po wakacyjnej przerwie wraca Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. W najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 na Tereneach Rekreacyjnych Zarzecze wystartuje trzeci bieg tegorocznego cyklu. Organizatorzy jak zawsze zachęcają do udziału całe rodziny. To już ostatnia prosta przed wielkim finałem.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl czterech biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Impreza, której celem jest przede wszystkim popularyzacja biegania i aktywizacja społeczności lokalnej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości w imprezie mogą wziąć udział dzieci – już od przedszkola, młodzież i dorośli, którzy do przebiegnięcia będą mieli około 5 km.

Piotr Grudzień z medalem Mistrzostw Europy

Opublikowano: 18 wrzesień 2019, 22:33 Kategoria Sport
tenis stołowymistrzostwa europypiotr grudzień

Pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) Piotr Grudzień został brązowym medalistą Mistrzostw Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Czterokrotny medalista igrzysk olimpijskich po raz pierwszy w karierze stanął na podium czempionatu Starego Kontynentu w turnieju indywidualnym.

ME są rozgrywane w szwedzkim Helsingborgu. 28-letni Piotr Grudzień w turnieju indywidualnym zajął drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. W trzech pojedynkach zanotował dwie wygrane 3:0 oraz porażkę 1:3 z reprezentantem gospodarzy Emilem Anderssonem.

Wilga poznała pucharowego rywala

Opublikowano: 18 wrzesień 2019, 22:06 Kategoria Sport
puchar polskipiłka nożnawilga garwolin

Zaledwie 11 dni po ligowym starciu Wilgi Garwolin z KS Raszyn, oba zespoły spotkają się ponownie. Tym razem stawką meczu będzie 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski.

Losowanie par 1/16 rozgrywek na szczeblu MZPN odbyło się we wtorek. Dla mazowieckich IV-ligowców będą to pierwsze meczu pucharowe. Na tym etapie nie zobaczymy Wisły Maciejowice, która wycofała się z rozgrywek przed meczem 1/32 z Advitem Wiązowna.

13 medali w Mistrzostwach Mazowsza U-16

Opublikowano: 16 wrzesień 2019, 06:44 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

W Ciechanowie odbyły się 14 września, organizowane przez WMOZLA, Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Młodzików w Lekkiej Atletyce. Licząca 11 osób ekipa Wilgi, powróciła z zawodów z 13 medalami oraz 12 rekordami życiowymi.

Dorobek medalowy otworzyła płotkarka Ewelina Kucharska, która przybiegła wprawdzie na trzeciej pozycji, ale prowadząc z dużą przewagą  bieg na 80m ppł, przewróciła się na ostatnim płotku i w sobie tylko znany sposób poderwała się z tartanu i zdobyła jeszcze upragniony medal. Swoim wyczynem zjednała sobie uznanie kibiców i spikera zawodów, za co podczas dekoracji otrzymała ogromne brawa. W kilka chwil później dołożyła kolejne podium, tym razem za trzecie miejsce w rzucie oszczepem – 30.60cm (r. życiowy).

Pierwsza wygrana Wilgi w Garwolinie. Dublet Papiernika

Opublikowano: 14 wrzesień 2019, 19:00 Kategoria Sport
wilga garwolinks raszyn

Do trzeciego meczu przy Sportowej kibice musieli czekać na pierwsze zwycięstwo Wilgi Garwolin na własnym boisku. GKS pokonał KS Raszyn 2:1. Wynik spotkania został ustalony do przerwy. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Sebastian Papiernik.

Spotkanie zostało rozegrane o nietypowej porze. Pierwszy gwizdek zabrzmiał już po godz. 11. A to z powodu dzisiejszego ślubu Filipa Gaca. Przyszły pan młody rozegrał pierwsze 45 minut, po czym pospiesznie opuścił stadion. Wilga mogła już w 4. minucie otworzyć wynik meczu. Po rzucie rożnym główkował Bartłomiej Sitarek, a dobitka wspominanego Gaca została zablokowana.