Cheerleaderki z Garwolina czwarte na świecie!

Opublikowano: 26 kwiecień 2024, 07:46 Kategoria Sport
no namecheerleadersgarwolin

Ogromnym sukcesem zakończył się start zespołu MG-T UKS No Name z Garwolina podczas Mistrzostw Świata Cheerleaders. W Orlando dziewczęta z Dream Team Youth zajęły czwarte miejsce!

Występ tancerek z Garwolina można było śledzić podczas nocnych transmisji (według czasu polskiego). Zespół Dream Team Youth zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata ICU 2024 (2024 ICU World Cheerleading Championship), które odbywają się w Orlando.

Wiosenne GP rozpoczęli w zimowej aurze

Opublikowano: 25 kwiecień 2024, 18:00 Kategoria Sport

W niedzielę podczas „Biegu do wiosny”, który otworzył cykl 4 biegów nazwanych Grand Prix Ziemi Garwolińskiej wiosnę... trzeba było sobie wyobrażać. Mimo ostrego wiatru i przenikliwego zimna biegacze we wszystkich kategoriach wiekowych pokazali prawdziwie sportowe oblicze. Widać, po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania.

Pierwszy z czterech biegów GPZG organizowanych przez Centrum Sportu i Kultury oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl przyciągnął – mimo niesprzyjającej pogody – fanów biegania w każdym wieku. Na linii startu gęsto ustawiały się małe dzieci i osoby dorosłe. Trud włożony w wyjście z domu miał swoją cenę. Warto było być na biegu choćby z uwagi na medal. Wzorem ubiegłego roku organizatorzy biegu przygotowali medal, którego pełne piękno będzie można zobaczyć po złożeniu go ze wszystkich 4 części. Kolejne 3 biegi i 3 medale dadzą całość.

Poszli w ślady starszych kolegów

Opublikowano: 22 kwiecień 2024, 08:03 Kategoria Sport
siatkówkadwójka

W hali przy PSP 2 w Garwolinie odbyły się Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców w kategorii dzieci. Złotymi medalistami zostali zawodnicy Dwójki!

Młodzi siatkarze z Dwójki poszli śladem starszych kolegów i pewnie wygrali zawody. Przypomnijmy że tydzień wcześniej międzypowiatowy turniej w kategorii młodzież wygrała ta sama szkoła.

Przedostatnia runda 11. Mityngu odbyła się 21 kwietnia w Ostrowi Mazowieckiej. Oprócz wspomnianych gospodarzy i zawodników UKS Delfin Garwolin, startowali jeszcze pływacy z Mińska Mazowieckiego i Ostrołęki. Klub z Garwolina wystawił 56 – osobową reprezentację, która wygrała klasyfikację medalową i drużynową dzięki czemu powiększyła swoją przewagę w drodze po ostateczne zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji.

Zawodnicy Delfina zdobyli łącznie 38 medali. W najmłodszej kategorii wiekowej dwa medale zdobyła Zuzanna Dybcio ( srebrny – 25 dowolny i brązowy - 25 grzbietowy ). Jeden medal i to brązowy w  tej kategorii zdobyła jeszcze Zuzanna Turek ( 25 klasyk ). W II kategorii wiekowej wychowankowie Delfina wywalczyli 17 medali w tym 5 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych. Dwukrotnie swoje konkurencje wygrywał Szymon Michalec (  50 motyl i 50 dowolny ). Zwycięzcami swoich konkurencji zostali jeszcze: Jakub Frelek ( 50 grzbiet ), Alicja Szopa ( 50 klasyk ) i Bartłomiej Turek ( 50 klasyk ). Dwa razy srebrny medal odbierała Nikola Dziewanowska ( 50 motyl i 50 dowolny ). II miejsce zajęli jeszcze: Filip Poszytek ( 50 motyl ), Oliwia Mućko ( 50 grzbiet ), Katarzyna Duchna ( 50 klasyk ), Bartłomiej Turek (  50 dowolny ) i Jakub Frelek ( 100 zmienny ).

10. ligowe zwycięstwo Wilgi II. Pauza Promnika

Opublikowano: 21 kwiecień 2024, 12:57 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew

Wilga II Garwolin pokonała PKS Radość 3:1 (0:0) w meczu 21. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej. Spotkanie Promnika Łaskarzew z Deltą Warszawa zostało przełożone na 1 maja.

Mecz z zespołem Radości Wilga II rozegrała wczoraj tuż po spotkaniu pierwszego zespołu. Trener Kamil Zawadka skorzystał z kilku zawodników kadry IV-ligowca. W trykoty Wilgi II przebrali się rezerwowi w meczu Wilgi z Józefovią m.in. – Dawid Domarecki i Szymon Rudzki. W wyjściowym składzie zobaczyliśmy także Karola Habra i Tomasza Paszkowskiego.

Pięć goli w meczu z Józefovią. Porażka Wilgi

Opublikowano: 20 kwiecień 2024, 14:10 Kategoria Sport
wilga garwolinjózefovia józefów

Jesienią remis 5:5, a wiosną porażka 2:3. Wilga Garwolin nie znalazła w tym sezonie sposobu na Józefovię Józefów.

Mecz z rywalem niemal zza piłkarskiej miedzy miał wiele podtekstów. Aż czterech zawodników pierwszej jedenastki gości to byli zawodnicy Wilgi Garwolin – Wojciech Migas, Piotr Grober, Rafał Macioszek i Michał Macioszek. Na ławce trenerskiej Józefovii w roli asystenta zasiadł Marcin „Magi” Makulec.