Remisem 1:1, ustalonym w pierwszych 45 minutach, zakończył się sparing Wilgi Garwolin z Mazurem Radzymin. To pierwszy z czterech zaplanowanych meczów kontrolnych podopiecznych Sergiusza Wiechowskiego.

Wilga do spotkania rozgrywanego wczoraj w Miętnem nie przystępowała w najsilniejszym zestawieniu. Brak ponad 10 zawodników był podyktowany wyjazdami piłkarzy. Kadra GKS liczyła 15 graczy.

Orzeł Unin szykuje się do debiutu w IV lidze

Opublikowano: 12 lipiec 2018, 09:43 Kategoria Sport
orzeł uninwilga garwolin

- Nic nie musimy udowadniać. Chcemy utrzymać się w lidze – przyznaje Janusz Kowalski, trener Orła Unin. Beniaminek IV ligi rozpoczął przygotowania do pierwszego w historii klubu występu na tym etapie rozgrywek.

Mistrz siedleckiej Ligi Okręgowej przygotowania do nowego sezonu rozpoczął w ubiegłym tygodniu. – Trenujemy cztery razy w tygodniu na własnym boisku, piąte zajęcia to siłownia – mówi trener Orła Janusz Kowalski.

Wilga rozpoczęła przygotowania do sezonu

Opublikowano: 11 lipiec 2018, 08:35 Kategoria Sport
wilga garwolin

Piłkarze IV-ligowej Wilgi Garwolin rozpoczęli przygotowania do sezonu 2018/2019. W planach GKS ma rozegranie czterech sparingów. Najbliższy już w sobotę.

Kilkudziesięciominutowe wczorajsze zajęcia rozpoczęły się od krótkiej przebieżki. Później piłkarze wykonywali pierwsze ćwiczenia z piłką okiem Sergiusza Wiechowskiego, dla którego będzie to czwarty sezon w roli trenera Wilgi.

V Triathlon Garwoliński – Garwolin na podium!

Opublikowano: 04 lipiec 2018, 15:34 Kategoria Sport
CSiKtriathlonhoryzonttruchtacz.pl

Z każdym rokiem Triathlon Garwoliński cieszy się większą popularnością – udział biorą zawodnicy z całej Polski. W tym roku po raz pierwszy w kategorii open na podium stanął mieszkaniec powiatu garwolińskiego – Łukasz Biernacki zajął 3. miejsce.

Pogoda nie sprzyjała, jednak chmury i wiatr nie odstraszyły zawodników! Ponad 100 osób wystartowało 30 czerwca w Parku Wodnym „Mamut”. Najpierw śmiałkowie przepłynęli 750 metrów, następnie przejechali 20 km na rowerze i przebiegli 5 km. Start, meta i strefa zmian znajdowały się w Parku Wodnym “Mamut” w Rębkowie. Trasa rowerowa prowadziła do Huty Garwolińskiej, a bieg odbył się drogami serwisowymi przy obwodnicy.

Wilga i Orzeł z terminarzem. Derby 10 listopada

Opublikowano: 04 lipiec 2018, 09:14 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł unin

Do ostatniej kolejki rundy jesiennej IV ligi trzeba będzie czekać na derby powiatu garwolińskiego. 10 listopada Wilga Garwolin podejmie Orła Unin. Oba zespoły z powiatu garwolińskiego poznały terminarz spotkań.

Sezon 2018/2019 rozpocznie się 11/12 sierpnia i potrwa do 10/11 listopada. W tym czasie zaplanowano jedną serię spotkań w środę – 15 sierpnia.

Awansowały na olimpiadę!

Opublikowano: 04 lipiec 2018, 08:53 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił 24-osobowe listy startowe na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się tym razem na zmodernizowanym i przystosowanym do lekkiej atletyki, Stadionie Śląskim w Chorzowie. Z naszego powiatu powołania na tę prestiżową imprezę otrzymały dwie podopieczne trenera GKS Wilga Garwolin.

Obie to rzecz jasna podopieczne Stanisława Buszty. Julia Biernacka – tegoroczna absolwentka Gimnazjum nr 2  w Garwolinie  w trójskoku – wynik 11.09m, zajmuje obecnie 5. miejsce na liście startowej.