Rekordy w Konstancinie i Warszawie

Opublikowano: 29 czerwiec 2021, 13:12 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka

Kolejny weekend i kolejne dobre starty zawodników Wilgi Garwolin.

W Konstancinie?Jeziornej odbyła się już VII edycja Biegu Konstancińskiego na dystansie 10 kilometrów im. Piotra Nurowskiego, byłego prezesa PKOL, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Na starcie stanęła krajowa czołówka oraz kilku zawodników z Ukrainy, specjalizujących się w biegach ulicznych. Doskonale w tym doborowym towarzystwie spisała się Emilia Mazek, która po pasjonującej walce, przegrała tylko o kilka sekund z Valentyną Veretską ? Ukraina i zanotowała wygraną ze znaną biegaczką Sabiną Jarząbek. Plonem tego pojedynku był nowy, doskonały rekord powiatu ? 35 minut i 47 sekund. Warto dodać, że ten czas daje średnią 3  minuty i 34 sekundy na jeden kilometr.

W tym samym czasie odbyły się w Warszawie Otwarte Mistrzostwa Polski Seniorów w wielobojach w których wzięli również udział zawodnicy z 7 krajów. Przy okazji WMOZLA zorganizował krajowy mityng wielobojowy, jako eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Włocławku. W kategorii U-18, wystartowała nasza 7-boistka, Ewelina Kucharska, która w doskonałej obsadzie zajęła wśród 24 konkurentek wysokie 9. miejsce, bijąc przy okazji 4 rekordy życiowe, w tym rekord w wieloboju ? 3582 pkt. Plasuje ją to na 18. miejscu w rankingu najlepszych juniorek młodszych w kraju i jest pewne, że weźmie udział w Finałach OOM ?bowiem  powoływane są 24 najlepsze wieloboistki, a zawody te zakończyły cykl startów eliminacyjnych w wielobojach.

Na tych samych zawodach dokończony został, przerwany przed tygodniem z powodu ulewy, konkurs pchnięcia kulą juniorów młodszych w ramach Mistrzostw Mazowsza. Nie zawiódł w nim, startujący po kontuzji Adam Skoczylas, który wynikiem 13.20m zdobył srebrny medal.