Udane starty MKS w Suchedniowie

Opublikowano: 09 marzec 2022, 09:49 Kategoria Sport
badmintonmks garwolin

W ostatni weekend zawodnicy MKS Garwolin brali udział w XXIII Yonex Open Forever Young Suchedniów, w którym wzięło blisko 150 zawodników i zawodniczek. Z województwa świętokrzyskiego sportowcy znad Wilgi wrócili z workiem medali.

Turniej z powodu dużej ilości osób zgłoszonych był rozgrywany przez dwa dni. Jak można było przypuszczać zawodnicy z Garwolina nie zawiedli i każdy z nich przywiózł medal.

Magdalena Nogal wygrała debla kategorii 25+ razem z Karoliną Jelińską. Brat zawodniczki – Mariusz dwukrotnie stawał na podium. Z siostrą był trzeci z mikście kategorii 30+ oraz drugi w deblu tej samej kategorii, grając razem ze Szczepanem Rubczyńskim. Grę podwójną tej rywalizacji wygrał zawodnik MKS Radosław Tukendorf, który wystąpił z Michałem Zakrzewskim.

Krzysztof Walenda wrócił z Suchedniowa z dwoma złotymi krążkami, wywalczonymi w singlu kategorii 40+ oraz mikście kategorii 45+ razem z Magdaleną Kobą. Dwukrotnie na podium stawała także Maria Brzeźnicka. Nauczycielka wywalczyła złoto w deblu kategorii 45+ (razem z Ewą Młynarską) oraz brąz w grze mieszanej kategorii 50+ (razem ze Stanisławem Wikło).

Świętokrzyski dublet ustrzelił także Jerzy Rybicki, który był drugi w singlu kategorii 70+ oraz trzeci w deblu kategorii 65+ (razem z Andrzejem Antosiewiczem).

Trzech zawodników MKS stanęło na podium w deblu kategorii 75+. Drugie miejsce zajął Przemysław Grześkowiak (z Andrzejem Kowalskim), a trzecie duet Leopold Tukendorf i Jerzy Stachowski. W singlu kategorii 75+ trzecie miejsce zajęli Leopold Tukendorf i Przemysław Grześkowiak.

Wśród deblistek kategorii 50+ trzecie miejsce zajęła Agnieszka Brojek (razem z Ewą Zajac).