Porażka w drugim sparingu. Wilga testuje Brazylijczyków

Opublikowano: 28 styczeń 2023, 17:46 Kategoria Sport
wilga garwolinlks promna

Wilga Garwolin przegrała w Białobrzegach z V-ligowym LKS Promna 2:3 (1:1). W drugim zimowym sparingu trener Karol Zawadka testował dwóch Brazylijczyków.

Spotkanie z wiceliderem V ligi rozpoczęło się od prowadzenia GKS. Wynik otworzył Grzegorz Piesio, który wykorzystał rzut karny. LKS przed przerwą zdołał wyrównać.

Po zmianie stron ponownie na prowadzeniu powinna być Wilga, ale tym razem nie udało się wykorzystać „11”. Strzał Andreia Trukhana obronił bramkarza rywala. Chwilę później drużyna z Promnej wyprowadziła kontratak zakończony bramką po rzucie wolnym. Po kolejnym stałym fragmencie gry, rzucie rożnym, IV-ligowiec z Garwolina przegrywał już 1:3. Stratę udało się odrobić w połowie po golu Kacpra Zalewskiego.

- Mamy dobry materiał do analizy na najbliższy tydzień. Zagraliśmy kolejny wartościowy sparing – ocenił trener GKS Karol Zawadka. Od pierwszych minut między słupkami Wilgi wystąpił testowany od początku stycznia polski bramkarz. Białoruski goalkeeper nie trenuje już z GKS. W Białobrzegach zagrało dzisiaj dwóch Brazylijczyków – obrońca oraz napastnik. Obaj być może otrzymają szansę na grę w kolejnych test meczach.

W sobotę 4 lutego o godz. 12 Wilga zagra w Miętnem z kolejnym przedstawicielem V ligi Tygrysem Huta Mińska, trenowanym przez byłego trenera GKS Sergiusza Wiechowskiego.

LKS Promna - Wilga Garwolin 3:2 (1:1)
Bramki dla Wilgi: Grzegorz Piesio (rzut karny), Kacper Zalewski
Wilga: Testowany, Grzegorczyk, testowany, Domarecki, Kaczyński, Gac, Piesio, Piętka, Rudzki, Paszkowski, testowany oraz Kielak, Alot, Wągrodzki, Szczepek, Wojtaś, Zalewski, Trukhan.