Victoria ponownie lepsza

Opublikowano: 01 kwiecień 2023, 16:52 Kategoria Sport
wilga garwolinvictoria sulejówek

Po raz drugi w sezonie Victoria Sulejówek pokonała Wilgę Garwolin. W 21. kolejce forBet IV ligi GKS przegrał na wyjeździe 2:4 (1:3). O wyniku zdecydowały fatalne błędy w obronie.

Do kadry gości na dzisiejsze spotkanie wrócił, pauzujący za kartki, Sebastian Papiernik. Zabrakło z kolei kontuzjowanego Filipa Gaca i na środku obrony zagrał od początku Kacper Kozikowski. Stoper Wilgi mocnym akcentem wszedł w spotkanie. W 9. minucie Grzegorz Piesio z rzutu wolnego dośrodkował prosto na głowę defensora i Wilga nieoczekiwanie objęła prowadzenie na boisku wicelidera.

W kolejnych minutach Victoria dążyła do wyrównania. Niestety zawodnicy Wilgi popełnili w ostatnich kwadransie przed przerwą trzy kardynalne błędy, które z zimną krwią wykorzystali rywale. Gole w 30., 31. i 45. minutach gry dały gospodarzom solidną zaliczkę przed drugą połową.

Wilga nie poddała się. 10 minut po zmianie stron Tomasz Paszkowski wykorzystał podanie Kamila Wójcika i był tylko 2:3. Dwie dogodne okazje do wyrównania miał wprowadzony w przerwie Dominik Jarek, ale na posterunku był bramkarz Victorii. W końcówce miejscowi golem na 4:2 przypieczętowali 16. zwycięstwo w sezonie.

- Na tym poziomie nie możemy popełniać takich błędów jak przy bramkarz w pierwszej połowie. Tak czasami w piłce jest, że tracisz bramki, wtedy kiedy najmniej się tego spodziewasz – skomentował drugą w sezonie porażkę z Victorią Sulejówek trener GKS Karol Zawadka.

8 kwietnia Wilga zagra u siebie z niżej notowanym Świtem Staroźreby, z którym przegrała jesienią 1:2. Mecz o godz. 13.

Victoria Sulejówek - Wilga Garwolin 4:2 (3:1)
Bramki dla Wilgi: 9` Kacper Kozikowski (as. Grzegorz Piesio), 55` Tomasz Paszkowski (as. Kamil Wójcik)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Kozikowski (85` Trzepałko), Szulc (85` Domarecki), Alot (70` Shakurau), Piesio, Kowalski, Wójcik (85` Piętka), S. Papiernik, Wągrodzki (45` Jarek), Paszkowski (65` Trukhan).