reklama

baner projekt 

reklama

Wystartowali! Biegiem do Świnoujścia w szczytnym celu [wideo]

Opublikowano: 25 maj 2023, 20:19 Kategoria Sport
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

14 osób, ponad 660 km do przebycia, prawie trzy dni ciągłego biegu. Z Pilawy ruszyła sztafeta biegowa do Świnoujścia. Sportowcy skupieni wokół Stowarzyszenia Stopka Pilawa chcą w tej sposób pomóc w zbiórce funduszy na rehabilitację 9-letniej Angeliki z Lipówek.

Po godz. 18 spod pilawskiego MGOK rozpoczęła się sztafeta na północno-zachodni kraniec Polski. Ponad 660-kilometrowa trasa wiedzie m.in. przez Górę Kalwarię, Lotnisko Okęcie, Kampinos, Płock, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Piłę, Drawsko Pomorskie. Celem jest Stawa Młyny – cypel przy ujściu Świny do Bałtyku. Dwie 7-osobowe sztafety do celu planują dotrzeć w niedzielę.

Skład I zespołu: Dorota Korycka, Łukasz Jesiotr, Damian Zieliński, Paweł Domarecki, Rafał Piętka, Łukasz Owczarczyk, Mariusz Gac. Skład II zespołu: Małgorzata Zawadka, Sławek Zadrożny, Krzysiek Bylinka, Daniel Tałanda, Jarek Walecki, Łukasz Zalewski, Kamil Zawadka. Sztafetę rozpoczęły jedyne kobiety w biegowym teamie, które do granicy Pilawy eskortowali strażacy.

reklama


Za biegaczkami wystartowały dwa kampery, które przez trzy dni będą schronieniem dla członków sztafety. Co ciekawe, w Pile na uczestników czeka punkt regeneracyjny przygotowany przez Stowarzyszenie Biegaczy Powiatu Pilskiego.

W trakcie biegu promowana będzie zbiórka charytatywna na rzecz 9-letniej Angeliki. Mieszkanka Lipówek wymaga całodobowej opieki, ponieważ od urodzenia zmaga się z Zespołem Wolfa-Hirschhorna. Jest to rzadka wada genetyczna. U Angeliki zdiagnozowano również epilepsję, wadę serca ASD II, wadę słuchu i wzroku, problemy z nerkami oraz niepełnosprawność intelektualną i ruchową. Dziewczynka bardzo często choruje. Angelika nie chodzi, nie mówi oraz nie gryzie, je pokarmy miksowane. Jej życie to nieustająca rehabilitacja. Celem jej rodziców jest by osiągnęła samodzielność- zaczęła chodzić oraz przy pomocy nowoczesnej technologii zaczęła się komunikować z nimi i otoczeniem. Link do zbiórki

Honorowy patronat nad sztafetą objęła burmistrz miasta i gminy Pilawa. Albina Łubian życzyła powodzenia biegaczom, podkreślając jednocześnie ich wielką pasję i zaangażowanie.

Aktualną lokalizację sztafet oraz kamperów można śledzić pod tym linkiem.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

TOP

reklama