Z Mazurem na remis [wideo]

Opublikowano: 12 sierpień 2023, 17:02 Kategoria Sport
wilga garwolinmazur karczew

W drugim meczu sezonu Wilga Garwolin zremisowała z Mazurem Karczew 1:1. Na boisku w Uninie było gorąco nie tylko z powodu upału. Sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki.

Do składu gospodarzy wrócili Filip Gac, Sebastian Papiernik i Dawid Domarecki. Spotkanie w Uninie, gdzie Wilga będzie rozgrywać domowe mecze, rozpoczęło się tak samo jak inauguracja w Warszawie. Pierwszy rzut rożny dla GKS, bity przez Grzegorza Piesio, zakończył się trafieniem Damiana Papiernika z główki.

Szybki gol sprawił, że Wilga panowała nad grą. Niestety w 18. minucie błąd popełnił Jakub Bieliński. Bramkarz Wilgi zwlekał z wybiciem piłki z własnego pola karnego, co wykorzystał Michał Grunt. Napastnik gości zablokował kopnięcie Bielińskiego i posłał futbolówkę do pustej bramki. Trafienie dało przyjezdnym wiatr w żagle. Najgroźniejsza była sytuacja z 24. minuty, kiedy prawym skrzydłem przedarł się Paweł Witkowski, ale zagrożenie zażegnał wyjściem z bramki Bieliński.

Pierwsze pięć minut po zmianie stron było pojedynkiem Obi kontra Górnaś. Nigeryjczyk trzykrotnie znalazł się w 100-procentowej sytuacji do zdobycia gola. Znakomicie zachował się w nich młody bramkarz z Karczewa.

Mazur nie pozostawał dłużny. W 54. minucie uderzenie z główki trafiło w poprzeczkę. 13 minut później strata przy wyprowadzaniu piłki mogła kosztować Wilgę stratę gola. W ostatniej chwili skutecznym wślizgiem popisał się Gac.

W 70. minuty goście grali w „10” po dwóch żółtych kartkach Dominika Staluszki. W doliczonym czasie gry podwójnie swój zespół osłabił Piotr Celiński. Niedługo później siły się nieco wyrównały, bo dwie żółte kartki, w odstępie 20 sekund, zarobił Grzegorz Piesio. Oba kartoniki były konsekwencją dyskusji z arbitrem. Mimo gry w przewadze gospodarzom nie udało się strzelić drugiego gola.

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów.

Wilga Garwolin – Mazur Karczew 1:1 (1:1)
Bramki: 2` Damian Papiernik (as. Grzegorz Piesio) – 18` Michał Grunt
Czerwone kartki dla Wilgi: 90` Grzegorz Piesio (za dwie żółte)
Czerwone kartki dla Mazura: 70` Dominik Staluszka, 90`Piotr Celiński (obie za dwie żółte)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Gac, D. Papiernik, Szulc, Kaczyński (61` Domarecki), Żurawski (69` Kowalski), Piesio, Wieczorek (61` Wągrodzki), S. Papiernik, Obi (79` Paszkowski).