reklama

baner projekt 

reklama

Już po raz dziesiąty pojadą w Memoriale Piotra Ekierta

Opublikowano: 22 wrzesień 2023, 06:43 Kategoria Sport
memoriał piotra ekiertakolarstwohoryzont
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

- Rok 2023 obfituje w wiele zacnych jubileuszy. W wakacje odbyła się 80. edycja Tour de Pologne, miasto Garwolin świętuje 600-lecie nadania praw miejskich, a przed nami 10. edycja Memoriału im. Piotra Ekierta, na który zapraszamy miłośników kolarstwa w różnym wieku - zachęca do udziału GSK Horyzont.

W niedzielę 1 października w Uninie pod Garwolinem odbędzie się po raz dziesiąty wyścig kolarski w ramach którego uczestnicy uczczą pamięć zmarłego w 2014 roku Piotra Ekierta - zasłużonego dla miasta i powiatu garwolińskiego sportowca, organizatora turystyki, społecznika i wychowawcy młodzieży. W wyścigu biorą udział lokalni pasjonaci kolarstwa oraz sportowcy z całej Polski.

Organizatorem wydarzenia jest Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont. Do udziału w tegorocznej edycji memoriału członkowie zapraszają kolarzy w każdym wieku. - Impreza integruje amatorów jazdy na rowerze oraz łączy sportową rywalizację z rekreacją i wypoczynkiem. Zapraszamy w szczególności dzieciaki i ich rodziców – najwierniejszych kibiców – do wspólnej zabawy. Zachęcamy także seniorów, do aktywności fizycznej na rowerach – informują organizatorzy podkreślając, że poprzez takie eventy, chcą promować i popularyzować kolarstwo szosowe i turystykę rowerową na terenach powiatu garwolińskiego.

reklama


- Memoriał przypomina o tym, że kolarstwo i turystyka rowerowa były szczególną pasją Piotra Ekierta. Ta pasja jest także i naszą – zaznacza Krystian Jonczyk prezes Horyzontu. – Przy tej okazji zapraszamy także do dołączenia do naszego stowarzyszenia kolarskiego wszystkich, którzy dzielą naszą miłość do dwóch kółek i chcieliby aktywnie uczestniczyć w rozwoju kolarstwa w naszym powiecie. Jak? Odezwij się do nas np. na massengerze, zaprosimy Cię na spotkanie, poznamy się bliżej i ustalimy wspólnie szczegóły współpracy – dodaje Beata Pasternak z GSK Horyzont.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Garwolina Marzeny Świeczak, Wójta Gminy Garwolina Marcina Kołodziejczyka, Wójta Gminy Górzno Waldemara Sabaka oraz Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego.

O godz. 9:00 na cmentarzu parafialnym w Garwolinie wspólnie z rodziną Piotra Ekierta i kolarzami uczestnicy memoriału zapalą znicze na jego grobie.  Następnie wyruszy honorowy przejazd trasą „Ekiertówką” z udziałem grupy kolarskiej seniorek i seniorów z Klubu Seniora w Garwolinie.

Zmagania kolarskie rozpoczną się już w samo południe przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Uninie. W wyścigu będą mogli wykazać się najmłodsi kolarscy pasjonaci. W zależności od wieku będą rywalizować ze sobą na trasach o dystansie 1, 2 lub 3 km. Organizatorzy przewidzieli dla wszystkich dziewczynek i chłopców biorących udział w wyścigu medale, a dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach dodatkowo nagrody. Tuż przed startem wyścigu głównego oficjalnie otworzą go organizatorzy i patroni honorowi wydarzenia. Memoriał wystartuje o 13:00 w kategorii Rower Szosowy, a tuż za nim Rower Dowolny. Kolarze, zarówno panie jak i panowie, będą mieć do pokonania 1, 2 lub 3 okrążenia o dystansie 20, 40 lub 60 km. Trasa jednego okrążenia rozpoczyna się przy szkole w Uninie, następnie kolarze ruszają w kierunku Reducina przez lasy unińsko-sławińskie, by po przejechaniu około 5 km skręcić na Chęciny. Po dojechaniu do skrzyżowania przy remizie uczestnicy skręcają w lewo w kierunku najpierw Zgórza, a następnie przez Przykory. Na skrzyżowaniu trasa skręca ponownie w lewo do Goździka. Po przejechaniu krótkiego odcinka kolarze skręcają na Łętów, by dotrzeć do miejsca startu w Uninie. Poza nagrodami dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach którymi będą m.in. wartościowe vouchery, organizatorzy przewidzieli także dodatkowe premie lotne. Będzie o co powalczyć!

Biuro zawodów czynne będzie w godz. 10:00 - 11:30. Osoby, które nie zdążą zapisać się w systemie internetowym na wyścig na portalu dostartu.pl (link do zapisów) będą miały możliwość dołączyć do memoriału w dniu wyścigu. Organizatorzy zachęcają jednak do internetowych zapisów, znacznie upraszcza to i przyspiesza procedurę odbioru numeru startowego! Nie trzeba mieć konta by zapisać się na zawody przez internet. W dniu wyścigu w biurze zawodów będą do odebrania pakiety startowe składające się z numeru startowego, chipa do pomiaru czasu oraz drobnych upominków. Opłatę startową w kwocie 60 zł uiszcza się w dniu wyścigu w formie gotówkowej. Zwolnione są z niej dzieci i młodzież do lat 18. Obowiązkowe jest posiadanie sprawnego roweru oraz kasku sztywnego.

- Apelujemy do kierowców samochodów o szczególną ostrożność na trasie wyścigu, a mieszkańców miejscowości przez które przebiega trasa zachęcamy do wspólnego kibicowania – informują organizatorzy.

Współorganizatorami wydarzenia są: Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński, Gmina Garwolin, Gmina Górzno, Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach.

Szczegóły wydarzenia, informacje o zapisach, regulamin, zapowiedzi, relacje, zdjęcia i wyniki znajdziecie pod linkiem organizatora.

Mapa 2023

10 Memorial Ekierta

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz