reklama

baner projekt 

reklama

Gminne Biegi Przełajowe w Borowiu

Opublikowano: 02 październik 2023, 09:55 Kategoria Sport
borowiebieganiegmina borowie
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

W sobotę, pomimo deszczowej pogody, Park Dworski w Borowiu wypełnił się dziećmi i młodzieżą z przedszkoli i szkół z gminy Borowie. W tym dniu Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Wiejskich w Borowiu zorganizowało w ramach programu „W Gminie Borowie – ze sportem na zdrowie!” gminne przełaje.

Dokładnie 165 zawodników stanęło na starcie biegowych zmagań, które mogły się odbyć dzięki pomocy ze strony Pani Poseł Iwony Kurowskiej i Pana Posła Grzegorza Woźniaka i pozyskanym środkom w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, a także dzięki wsparciu Pana Wójta Gminy Borowie Wiesława Gąski i pozyskanym z Gminy Borowie środkom w otwartym konkursie na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej na ternie gminy Borowie.

Uczniowie startowali w 12 kategoriach wiekowych, oddzielnie dziewczyny i oddzielnie chłopcy, na dopasowanych do fizycznych możliwości zawodników dwóch trasach przełajowych malowniczo wytyczonych przez Prezesa Stowarzyszenia Tomasza Majczynę w Parku Dworskim przy budynku Urzędu Gminy w Borowiu.

reklama


Przy organizacji tego wydarzenia sportowego pomocą służyli druhowie z OSP i MDP Głosków i OSP Laliny oraz oczywiście członkowie SWIW w Borowiu.

Najlepsi zawodnicy sobotnich przełajów:

Wśród dziewczynek - Kategoria przedszkolaki:

 1. Karolina Domarecka (przedszkole Iwowe)
 2. Lena Wiśniewska (Borowie)
 3. Amelia Chmielak (Borowie)

Klasy 0-1:

 1. Wiktoria Konieczna (szkoła Głosków)
 2. Nadia Baranek (Borowie)
 3. Zofia Kowalczyk (Borowie)

Klasy 2-3:

 1. Aleksandra Zawadka
 2. Amelia Baran
 3. Klaudia Rogala (wszyscy Borowie)

Klasy 4-5:

 1. Anna Jaroń
 2. Maja Kęsik
 3. Amelia Kania (wszyscy Borowie)

Klasy 6-8:

 1. Maja Pałysa (Borowie)
 2. Martyna Bogusz (Iwowe)
 3. Amelia Baran (Borowie)

Szkoły ponadpodstawowe:

 1. Wiktoria Stoń
 2. Natalia Kaczkowska

Wśród chłopców - Kategoria przedszkolaki:

 1. Jan Prusińki
 2. Bartosz Stułka
 3. Jan Kordaś (wszyscy przedszkole Borowie)

Klasy 0-1:

 1. Grzegorz Domarecki (szkoła Iwowe)
 2. Franciszek Odziemczyk (Borowie)
 3. Stanisław Stułka (Borowie)

Klasy 2-3:

 1. Miłosz Majczyna
 2. Antoni Mikulski
 3. Bartłomiej Starosz (wszyscy Głosków)

Klasy 4-5:

 1. Daniel Całka (Borowie)
 2. Mateusz Majczyna (Głosków)
 3. Wojciech Tomaszewski (Borowie)

Klasy 6-8

 1. Oskar Kierzkowski
 2. Szymon Sitek
 3. Jan Tomaszewski (wszyscy Borowie)

Wszyscy uczestnicy sobotnich zmagań otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz bogate pakiety regeneracyjne. Najlepsi zawodnicy dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, a zwycięzcy biegów w swoich kategoriach wrócili do domu z pamiątkowymi statuetkami. To, że tak wielka grupa dzieci i młodzieży wzięła udział w tych sportowych zmaganiach budzi wielką radość. Brawa dla zawodników i ich rodziców oraz nauczycieli, którzy nie ulękli się deszczowej pogody, zważywszy że już podczas biegów deszcz nie padał.

Duży nakład pracy, jaki został włożony w przygotowanie i przeprowadzenie gminnych przełajów, najbardziej wynagradzała wielka radość i uśmiech dzieci, i to nie tylko tych najmłodszych. Dla wielu z nich sobotni medal był ich pierwszym medalem… Tymczasem Stowarzyszenie nie zasypia gruszek w popiele i już 19 października organizuje turniej piłki nożnej dla szkół z terenu gminy Borowie.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz