Jednostronne derby powiatu w LO. Wilga gromi Promnika

Opublikowano: 22 październik 2023, 17:51 Kategoria Sport
promnik łaskarzewpromnik łaskarzewderby

Sześć goli padło w derbach powiatu garwolińskiego w Amnis Energia Lidze Okręgowej. Wilga II Garwolin pokonała Promnika Łaskarzew 5:1 (3:1).

W Trąbkach przy iście jesiennej pogodzie doszło do derbów powiatu na najwyższym w tym sezonie możliwym poziomie rozgrywkowym. W składzie Wilgi II nie zabrakło kilku zawodników pierwszego zespołu. Z kolei prawie połowa wyjściowej jedenastki Promnika to zawodnicy, którzy występowali w swojej karierze w GKS.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. W 5. minucie Paweł Pyra z rzutu wolnego zza pola karnego posłał piłkę pod poprzeczkę. Po kwadransie gry było 2:0. Adrian Płatek był faulowany w polu karnym. Jedenastkę obronił, zastępujący pauzującego za czerwoną kartkę Macieja Lisa, Bartosz Gałkowski. Wobec dobitki Kiryła Shakurau był jednak bezradny.

ŁKS nie poddawał się i zdobył bramkę kontaktową. Sello Mangke faulował w „16” Alberta Siemborę. Skutecznym egzekutorem rzut karnego był Piotr Jarzyna, który jeszcze przed przerwą musiał opuścił boisko z powodu kontuzji. Niedługo przed zejściem do szatni, Wilga podwyższyła prowadzenie. Dośrodkowanie Dawida Domareckiego na gola z główki zamienił Adrian Płatek.

Po zmianie stron większą przewagę uzyskała Wilga. Dublet w trzy minuty skompletował Alot. Najpierw wykorzystał kontrę, a później „półszczupakiem” zamienił na gola podanie od Shakurau. Rozmiary porażki w doliczonym czasie gry mógł zmniejszyć Siembora. Jednak świetnie w sytuacji sam na sam zachował się Marcin Makulec, który nogami obronił strzał napastnika z Łaskarzewa.

- Byliśmy zespołem lepszym. Potwierdziliśmy to na boisku i zasłużenie wygraliśmy. Dziękujemy rywalom za mecz, a swoim zawodnikom dziękuję za trud, zaangażowanie i zdobycie trzech punktów – ocenił trener Wilgi II Kamil Zawadka.

- Zawodnicy Wilgi, którzy z pierwszego składu zagrali przeciwko nam, wnieśli dużo jakości do gry przeciwnika. Wiedzieliśmy, że tak będzie. Staraliśmy się, na ile to było możliwe, walczyć. Nasz proste błędy przyczyniały się do bramek dla Wilgi – skomentował kierownik drużyny ŁKS Mateusz Pawelec, który zastępował na ławce trenera Rafała Głąbickiego (pauza z powodu czerwonej kartki).

W następnej kolejce Wilga II zagra na wyjeździe z KS Halinów, a Promnik u siebie podejmie lidera z Łomianek.

Wilga II Garwolin – Promnik Łaskarzew 5:1 (3:1)
Bramki: Paweł Pyra 5`, Kirył Shakurau 15`, Adrian Płatek 42` (as. Dawid Domarecki), Przemysław Alot 65`, 67` (as. Kirył Shakurau)
Wilga: Makulec, Tracz, Mangke (79` Agastya), Shakurau (67` Świętulski), Wojtaś (60` Matysiak), Rękawek (46` Woroszył), Domarecki (75` K. Winek), Pyra, Rudzki, Alot, Płatek (67` Mianowski).
Promnik: Gałkowski, Faye, Kaczyński, Jarzyna (37` A. Korycki), Bogucki (68` Pałasz), Kisiel (46` Grabowiec), Kondej, Siembora, Sadowski (79` R. Świder), Piętka, H. Świder (75` Jaworski).