reklama

baner projekt 

reklama

Załoga Głowala/Mitręga najlepsza na Karowej! [wideo]

Opublikowano: 07 grudzień 2023, 12:19 Kategoria Sport
krzysztof głowalarajdy samochodowe
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kierowca Krzysztof Głowala z Garwolina oraz pilot Piotr Mitręga zostali drugimi wicemistrzami kraju w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zwieńczeniem tegorocznych startów była wygrana w słynnym kryterium Asów przy Karowej w Warszawie.

Start w Rajdzie Barbórki był zwieńczeniem tegorocznych rajdowych zmagań w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W tak doborowym towarzystwie załóg w pięknych historycznych autach z lat 90, razem z Pilotem Piotrem Mitręgą (Sosnowiec) Krzysztof Głowala z gminy Garwolin wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Polski (kategoria Historic Open 4WD).

Nasza załoga na finiszu Barbórki zajęła trzecie miejsce w kategorii H1 oraz trzecie miejsce w Klasyfikacji Samochodów Historycznych. Kryterium Asów na ulicy Karowej duet Głowala/Mitręga zakończył na pierwszym miejscu w KSM. - W tym roku na ul. Karowej w Warszawie warunki były bardzo zmienne. Minusowa temperatura i prószący śnieg sprawiły, że śliska i zmienna nawierzchnia powodowały dużą nadsterowność naszej Mazdy 323 GTX, dlatego staraliśmy się przejechać unikając poślizgów, co nie do końca nam się udało, ale czas na mecie z 2s przewagą pozwolił stanąć na najwyższym podium i zdobyć słynna Panią Karową – relacjonuje Krzysztof Głowala z Garwolina, który jest mieszkańcem gminy Górzno. Co ciekawe do tej pory Mazda 323 czterokrotnie stanęła na podium w minionym stuleciu na Rajdzie Barbórki.

reklama


- Chcielibyśmy bardzo podziękować naszym przyjaciołom, kibicom oraz sponsorom za okazaną pomoc i wsparcie. Są to firmy: Zachem Głowala, Cartex Garwolin, Serwis Samochodowy Pol-Zbyt Garwolin, Enio Łukasz Ejneberg,  Dalmet, mDrive,  WiMar Plantacja Choinek, Fundacja im. Anny Pasek – podkreśla nasz rozmówca.

.be

red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz