Policjanci zatrzymali 62-letniego mężczyznę. To kierowca samochodu, który w niedzielne popołudnie najechał na potrąconą 18-letnią kobietę .

Śledczy od początku podejrzewali, że w wypadku, do którego doszło w niedzielę przy ul. Lubelskiej, brały udział dwa pojazdy. Kierowca pierwszego, po potrąceniu 18-latki, zatrzymał się w bocznej ulicy. Po młodej kobiecie miał przejechać innych pojazd, którego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku odniesionych obrażeń, Patrycja R. zmarła w szpitalu.

Burmistrz Garwolina powołała zespół ds. kontroli przestrzegania zakazu spalania odpadów. Nieruchomości, które będą mają być skontrolowane, mogą być zgłaszane do urzędu.

Zgodnie z prawem ochrony środowiska kontrolę burmistrz może zlecić pracownikom urzędu. W powołanym przez Marzenę Świeczak zespole znaleźli się Tomasz Majczyna, Artur Michalik, Grzegorz Szewczyk i Robert Mikulski.

Pięć zastępów straży pożarnej zostało wezwanych wczoraj do Sobolewa. W trakcie rozpalania pieca, kobieta doznała poważnych poparzeń ciała.

Informacja o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Kościuszki w Sobolewie wpłynęła do strażaków wczoraj przed godz. 17. - Przybyły na miejsce dowódca stwierdził, że podczas próby podpalenia paliwa stałego znajdującego się w piecu kobieta doznała oparzeń twarzy i klatki piersiowej. Zagrożenia pożarowego nie było. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 22 styczeń 2019, 08:48 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 14 do 20 stycznia.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Górznie

14 stycznia. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Górznie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Passat oraz ciężarowy marki Volvo. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Drogowcy załatali dziurę w nawierzchni, która była pułapką dla kierowców przejeżdżających przez Garwolin. Wyrwa „doczekała się” nawet mema.

Ubytek w nawierzchni powstał kilka tygodni temu w nawierzchni ul. Kościuszki, przy wyjeździe ze stacji paliw Orlen. W wyniku opadów atmosferycznych, wyrwa stawała się coraz większa.

Policjanci z powiatu garwolińskiego rozwiązali sprawę kradzieży, do której doszło na terenie modernizowanej linii kolejowej nr 7. Podejrzani o kradzież zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

W ubiegłym tygodniu do Posterunku Policji w Trojanowie wpłynęło zawiadomienie o dotyczące kradzieży elementów od maszyny budowlanej - stalowych zębów zrywarki, która pracowała na modernizowanej linii kolejowej nr 7 w miejscowości Podebłocie (gm. Trojanów). Tego samego dnia po otrzymanym zgłoszeniu funkcjonariusze natrafili na trop osób, które mogły brać udział w przestępstwie.