20000 papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli kryminalni garwolińskiej komendy. Teraz mężczyźnie może grozić wysoka grzywna oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Kryminalni  z Garwolina uzyskali informacje o mężczyźnie, który w mieszkaniu miał posiadać towary bez akcyzy. - W czwartek, w mieszkaniu na terenie Garwolina należącym do mężczyzny, kryminalni znaleźli 1000 paczek papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosłoby ponad 20 000 zł – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Dzieje się latem! Zaplanuj weekend

Opublikowano: 20 lipiec 2018, 16:02 Kategoria Aktualności
weekend

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia w powiecie garwolińskim i zaplanujcie weekend!

22 lipca – Dla Darka w Miastkowie Kościelnym

Chcesz pomóc, a przy tym miło spędzić czas? Spotkajmy się w Miastkowie Kościelnym. Przychodząc na festyn sportowo-rekreacyjny, pomożesz zbierać pieniądze na leczenie Dariusza Gądka. Koncerty, konkursy z nagrodami, zawody sportowe, przyjacielskie alpaki i słodki stół to tylko część atrakcji, jakie zostały przygotowane przez organizatorów wydarzenia.

71 policjantów otrzymało mianowania na wyższe stopnie służbowe. Od zaproszonych gości płynęło wiele słów uznania i życzeń na dalsze lata pracy. Tak w Garwolinie świętowano 99-lecie powstania polskiej policji.

Uroczyste obchody odbyły się dzisiaj. Tradycyjnie rozpoczęła je msza święta w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Oficjalna część uroczystości odbyła się na placu przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Unijne miliony na centrum przesiadkowe w Pilawie

Opublikowano: 20 lipiec 2018, 10:04 Kategoria Aktualności
pilawadworzecpkp

7 mln zł otrzyma miasto i gmina Pilawa na budowę centrum przesiadkowego. Już w przyszłym roku powstanie ponad 100 miejsc parkingowych, nowa pętla autobusowa. W Pilawie pojawią się także autobusy niskoemisyjne.

O ambitnych planach pilawskiego samorządu informowaliśmy w listopadzie. Urząd przygotował koncepcję zagospodarowania terenu przed dworcem PKP. Całość została ujęta w projekcie „Rozwój mobilności miejskiej i budowę centrum przesiadkowego  w Pilawie”. Samorząd na jego realizację złożył wniosek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Komisarz wyborczy wygasił mandat wójta gminy Wilga Łukasz Szychowskiego. Według naszych informacji do czasu jesiennych wyborów komisarzem gminy będzie Dariusz Kędziorek, były kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pilawie.

Przypomnijmy, że od maja 2016 roku Łukasz Szychowski zmaga się z ciężką chorobą. Długa i żmudna rehabilitacja przynosi efekty. O tym jak można pomóc wójtowi można dowiedzieć się tu.