Tir w rowie, kierowca z promilami

Opublikowano: 21 wrzesień 2018, 10:35 Kategoria Aktualności
gocławpilawatirdk 17

Wczoraj wieczorem kierowcy podróżujący drogą krajową nr 17 napotkali utrudnienia w okolicy Gocławia (gm. Pilawa). Do rowu wjechała ciężarówka.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 21. – 40-letni A.R., lat 40, zam. pow. węgrowski, kierując samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą wjechał do przydrożnego rowu – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Drodzy Mieszkańcy Garwolina! Szanowni Wyborcy

Opublikowano: 20 wrzesień 2018, 14:07 Kategoria Aktualności

W związku z nieubieganiem się o reelekcję pragnę Państwu serdecznie podziękować za zaufanie i lata wspólnej pracy na rzecz naszego miasta. Jestem dumny, iż mogłem stać na jego czele. Przez wszystkie lata służby na rzecz Garwolina starałem się dotrzymać danych Państwu zobowiązań i godnie reprezentować nasze miasto zarówno na gruncie lokalnym jak i na arenie ogólnopolskiej. Nadszedł jednak czas, by przekazać stery innym.

Z chwilą kiedy podjąłem decyzję o niekandydowaniu na stanowisko burmistrza wiedziałem, że muszę zostawić Garwolin w dobrych rękach.  Taką osobą jest niewątpliwie dr Marzena Świeczak (z.d. Dziubak), obecna wiceburmistrz Garwolina, doświadczona radna i charyzmatyczny społecznik, której bliskie sercu są problemy mieszkańców. To kandydatka posiadająca odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, by zastąpić mnie na stanowisku burmistrza. Jestem przekonany, że będzie kontynuowała rozwój Garwolina i godnie reprezentowała nasze miasto będąc gwarantem Państwa oczekiwań.

- Każdy będzie mógł mnie rozliczyć z tego programu – mówiła podczas konferencji prasowej Urszula Zadrożna. Kandydatka na burmistrza Garwolina przedstawiła program wyborczy oraz kandydatów do rady miasta.

Na początku Urszula Zadrożna przedstawiła swoje motywacje dotyczące kandydowania na ten urząd. - Kandyduję na stanowisko burmistrza, ponieważ nadal chcę dobrze służyć mieszkańcom Garwolina. Jestem bardzo związana z Garwolinem, z miejscem w którym mieszkam i pracuję, z miejscem gdzie żyje moja rodzina, moi przyjaciele i wielu wspaniałych ludzi. Jestem głęboko przekonana, że moje wykształcenie, kompetencje oraz wieloletnie doświadczenie mogą być w dalszym ciągu wykorzystywane na rzecz rozwoju naszego miasta – podkreślała.

W Izdebnie nowy oddział przedszkolny

Opublikowano: 20 wrzesień 2018, 07:08 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewizdebno

Czwarty oddział przedszkolny z początkiem nowego roku szkolnego zaczął funkcjonować w Zespole Szkół w Izdebnie (gm. Łaskarzew).

Zespół Szkół w Izdebnie jest placówką chętnie wybieraną przez rodziców. Co roku zwiększa się liczba dzieci przedszkolnych. Wiosną przy wsparciu wójta gminy Łaskarzew, podjęto decyzję o utworzeniu kolejnego, czwartego oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019.

49 kandydatów na radnych w Garwolinie. Miejsc 15

Opublikowano: 19 wrzesień 2018, 16:08 Kategoria Aktualności
wyborygarwolin

Pięć komitetów wyborczych wystawiło 49 kandydatów do Rady Miasta Garwolina. Mieszkańcy 15 przedstawicieli, w jednomandatowych okręgach wyborczych, wybiorą 21 października.

Dawno w mieście nad Wilgą nie było tak wielu chętnych do zasiadania w radzie miasta. Kandydatów na radnych zgłosiło pięć komitetów wyborczych. Wśród nich są trzy, które wystawiają także pretendentów do stanowiska burmistrza.

Kto z powiatu do sejmiku województwa?

Opublikowano: 19 wrzesień 2018, 07:12 Kategoria Aktualności
wyborysejmik województwa

10 mieszkańców powiatu garwolińskiego będzie ubiegać się o mandat radnego sejmiku województwa mazowieckiego w wyborach samorządowych.

Nasz powiat, podobnie jak cztery lata temu, znalazł się w okręgu wyborczym nr 6, który obejmuje pondto powiaty: łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski oraz miasta Ostrołęka i Siedlce. Razem to ponad 720 tys. uprawnionych do głosowania.