Starsza mieszkanka Garwolina padła ofiarą oszustwa telefonicznego. Seniorka uwierzyła, że jej syn był sprawcą wypadku drogowego i przekazała 60 tys. zł nieznajomemu mężczyźnie.

Niestety, pomimo intensywnych działań i apeli policji wczoraj policjanci odnotowali skuteczne oszustwo, do którego doszło na terenie Garwolina.

Siedmiu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie odwiedzi stołeczną restaurację Platter Karola Okrasy. Wyjątkowy wyjazd był nagrodą w konkursie kulinarnym „Danie z Okrasą”. Jury przewodził znany z programów telewizyjnych kucharz.

Idea konkursu zrodziła się podczas lutowej wizyty Karola Okrasy w Dwójce. Atmosfera panująca w szkole tak spodobała się autorowi programów kulinarnych, że postanowił zaprosić sześciu uczniów do swojej restauracji Platter w Warszawie.

Zaduszki Ludowe w Mariańskim Porzeczu

Opublikowano: 14 listopad 2019, 12:05 Kategoria Aktualności

17 listopada w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu odbędzie się Dzień Pamięci o Batalionach Chłopskich i Ruchu Ludowym. W programie msza święta, złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Batalionów Chłopskich oraz spotkanie okolicznościowe.

- Listopad to miesiąc szczególny, miesiąc pamięci. Bardzo często myślami wracamy do naszych przodków, dziadków, rodziców, do czasu naszego dzieciństwa i bliskich, których nie ma wśród nas. Jak każdego roku spotykamy się w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu aby wspólnie modlić się za działaczy Ruchu Ludowego, Żołnierzy Batalionów Chłopskich, za naszą ojczyznę – informuje Zarząd Powiatowy PSL, organizator wydarzenia.

To są strzelcy z Garwolina! Dwójka ma mural

Opublikowano: 13 listopad 2019, 13:14 Kategoria Aktualności
mural

Jego namalowanie zajęło kilka tygodni. Ma powierzchnię ponad 140 m kw. Powstał w 100. rocznicę pojawienia się formacji na ziemiach polskich i upamiętnia 1. Pułk Strzelców Konnych stacjonujący w Garwolinie.

Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie, która nosi imię I Pułku Strzelców Konnych, odbyła się uroczysta akademia i odsłonięcie muralu. Zebranych gości powitał dyrektor Adam Wyskwar, który podkreślał, że uroczystość to świętowanie dwóch ważnych rocznic – 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy pojawienia się I Pułku Strzelców Konnych na ziemiach polskich. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, instytucji publicznych oraz członkowie rodzin żołnierzy 1. Pułku Strzelców Konnych.

Spektakl teatralny, wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek, rodzinny piknik oraz pływacka sztafeta „z wąsem”. Bo świętować można na różne sposoby. Jak co roku, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprosiło mieszkańców na radosne obchody Narodowego Święta Niepodległości. A mieszkańcy z tego zaproszenia skorzystali.

11 listopada w całej Polsce obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Także w Garwolinie radośnie świętowano odzyskaną wolność. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości na Skwerze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się rodzinny piknik patriotyczny. Było ognisko i wojskowa grochówka, patriotyczne melodie, wystawy tematyczne prezentujące historię Polski i Garwolina z okresu odzyskania niepodległości, prezentacje przygotowane przez Stowarzyszenie Kawaleryjskie I Pułku Strzelców Konnych oraz Oddziały Sfora Garwolin i Garda.

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 12 listopad 2019, 11:11 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 4 do 11 listopada.

 

Zdarzenie drogowe w Łukówcu

4 listopada. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łukówiec, w którym uczestniczył samochód osobowy Chevrolet TACUMA. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto wyznaczono i zabezpieczono miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji uczestniczyły dwa zastęp PSP oraz jeden zastępy OSP.