Wczoraj w Garwolinie doszło do potrącenia rowerzysty. Policjanci sprawdzają, czy obaj kierujący stosowali się do ograniczeń na czas pandemii.

Do zdarzenia doszło po godz. 17 przy ul. Lubelskiej. - Kierowca samochodu marki Mazda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym rowerzystą. Na sprawcę kolizji - kierowcę samochodu  nałożono mandat i punkty karne – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

6 minut. Tyle trwała wczorajsza sesja Rady Miasta Garwolina. Radni obradowali w maskach i rękawiczkach, siedząc w odpowiednich odstępach od siebie.

- Ze względu na warunki, jakie mamy w związku z pandemią wirusa , sesja odbywa się w takich warunkach jak dzisiaj. W bezpiecznej odległości każdy radny, też z zabezpieczeniem osobistym, czyli maska i rękawiczki. Dziękuję Wam za przybycie - mówił, rozpoczynając obrady sesji, Jarosław Jaskuła, przewodniczący Rady Miasta Garwolina.

Koronawirus. Trzy osoby zakażone [aktualizacja]

Opublikowano: 01 kwiecień 2020, 11:00 Kategoria Aktualności
koronawirus

Zamknięte szkoły, przedszkola i instytucje kultury. Zakaz odwiedzin w szpitalu i ograniczenie wizyt w urzędach. Tak wygląda aktualna sytuacja w powiecie garwolińskim w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W związku z rozprzestrzeniamiem się wirusa SARS-CoV-2 rząd podjął kroki zmierzające do zminimalizowania ryzyka wybuchu epidemii. W powiecie garwolińskim nie stwierdzono do tej pory przypadku zarażenia koronawirusem, ale władze samorządowe także podejmują odpowiednie działania.

Wjechała prosto pod traktor

Opublikowano: 01 kwiecień 2020, 07:43 Kategoria Aktualności
wilgawólka ostrzeżeńskakolizja

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj w Wólce Gruszczyńskiej (gm. Wilga).

Do zdarzenia doszło ok. godz. 17.30. - 25-letnia kobieta kierująca samochodem marki Peugeot, zjechała na przeciwległy pas drogi, gdzie doprowadziła do kolizji drogowej z ciągnikiem rolniczym. 50-letni kierowca ciągnika został przewieziony do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy został wypisany do domu –informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Są pierwsze przypadki zachorowania na koronawirusa w powiecie garwolińskim. To trzy osoby, które przebywają w Szpitalu Zakaźnym w Siedlcach.

O zakażeniach poinformowała dzisiaj Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Garwolinie. Trzy pierwsze przypadki są określane jako rodzime i pochodzą z transmisji krajowej.

- Modele przebiegu epidemii mówią, że co kilka dni ilość chorych podwaja się; jeśli ograniczymy kontakty między ludźmi, mamy szansę spowolnić ten wzrost – wskazał we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski, uzasadniając kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa.

- Wszystkie modele, które mówią o tym, jak przebiega epidemia, mówią że wzrost ilości chorych jest wykładniczy. Oznacza to, że co kilka dni ilość chorych się podwaja. I wszystkie te modele, mówią o jednym: jeżeli ograniczymy kontakty między ludźmi, to mamy szanse spowolnić ten wzrost i ochronić ludzkie życia – powiedział szef MZ.

Szumowski akcentował, że ograniczenie kontaktów o połowę to za mało i nie da efektu zmniejszenia liczby chorych. - Musimy kontakty ograniczyć o 3/4, o 80 proc.; wtedy mamy szansę wpłynąć na zahamowanie wzrostu liczby zachorowań i zgonów – zaznaczył minister.

Zobacz także

34 tysiące testów w Polsce. Ile w Garwolinie?

247 osób w kwarantannie, 86 osób przebywających pod nadzorem epidemiologicznym, 1 osoba hospitalizowana z związku z podejrzeniem zarażenia…

14-latka potrącona na Romanówce

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło przy ul. Romanówka w Garwolinie. 14-latka na rolkach została potrącona przez samochód. Do zdarzenia doszło…

Popołudniowa wichura przechodzi nad powiatem. Są straty

W dwóch miejscach na terenie powiatu garwolińskiego silne podmuchy wiatru wyrządziły szkody. Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali przed godz. 18. W…