Dzieje się! Zaplanuj weekend!

Opublikowano: 20 wrzesień 2019, 12:13 Kategoria Aktualności
weekend

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia w powiecie garwolińskim i zaplanujcie weekend!

Militarny piknik w Łaskarzewie – 21 września

Sporo atrakcji czeka w najbliższą sobotę w Łaskarzewie na miłośników militariów i historii. O godzinie 16:00 w „Alejkach” rozpocznie się piknik militarny. W programie między innymi inscenizacja historyczna „Obrona Łaskarzewa” i koncert pieśni patriotycznych. O godzinie 19:00 wystartuje rajd pieszy „Pójdę w nocy mrok”.

6,5 mln złotych będzie kosztowała rozbudowa oczyszczalni ścieków w Maciejowicach. Inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy 2022 roku. Wczoraj władze gminy podpisały umowę z wykonawcą.

Do przetargu na wykonanie kluczowej dla gminy inwestycji przystąpiło 5 firm. Najdroższe oferty opiewały na kwotę 10 mln zł. 19 września została podpisana umowa na rozbudowę oczyszczalni ścieków a Maciejowicach. Wykonawcą generalnym inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno Montażowe MONTECH Sp. z o.o. Umowę podpisał wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski wraz ze skarbnikiem gminy Jolantą Jedynak oraz wiceprezes zarządu firmy Katarzyną Michałowską-Oleszczyńską. Wartość inwestycji to 6,5 mln zł. brutto. W październiku bieżącego roku rozpoczęte zostaną pracę budowlane. Zgodnie z planem inwestycja powinna się zakończyć w maju 2022 r.

Nauczyciele ZS nr 2 nagrodzeni

Opublikowano: 19 wrzesień 2019, 12:09 Kategoria Aktualności
zs 2

Anna Liszewska i Mirosław Juszczak z Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie znaleźli się w gronie 36 nauczycieli laureatów drugiej edycji „Opiekun Stypendysty 2018/2019”. Wszystkim nagrodzonym gratulacje składał marszałek Adam Struzik. Wyróżnienia odebrały również placówki, które mogą pochwalić się największą liczbą stypendystów w swoim regionie. W regionie siedlecki laur zwycięstwa przypadł właśnie Zespołowi Szkół nr 2.

– Świetne wykształcenie, ale i duża wiedza praktyczna, wzmocnione zapałem, otwartością w pracy z młodymi ludźmi oraz tą cenną umiejętnością znalezienia w młodym człowieku pierwiastka niezwykłości. Tak możemy mówić o tegorocznych laureatach konkursu na opiekunów stypendystów. To 36. fantastycznych pedagogów, wzorów do naśladowania. Gratuluję i przede wszystkim dziękuję wszystkim nagrodzonym nauczycielom – mówił marszałek Adam Struzik.

Dwa jubileusze w Zespole Szkół w Miętnem

Opublikowano: 19 wrzesień 2019, 08:20 Kategoria Aktualności
Miętne

Już 5 października społeczność Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem będzie świętować dwa wielkie jubileusze – 95. rocznicę powstania szkoły oraz 35. rocznicę obrony krzyża. W programie uroczystości między innymi bal absolwentów. Jeszcze można się zgłaszać.

Szkoła w Miętnem jest jedną z najstarszych w powiecie oraz jedną z najstarszych szkół rolniczych w Polsce. Otwarta 4 maja 1924 roku przez ówczesnego prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. W tym roku szkoła powróciła do starego logo – domku z kłosem – który przez dziesiątki lat był naszym jej znakiem rozpoznawczym.

80 lat temu spalono Łaskarzew

Opublikowano: 18 wrzesień 2019, 13:41 Kategoria Aktualności
miastołąskarzew

Mieszkańcy miasta nad Promnikiem uroczyście obchodzili 80. Rocznicy Obrony i Spalenia Łaskarzewa.

Uroczystości odbyły się we wtorek „Ten dzień jest jednym z najważniejszych dni w historii naszego Miasta, jest to kolejna okazja do spotkania się i rozmowy o naszych dziejach. W tym roku obchody tej wyjątkowej rocznicy odbywały się w ramach Programu Niepodległa oraz w ramach projektu „80. Rocznica Obrony Łaskarzewa” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019” – czytamy na stronie magistratu.

Droga powiatowa w Zawadach, ulice w Sulbinach i droga w Czyszkówku. Na te inwestycje udało się właśnie lokalnym władzom pozyskać środki zewnętrzne. Mocno uczęszczana droga z Garwolina prowadząca na Górzno wkrótce doczeka się remontu na odcinku blisko 3 km.

Droga powiatowa, ale leżąca w granicach miasta. Dzięki wspólnemu finansowaniu i pozyskanych środkach zewnętrznych zostanie wyremontowany blisko 3 km odcinek ul. Jana III Sobieskiego w Zawadach. Inwestycja będzie kosztowała w sumie ponad 2 mln zł, z czego blisko połowa to środki zewnętrzne pozyskane przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie. O uzyskanej dotacji poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych starosta garwoliński.

czmrcozek podpis