reklama

Miał się urodzić za 35 lat. Grozi mu 5 lat więzienia

Opublikowano: 15 maj 2024, 13:41 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Policjanci z garwolińskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który podczas kontroli drogowej posłużył się podrobionym dokumentem. 21-letni obywatel Nepalu zgodnie z wpisem na okazanym prawie jazdy miał się urodzić dopiero za 35 lat. Policjanci zatrzymali dokument. W sprawie 21-latka zostało wszczęte postępowanie. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godz. 23:00 policjanci z garwolińskiej drogówki w Starym Pilczynie (gm. Łaskarzew) zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy. W jej trakcie nabrali podejrzeń, że dokument wręczony przez kierowcę, może być podrobiony.

 

reklama


- Data urodzenia posiadacza zaskoczyła policjantów. Według wpisu mężczyzna miał się urodzić w 2059 roku. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na różnice w grafice, brak zabezpieczeń i znaków wodnych. Sam blankiet był nierówno przycięty i zalaminowany. Nie było na nim informacji o organie wydającym oraz podpisu posiadacza. Wszystkie te szczegóły wskazywały, że dokument może być fałszywy - informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Policjanci zatrzymali dokument, a pojazd przekazali uprawnionej osobie. W sprawie 21-latka zostało wszczęte postępowanie. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Garwolin

fot. KPP


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama