poniedziałek, 22 czerwca 2026 07:49
Reklama
Reklama

Wilga kończy wynikiem 3:0

Zawodnikom Gwardii Warszawa nie udało się strzelić ani jednej bramki Wildze Garwolin. Po wygranej w stolicy 5:0, GKS pewnie zwyciężył na własnym boisku 3:0. Przed zawodnikami Wilgi przerwa w rozgrywkach. Wczorajsze zwycięstwo było łatwe, choć spotkanie mogłoby się ułożyć nie po myśli gospodarzy. Przy stanie 0:0 znakomitą interwencją popisał się Daniel Fic. 17-letni bramkarz juniorów Wilgi uratował zespół przed stratą bramki. Nietypowa obsada w bramce była następstwem czerwonej kartki Piotr Nurzyńskiego w meczu z Mazurem.

- Porażka z Mazurem dodała chłopakom mobilizacji, którą było widać w szatni przed meczem. Zagraliśmy dobry mecz. Cieszy mnie szczególnie udany powrót do składu Łukasza Korgula i Daniela Bogusza - przyznał Jacek Paśnik, trener Wilgi.

Prowadzenie GKS dał Jacek Kajtowski, który najlepiej zachował się w zamieszaniu pod bramką rywali. - Gwardia grała dobrze w pierwszej połowie. Nam udało się strzelić bramkę na 1:0 i to ustawiło w pewien sposób mecz. Po zmianie stron korekta ustawienia w obronie sprawiła, że lepiej radziliśmy sobie w defensywie ? mówi szkoleniowiec Wilgi.

Gwardia grała dobrze w pierwszej połowie. Nam udało się strzelić bramkę na 1:0 i to ustawiło w pewien sposób mecz [Jacek Paśnik]

W drugiej połowie na 2:0 podwyższył strzałem głową Piotr Baranowski, którzy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Pioruna. Ostatnią bramkę na swoim koncie zapisał, wprowadzony po przerwie, Bartek Szczęśniak. Pomocnik zamykał dośrodkowanie i pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Gwardii.

Po rundzie jesiennej i rozegraniu dwóch kolejek awansem, GKS zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Józefovii Józefów. I to właśnie pojedynek na szczycie otworzy rundę wiosenną warszawskiej Ligi Okręgowej.

Wilga Garwolin ? Gwardia Warszawa 3:0
Bramki: Jacek Kajtowski, Piotr Baranowski, Bartłomiej Szczęśniak
Wilga: Fic, Karol Zawadka, Grązka, Korgul, Trojanek (Mariusz Makulec), Baranowski, Kamil Zawadka, Bogusz, Zalewski (Szczęśniak), Kajtowski (Goławski), Piorun.

Na zakończenie tegorocznych rozgrywek drugą wygraną z rzędu zanotował Promnik Łaskarzew. Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Winka pokonali na wyjeździe Victorię Zerzeń II 6:5. Pozwoliło to drużynie z Łaskarzewa na zyskanie bezpiecznej przewagi nad strefą spadkową.

Victoria Zerzeń ? Promnik Łaskarzew 5:6
Bramki dla Promnika: Krzysztof Jankowski, Seweryn Brzostowski, Dariusz Winek, Damian Paśnicki, Piotr Brzostowski 2
Promnik: Bieńko, Michalczyk, Opieka, Jankowski, S. Brzostowski, Winek, Wójcik (Paśnicki), Kurach, Korycki, P. Brzostowski, M. Brzostowski (Borkowski).

łk

Wyniki i tabela warszawskiej Ligi Okręgowej


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

WG 21.11.2011 18:02
młody bramkarz bronił bardzo dobrze ,uratował zespół przy stanie 0:0 świetną paradą brawo Daniel rozwijaj sie dalej pozdrawiam ! :)

konio 21.11.2011 11:55
Choć młody bramkarz bronił bardzo dobrze ,Korgul w obronie to pewność i monolit razem z Karolem Zawadką.Bardzo dobrze w pomocy grał Bogusz ,jeden z lepszych meczy Wilgi w ostatnim czasie ,ładna kombinacyjna gra, nie to co z drwalami z Mazura. Brawo chłopaki i oby tak dalej ,najlepsza runda od kilku ladnych lat.Pozdrawiam!!!!konio ps. należy podkreślic dobre sędziowanie ,sędzia dawał pograć i nie starał sie być "pierwszoplanową" postacią na boisku.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: ? Treść komentarza: a czy ty pamiętasz pochody? Obecność "niby nie obowiązkowa" w prl Data dodania komentarza: 22.06.2026, 07:38 Źródło komentarza: Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania Autor komentarza: Do bedoka Treść komentarza: Bez jaj, Mentzen co miał udowodnić to udowodnił, czy jakoś tak.. tak czy inaczej warto się wybrać, ciągle narzekasz na gawrony. Trudno cię zrozumieć...taki jesteś tajemniczy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 07:09 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jak zwykle za tłum w korowodzie robiły szkoły tj. dzieci, młodzież i nauczyciele. Obecność niby nie obowiązkowa, jak to na 1 maja w latach 70 i 80 - tych. Największy stres mieli dyrektorzy, którzy do końca nie wiedzieli czy ich podopieczni i podwładni przyjdą. I tak co roku! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 04:44 Źródło komentarza: Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania Autor komentarza: Adonis Treść komentarza: Niech dyr szpitala ponownie zrobi konferencję z Czarnkiem przed szpitalem mówiąc o 20 mln długu szpitala. Sam zarabiając bańkę z tego bankruta. I to jest tupet. Ludzie czy Wy macie klapki na oczach? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Reklama
Reklama