poniedziałek, 22 czerwca 2026 02:13
Reklama
Reklama

S17: Autobus z 50 pasażerami wpadł do rowu

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj w nocy na obwodnicy Garwolina. Do rowu wjechał autobus, który podróżowało 50 osób. Do zdarzenia doszło ok. godz. 1 przy zjeździe z S17 w kierunku Warszawy. Autobus wjechał do rowu, gdzie przewrócił się na bok. Według naszych informacji poszkodowanych zostało kilkanaście osób, które trafiły do szpitali na terenie Garwolina i Otwocka.

Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja, godz. 12.38. - Po godzinie 1 na drodze autobus rejsowy relacji Lublin-Gdynia, na prostym odcinku drogi, przy trudnych warunkach atmosferycznych (opady śniegu i silnego wiatru) zjechał z jezdni do przydrożnego rowu i zatrzymał się w pozycji na boku. Autokarem łącznie z kierowcą podróżowało 49 osób. 12 osób zostało poszkodowanych, z czego 3 osoby pozostało w szpitalach. Kierowca autokaru był trzeźwy - informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

red.

Aktualizacja, godz. 15.45. - Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a pozostałym pasażerom pomocy medycznej udzielały zespoły ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, a także rozstawieniu namiotów pneumatycznych dla pasażerów oczekujących na zastępczy autobus. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP - informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

fot. KSO


S17: Autobus z 50 pasażerami wpadł do rowu

S17: Autobus z 50 pasażerami wpadł do rowu

S17: Autobus z 50 pasażerami wpadł do rowu

S17: Autobus z 50 pasażerami wpadł do rowu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wojtek63 03.01.2019 14:27
Całe szczęście, że ten autobus był flexi. (czy jak go tam teraz nazywają) Po polsku znaczy elastyczny. Wpadając do rowu zgiął się i dzięki temu ofiar śmiertelnych nie było. Gorzej by było w przypadku POLSKiego autoBUSa. Ten się nie zginał, a jedynie przed podatkami uciekł zmieniając nazwę na ,,elastyczny autobus'' Teraz jest jak lateksowa prezerwatywa- elastyczny. Co prawda nowi obywatele dzięki temu diabelskiemu wynalazkowi jakim jest prezerwatywa (wybitni seksuolodzy w czarnych sukienkach mówią o tym z kościelnej ambony) się nie narodzą, ale w tym przypadku parę osób zachowało się na tym świecie. Długo już była cisza z seryjnymi wypadkami polskiego busa, a tu nagle...bach ! Nowa nazwa, a cały PR jak krew poszedł w piach.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Po wygranych barażach awans do III ligi polskiej sezonu 2026/27 uzyskały: Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0) u siebie ze Stomilem Olsztyn. Grom Nowy Staw 1:0 (0:0) u siebie z Polonią Chodzież. Stilon Gorzów Wielkopolski 0:0 rz.k 3:1 na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa. Moravia Morawica 1:0 (1:0) na wyjeździe z Beskidem Andrychów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:41 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: TAK OGROMNE podwyżki w Garwolinie za wodę i ścieki jest dla pani Burmistrz i Rady Miasta na czele z Przewodniczącym nie jest ważną sprawą ? Może tym bardziej się zajmiecie zanim non stop balować!!!!! Żaden z radnych nie otrzyma żadnego kolejnego poparcia. Po kadencji burmistrz żaden też niech nie ośmiela się startować na fotel burmistrza! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: apopis Treść komentarza: Sroki i wrony i gawrony! Jedna ich śpiewka: kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony! Hipokryzja wylewa się dalej niż tam gdzie dopływa rzeka Wilga. Jak można traktować takich poważnie? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: Pani Kurowska, społeczeństwo Garwolina żąda aby lekarze miejscowego szpitala udostępnili do wiadomości publicznej swoje oświadczenia majątkowe. Jako podatnicy mamy prawo wiedzieć na co idą nasze składki Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:57 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama