poniedziałek, 22 czerwca 2026 02:53
Reklama
Reklama

Są pieniądze, będzie operacja! Stawiacie Maję na nogi!

Wystarczył miesiąc, by zebrać ponad 400 tys. zł. Wszystko, dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób i organizacji. Radość rodziców, a przede wszystkim 4-letniej Majki jest ogromna. Dla niej to szansa na nowe, lepsze życie. 29 stycznia jej wielki dzień ? operacja. ?Stawiamy Maję na nogi? ? właśnie pod takim hasłem została przeprowadzona zbiórka na rzecz 4-letniej Mai Borkowskiej z Parysowa. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą biodra, aplazją stawu piszczelowo-strzałkowego. Co to oznacza? Że nie może jak inne dzieci swobodnie chodzić, biegać, skakać. Poruszanie się umożliwia jej proteza, ale z tą także są problemy ? kikut prawej nóżki jest zbyt krótki i proteza po prostu spada. Szansą dla Majki na nowe, lepsze życie jest operacja i dr Paley ? lekarz, który jako jedyny daje gwarancję powodzenia operacji, światowej sławy ortopeda z USA. W styczniu będzie w Polsce i może zoperować nóżkę. Aby mogło do tego dojść rodzice Majki musieli uzbierać kwotę ponad 400 tys. zł. Udało się!

- Zbiórkę zaczęliśmy na początku grudnia. Trudnym przeciwnikiem był czas, ponieważ mieliśmy tylko miesiąc na zebranie 400 000 zł. Jednak to, co działo się już od początku zbiórki, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dostawaliśmy codziennie informacje o chęci pomocy z Waszej strony. Nasza ekipa wsparcia rozrosła się do niewyobrażalnych rozmiarów, a tworzyli ją ludzie o wielkich sercach, z całego kraju. Zorganizowanych zostało kilkadziesiąt zbiórek, akcji charytatywnych. Następnie licytacje dla Mai, które osiągnęły ogromny sukces. Dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc, za nagłaśnianie naszej zbiórki w telewizji, prasie, internecie oraz w lokalnych społecznościach. Wiemy, że tutaj wiele osób miało pełne ręce roboty, tym bardziej dziękujemy Wam za poświęcenie swojego czasu, za pomoc i życzliwość ? mówią rodzice Mai, Agnieszka i Łukasz Borkowscy.

Operacja odbędzie się 29 stycznia o 8:00 rano, potrwa 6 godzin. Maja będzie dochodziła do siebie 6-8 tygodni. Po tym czasie zacznie się rehabilitacja w szpitalu i zostanie zakupiona  nowa proteza dla Mai. To tylko pierwszy etap leczenia. Następnym, zaplanowanym razem z doktorem, będzie wydłużanie nóżki. To nastąpi najwcześniej za 2 lata.

- Całe leczenie będzie bardzo ciężkie i bolesne, jednak robimy to, aby w przyszłości nasza córeczka była lepiej przystosowana do życia i jak najlepiej radziła sobie sama. Dziękujemy za dotychczasową modlitwę i prosimy o nią nadal. Za naszego Aniołka ? podkreślają rodzice. - Dziękujemy wszystkim darczyńcom i każdemu z osobna. Za każdy okazany wyraz wsparcia. Za szalenie ważną pomoc finansową, za każdą nawet najmniejszą wpłatę, wszystkie miały dla nas duże znaczenie i przybliżały nas do celu. Daliście naszemu dziecku szansę na operację u najlepszego specjalisty w tej dziedzinie, będziemy Wam za to dozgonnie wdzięczni. Mamy nadzieję, że dobro, które okazaliście, wróci do Was ze zdwojoną siłą ? podkreślają.

Choć potrzebna na operację kwota już jest, zbiórka jest nadal otwarta. Nadwyżka zbiórki będzie przeznaczona na Maję - na niezbędną rehabilitację, protezy, których Maja będzie potrzebowała do końca życia oraz następna operację.

Link do zbiórki - https://www.siepomaga.pl/nozka-mai

jd

fot. Majka Borkowska - profil na Facebooku

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Po wygranych barażach awans do III ligi polskiej sezonu 2026/27 uzyskały: Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0) u siebie ze Stomilem Olsztyn. Grom Nowy Staw 1:0 (0:0) u siebie z Polonią Chodzież. Stilon Gorzów Wielkopolski 0:0 rz.k 3:1 na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa. Moravia Morawica 1:0 (1:0) na wyjeździe z Beskidem Andrychów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:41 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: TAK OGROMNE podwyżki w Garwolinie za wodę i ścieki jest dla pani Burmistrz i Rady Miasta na czele z Przewodniczącym nie jest ważną sprawą ? Może tym bardziej się zajmiecie zanim non stop balować!!!!! Żaden z radnych nie otrzyma żadnego kolejnego poparcia. Po kadencji burmistrz żaden też niech nie ośmiela się startować na fotel burmistrza! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: apopis Treść komentarza: Sroki i wrony i gawrony! Jedna ich śpiewka: kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony! Hipokryzja wylewa się dalej niż tam gdzie dopływa rzeka Wilga. Jak można traktować takich poważnie? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: Pani Kurowska, społeczeństwo Garwolina żąda aby lekarze miejscowego szpitala udostępnili do wiadomości publicznej swoje oświadczenia majątkowe. Jako podatnicy mamy prawo wiedzieć na co idą nasze składki Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:57 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama