poniedziałek, 22 czerwca 2026 02:52
Reklama
Reklama

Nowy komendant w ZHP Hufiec "Orłów" Garwolin

5 stycznia odbył się Zjazd Nadzwyczajny Hufca ZHP Orłów Garwolin, podczas którego powołano nowego komendanta hufca i członków komendy. To ważne wydarzenie dla całej harcerskiej społeczności, od zuchów po instruktorów, ponieważ rozmowy i decyzje, jakie na nim zapadły, będą miały znaczący wpływ na kolejny rok działania hufca. Zgodnie z wymogami Statutu ZHP, Zjazd miał za zadanie wybrać nowego szefa, dlatego też podczas obrad obecni byli przedstawiciele Komendy Chorągwi Stołecznej ? komendantka druhna harcmistrzyni Paulina Gajownik oraz druh harcmistrz Tomasz Grodzki. Zmiana władz była spowodowana rezygnacją z pełnienia funkcji przez obecną Komendę Hufca ZHP Garwolin.

Pierwszym ważnym i wzruszającym momentem zbiórki były podziękowania dla dotychczasowej komendantki phm. Izabeli Lach-Kawczyńskiej oraz pozostałych członków ustępującej komendy ? phm. Agnieszki Gądek, phm. Anny Piwowarczyk, pwd. Sylwii Larkiewicz, phm. Leszka Ochniewicza, którzy wspierali drużyny w realizacji zadań, reprezentowali na zewnątrz hufca, motywowali do działania. Wszystkie funkcje pełnili społecznie, nie raz kosztem swojego życia osobistego. Jako wyraz wdzięczności za kilkuletnią pracę instruktorzy podarowali druhnie komendantce kwiaty oraz plakat ze zdjęciami z harcerskich wydarzeń i pozytywnymi słowami, które określały jej pracę w ciągu ostatniej kadencji. Druhnę Izę czekają teraz nowe wyzwania, ale mamy nadzieję, że będzie wspominać czas bycia komendantką hufca z radością i satysfakcją.

Najważniejszym punktem Zjazdu był wybór nowego komendanta hufca. Jednogłośnie wybrano podharcmistrza Leszka Ochniewicza, wieloletniego członka komendy hufca, który w minionych latach pełnił funkcję m.in. skarbnika. Na jego wniosek powołano również nowy skład komendy hufca. Zastępczynią komendanta została phm. Anna Piwowarczyk, skarbnikiem pwd. Piotr Gontarz. W skład komendy weszły także phm. Magdalena Przybysz oraz pwd. Katarzyna Łapacz. Druhny i druhowie przedstawili plan działania na najbliższe miesiące do Zjazdu  Zwykłego Hufca, który odbędzie się jesienią.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Po wygranych barażach awans do III ligi polskiej sezonu 2026/27 uzyskały: Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0) u siebie ze Stomilem Olsztyn. Grom Nowy Staw 1:0 (0:0) u siebie z Polonią Chodzież. Stilon Gorzów Wielkopolski 0:0 rz.k 3:1 na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa. Moravia Morawica 1:0 (1:0) na wyjeździe z Beskidem Andrychów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:41 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: TAK OGROMNE podwyżki w Garwolinie za wodę i ścieki jest dla pani Burmistrz i Rady Miasta na czele z Przewodniczącym nie jest ważną sprawą ? Może tym bardziej się zajmiecie zanim non stop balować!!!!! Żaden z radnych nie otrzyma żadnego kolejnego poparcia. Po kadencji burmistrz żaden też niech nie ośmiela się startować na fotel burmistrza! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: apopis Treść komentarza: Sroki i wrony i gawrony! Jedna ich śpiewka: kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony! Hipokryzja wylewa się dalej niż tam gdzie dopływa rzeka Wilga. Jak można traktować takich poważnie? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: Pani Kurowska, społeczeństwo Garwolina żąda aby lekarze miejscowego szpitala udostępnili do wiadomości publicznej swoje oświadczenia majątkowe. Jako podatnicy mamy prawo wiedzieć na co idą nasze składki Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:57 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama