poniedziałek, 22 czerwca 2026 02:54
Reklama
Reklama

Poniedziałek na drogach. Było ślisko i niebezpiecznie, ale bez wypadku

Topniejący śnieg wczorajszego popołudnia szybko zamienił się w lód. Na drogach powiatu doszło do wielu kolizji. Na szczęście policja nie zanotowała żadnego wypadku. Dużo pracy mieli strażacy. Trudne warunki atmosferyczne pojawiły się na drogach powiatu wczoraj w godzinach popołudniowych. Szybki spadek temperatury spowodował, że topniejący śnieg zamienił się w lód, który później przykrył się warstwą śniegu.

Po godz. 16 na DK nr 17, na wysokości budowanego węzła Górzno, doszło do zderzenia ciężarówki Volvo i osobowego Volkswagena Passata. - Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP ? informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Wypadek spowodował zablokowanie na kilkadziesiąt minut ?17?. Objazd utworzono przez Górzno. Dodatkowo na tym odcinku samochody ciężarowe miały problem z pokonaniem wzniesień.

Dwie godziny później strażaków wezwano do pożaru domku letniskowego przy ul. Andersa w Garwolinie. Działania zastępów polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz oddymiania budynku. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Kolejny wyjazd strażaków był do Jagodnego (gm. Garwolin). Tam w budynku mieszkalnym zapaliły się sadze w kominie. Z pożarem, przez trzy godziny, walczyły trzy zastępy strażackie.

Po godz. 20 w Goźlinie Małym (gm. Wilga) wybuchł pożar w budynku gospodarczym.-  Działania zastępów polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania pomieszczeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP ? uzupełnia st. kpt. Biernacki.

W policyjnych statystykach poniedziałkowe popołudnie przebiegało spokojnie. - O godzinie 18:35 obsługiwaliśmy jedna kolizję drogową samochodów osobowych w Garwolinie na ul. Ogrodowej ? informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Jak dodaje mundurowy, kierowcy nie zawsze zgłaszają kolizje drogowe na policję, gdyż sprawę zakończyć mogą na oświadczeniu.

red.

fot. KSO ? pożary przy ul. Andersa w Garwolinie oraz w Jagodnem

 


Poniedziałek na drogach. Było ślisko i niebezpiecznie, ale bez wypadku

Poniedziałek na drogach. Było ślisko i niebezpiecznie, ale bez wypadku

Poniedziałek na drogach. Było ślisko i niebezpiecznie, ale bez wypadku

Poniedziałek na drogach. Było ślisko i niebezpiecznie, ale bez wypadku

Poniedziałek na drogach. Było ślisko i niebezpiecznie, ale bez wypadku

Poniedziałek na drogach. Było ślisko i niebezpiecznie, ale bez wypadku

Poniedziałek na drogach. Było ślisko i niebezpiecznie, ale bez wypadku

Poniedziałek na drogach. Było ślisko i niebezpiecznie, ale bez wypadku


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

prasa 17.01.2019 13:14
co sie czepiasz kazdy ma swój styl

Michał 16.01.2019 22:05
Uwielbiam te zwroty z komunikatów naszych dzielnych służb typu: "Działania zastępów polegały na podaniu [i]prądu wodyi]" albo "W mieszkaniu funkcjonariusze [i]ujawnili zwłokii] mężczyzny".

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Po wygranych barażach awans do III ligi polskiej sezonu 2026/27 uzyskały: Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0) u siebie ze Stomilem Olsztyn. Grom Nowy Staw 1:0 (0:0) u siebie z Polonią Chodzież. Stilon Gorzów Wielkopolski 0:0 rz.k 3:1 na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa. Moravia Morawica 1:0 (1:0) na wyjeździe z Beskidem Andrychów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:41 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: TAK OGROMNE podwyżki w Garwolinie za wodę i ścieki jest dla pani Burmistrz i Rady Miasta na czele z Przewodniczącym nie jest ważną sprawą ? Może tym bardziej się zajmiecie zanim non stop balować!!!!! Żaden z radnych nie otrzyma żadnego kolejnego poparcia. Po kadencji burmistrz żaden też niech nie ośmiela się startować na fotel burmistrza! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: apopis Treść komentarza: Sroki i wrony i gawrony! Jedna ich śpiewka: kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony! Hipokryzja wylewa się dalej niż tam gdzie dopływa rzeka Wilga. Jak można traktować takich poważnie? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: Pani Kurowska, społeczeństwo Garwolina żąda aby lekarze miejscowego szpitala udostępnili do wiadomości publicznej swoje oświadczenia majątkowe. Jako podatnicy mamy prawo wiedzieć na co idą nasze składki Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:57 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama