poniedziałek, 22 czerwca 2026 02:51
Reklama
Reklama

Dziura, która ?doczekała? się mema, załatana. Na jak długo?

Drogowcy załatali dziurę w nawierzchni, która była pułapką dla kierowców przejeżdżających przez Garwolin. Wyrwa ?doczekała się? nawet mema. Ubytek w nawierzchni powstał kilka tygodni temu w nawierzchni ul. Kościuszki, przy wyjeździe ze stacji paliw Orlen. W wyniku opadów atmosferycznych, wyrwa stawała się coraz większa.

Poszerzało się także grono kierowców, którzy wpadli w dziurę. Jednym z nich był pan Paweł, który uszkodził felgę w swojej osobówce. Jak przyznaje w rozmowie z nami, nie będzie starał się o odszkodowanie od zarządcy drogi. Do tego wymagane jest wezwanie policji, celem spisania oficjalnego oświadczenia. Koszt naprawy felgi w przypadku auta pana Pawła to ok. 100 zł.

?Dziura przy Orlenie? stała się tematem rozmów lokalnych kierowców w internecie. Jeden z nich przygotował nawet mema, który całą sytuację traktuje z przymrużeniem oka. ?Kręcą Titanic?a przy Orlenie? czytamy na internetowej wlepie, opatrzonej fotomontażem drogowej dziury i kadru z filmu Jamesa Camerona.

Kierowcom nie jest jednak do śmiechu. Większość z nich krytykuje władze miasta, że te nie zadbały o załatanie ubytku. Światełko w tunelu pojawiło się w ubiegłym tygodniu. ? Ubytek został pokryty masa na zimno. Wcześniej dziura była zasypywana kruszywem. Musieliśmy czekać na sprzyjające warunki do zastosowania innej technologii naprawy ? wyjaśnia zastępca burmistrza Garwolina Albert Baran.

Jak dodaje, nawierzchnia dawnej DK nr 17 jest uszkodzona nie tylko przy północnym wylocie z miasta. ? Jest kilka takich miejsc, które wymagają naprawy w pełnej technologii. Tego typu remonty planujemy wykonać w bieżącym roku, oczywiście w sezonie wiosenno-letnim ? zapewnia urzędnik.

Łukasz Korycki

fot. - uszkodzona felga auta pana Pawła, mem autorstwa Patryka, zdjęcie załatanej dziury


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Po wygranych barażach awans do III ligi polskiej sezonu 2026/27 uzyskały: Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0) u siebie ze Stomilem Olsztyn. Grom Nowy Staw 1:0 (0:0) u siebie z Polonią Chodzież. Stilon Gorzów Wielkopolski 0:0 rz.k 3:1 na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa. Moravia Morawica 1:0 (1:0) na wyjeździe z Beskidem Andrychów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:41 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: TAK OGROMNE podwyżki w Garwolinie za wodę i ścieki jest dla pani Burmistrz i Rady Miasta na czele z Przewodniczącym nie jest ważną sprawą ? Może tym bardziej się zajmiecie zanim non stop balować!!!!! Żaden z radnych nie otrzyma żadnego kolejnego poparcia. Po kadencji burmistrz żaden też niech nie ośmiela się startować na fotel burmistrza! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: apopis Treść komentarza: Sroki i wrony i gawrony! Jedna ich śpiewka: kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony! Hipokryzja wylewa się dalej niż tam gdzie dopływa rzeka Wilga. Jak można traktować takich poważnie? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: Pani Kurowska, społeczeństwo Garwolina żąda aby lekarze miejscowego szpitala udostępnili do wiadomości publicznej swoje oświadczenia majątkowe. Jako podatnicy mamy prawo wiedzieć na co idą nasze składki Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:57 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama