poniedziałek, 22 czerwca 2026 05:26
Reklama
Reklama

Sala gimnastyczna w Izdebnie wyzwaniem gm. Łaskarzew

Projekt już jest, samorząd sprawdza możliwości finansowania. Mowa o budowie sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Izdebnie (gm. Łaskarzew). Dotychczasowe miejsce do przeprowadzenia zajęć wychowania fizycznego zostało zaadaptowane na pomieszczenia przedszkola. Gdy wiosną ubiegłego roku rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli na terenie gminy Łaskarzew, okazało się że chętnych jest więcej niż miejsc. Powstał problem. ? Pan wójt podjął decyzję o utworzeniu czwartego oddziału przedszkolnego w Izdebnie. To skutkowało koniecznością likwidacji istniejącej sali gimnastycznej i zaadaptowania jej na pomieszczenia przedszkolne ? wyjaśnia zastępca wójta gminy Łaskarzew Sylwia Szopa.

W wakacje powstały dwie sale dla maluchów, łazienka i szatnia. Gmina kupiła także nowe meble. Całość prac pochłonęła blisko 75 tys. zł. Pozostał jednak problem braku sali gimnastycznej. Jeszcze w ubiegłym roku opracowano projekt obiektu, który powstanie przy budynku szkoły. ? Jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Czas budowy będzie uzależniony od możliwości finansowych gminy oraz środków z zewnątrz, które mamy nadzieję pozyskać na ten cel ? zaznacza Sylwia Szopa.

Projekt inwestycji zakłada budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej o powierzchni ponad 290 metrów kwadratowych, dwóch szatni z zapleczem sanitarnym, magazynu sprzętu sportowego, pokoju nauczycieli wf. W planach jest także utworzenie dodatkowej sali lekcyjnej.

Łukasz Korycki

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radny 08.02.2019 07:04
Wystarczy chwile posłuchac jak maniek duka tekst co mu pani od kultury przygotowała na noworocznych popijawach

Mieszkaniec 06.02.2019 07:28
Pod każdym artykułem ten sam komentarz, az tak boli porażka, ze ciągle trzeba atakować, wyborcy wybrali tego nie potrafiacego zarządzać, nie wykształconego człowieka i trzeba to uszanować.

Dek 04.02.2019 06:32
Posłuchaj nic z tego nie będzie, on jest bardzo odporny na wiedzę.

Nauki nigdy dość 03.02.2019 14:00
Nie lepiej wybudować w gminie szkołę średnią i policealną, w której wójt mógłby uzupełnić wykształcenie i zrobić maturę i zdać zarazem jakże potrzebny egzamin dojrzałości, a w szkole policealnej zdobyć podstawy zarządzania.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Po wygranych barażach awans do III ligi polskiej sezonu 2026/27 uzyskały: Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0) u siebie ze Stomilem Olsztyn. Grom Nowy Staw 1:0 (0:0) u siebie z Polonią Chodzież. Stilon Gorzów Wielkopolski 0:0 rz.k 3:1 na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa. Moravia Morawica 1:0 (1:0) na wyjeździe z Beskidem Andrychów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:41 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: TAK OGROMNE podwyżki w Garwolinie za wodę i ścieki jest dla pani Burmistrz i Rady Miasta na czele z Przewodniczącym nie jest ważną sprawą ? Może tym bardziej się zajmiecie zanim non stop balować!!!!! Żaden z radnych nie otrzyma żadnego kolejnego poparcia. Po kadencji burmistrz żaden też niech nie ośmiela się startować na fotel burmistrza! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: apopis Treść komentarza: Sroki i wrony i gawrony! Jedna ich śpiewka: kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony! Hipokryzja wylewa się dalej niż tam gdzie dopływa rzeka Wilga. Jak można traktować takich poważnie? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: Pani Kurowska, społeczeństwo Garwolina żąda aby lekarze miejscowego szpitala udostępnili do wiadomości publicznej swoje oświadczenia majątkowe. Jako podatnicy mamy prawo wiedzieć na co idą nasze składki Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:57 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama