poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:35
Reklama
Reklama

Nie będzie nowych dworców w Garwolinie i Łaskarzewie

Miały być innowacyjne dworce systemowe z ogrzewaną poczekalnią i możliwością zakupu biletów w aż 29 miejscowościach. PKP unieważniły przetarg na realizację 10 dworców ? w tym także w Garwolinie i Łaskarzewie. Powód? Najniższa oferta dużo wyższa niż zakładany budżet na inwestycję. Przetarg został unieważniony, bo Polskie Koleje Państwowe przeznaczyły na realizację zadania ok. 25,4 mln zł brutto (20,6 mln zł netto), a najniższa oferta złożona w przetargu przez konsorcjum firm Torpol i Climatic opiewała na kwotę ok. 41,4 mln zł brutto ( 33,7 mln zł netto). Zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, w takiej sytuacji inwestor ma prawo unieważnić przetarg.

Przetarg dotyczył zaprojektowania i wybudowania dworców kolejowych w lokalizacjach: Racibory, Wasilków, Zdrody Nowe, Nowy Tomyśl, Dębe Wielkie, Wrzosów, Garwolin, Łaskarzew Przystanek, Kornelin.

W Garwolinie i Łaskarzewie miały powstać dworce typu B - budynki o powierzchni około 90 m. kw. z ogrzewaną poczekalnią, toaletą, częścią komercyjną ? w tym także możliwością zakupu biletów ? parkingiem dla rowerów i wieżą zegarową.

Money.pl/red.

fot. mat.pras.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Hamburgermaister 09.03.2019 15:34
Jaki sens finansowy miało by niepotrzebne wyburzenie dotychczasowego dworca PKP Garwolin i budowanie widocznego na prezentacji wygwizdowa,które powinno stać tuż przy peronie czyli w zupełnie innym miejscu? Tu pociągi jeżdżą co1-2godziny a nie co 2minuty. Pomysł tak samo marnotrawiący pieniądze unijne i krajowe jak wyznaczenie szlaku kajakowego na rzece Wildze. Sens miałoby podzielenie wysokiej poczekalni na parter i piętro bez naruszania konstrukcji dachu i wydzielenie pomieszczeń,np. spedycyjnych do wynajęcia albo dajmy na to przynajmniej izby muzeum regionalno-Garwolińskiego na zbiory od pana Barankiewicza itd.

Marcinek 08.03.2019 09:56
Dworca w Garwolinie nie ma i w najbliższym czasie nie będzie, bo nie ma torów kolejowych. Stwierdzenie, że stacja w Woli Rebkowskej należy do Garwolina to tak, jakby stwierdzić, że Garwolin jest dzielnicą Warszawy. Geniusze.

Wojtek63 07.03.2019 15:53
https://www.youtube.com/watch?v=KdhwopvTf18 Jak się okazuje plan powstania stacji Garwolin Miasto był całkiem dobrym planem.Takim dobrym jak nowy budynek dworca w Woli Rębkowskiej zwanej Garwolinem :-)

z pkp 07.03.2019 14:47
Może kadrowy z Trąbek się wykaże - zadziała i w Garwolinie lub w Łaskarzewie będzie dworzec według projektu. Wszędzie się chwali ze to jego teren i ciągle ma coś :eek: do powiedzenia. Czekamy na efekty!!!!!!

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jak zwykle za tłum w korowodzie robiły szkoły tj. dzieci, młodzież i nauczyciele. Obecność niby nie obowiązkowa, jak to na 1 maja w latach 70 i 80 - tych. Największy stres mieli dyrektorzy, którzy do końca nie wiedzieli czy ich podopieczni i podwładni przyjdą. I tak co roku! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 04:44 Źródło komentarza: Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania Autor komentarza: Adonis Treść komentarza: Niech dyr szpitala ponownie zrobi konferencję z Czarnkiem przed szpitalem mówiąc o 20 mln długu szpitala. Sam zarabiając bańkę z tego bankruta. I to jest tupet. Ludzie czy Wy macie klapki na oczach? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: śmichu Treść komentarza: Na pewno będziesz pierwszym który dostanie pozłacaną kaczkę taką z oddziału wewnętrznego czyli wyróżnienie godne intelektu. Może nawet pozłacany basen bo w nim byłoby dobre miejsce na te wywnętrzenia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:12 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: śmichu Treść komentarza: Na pewno posłuchają tej oracji :))) Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama