poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:33
Reklama
Reklama

Garwolińskie pary na medal

31 par z Garwolina odebrało prezydenckie medale z okazji obchodzonych złotych godów. Jubilatom gratulowali burmistrz miasta Garwolina, przewodniczący miejskiej rady oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. 50-lecie pożycia małżeńskiego to wyjątkowy jubileusz. Małżeństwa z Garwolina i gminy Garwolin, które złote gody celebrowały w 2018 r. spotkały się 1 i 4 marca w siedzibie Urzędu Miasta w Garwolinie. W tym roku uroczystości zostały rozłożone na dwa dni z uwagi na dużą liczbę par. Zebranych powitała Kierownik Stanu Cywilnego Agnieszka Kołodziej. - Złote gody to w naszej tradycji jubileusz obchodzony szczególnie uroczyście. Jubileusz, za sprawą którego patrzymy na państwa z podziwem i chylimy przed wami głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, a nie braniem, budowaniem nie niszczeniem, zaufaniem nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku ? mówiła.

Burmistrz Miasta Marzena Świeczak i Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Jaskuła dekorowali pary z terenu miasta jubileuszowymi medalami przyznanymi przez prezydenta RP. Otrzymali je: Jadwiga i Bogumił Bąkowie, Leokadia i Tomasz Belkowie, Halina i Czesław Buciorowie, Maria i Marek Filipowscy, Barbara i Stefan Frąckiewiczowie, Marianna i Marian Gadosiowie, Krystyna i Eugeniusz Górzkowscy, Wanda i Stanisław Grzegrzółkowie, Danuta i Józef Grzywaczowie, Wiesława Mulart-Iwanicka i Krzysztof Iwanicki, Teresa i Eugeniusz Matysiakowie, Ewa i Andrzej Mianowscy, Mirosława i Edward Michalikowie, Henryka i Tadeusz Miętusowie, Barbara i Janusz Mitkowie, Maria i Jan Mitkowscy, Jadwiga i Stefan Nowiccy, Danuta i Stefan Piętkowie, Maria i Andrzej Protasiukowie, Stanisława i Ryszard Pytlarczykowie, Irena i Stanisław Rękawkowie, Wanda Michalska-Rękawek i Wojciech Rękawek, Ewa i Waldemar Sagankowie, Wiesława i Edward Skoczylasowie, Teresa i Tadeusz Szewczykowie, Genowefa i Czesław Trzpilowie, Jadwiga i Szczepan Ulinowiczowie, Jan i Cecylia Wielgoszowie, Jadwiga i Zdzisław Wnukowie, Marianna i Janusz Zającowie oraz Anastazja i Stefan Żaczkowie.

- Jak powiedział znany poeta, nie wystarczy pokochać, prawdziwą wartością i prawdziwym trudem jest wziąć tą miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie ? powiedziała burmistrz Marzena Świeczak, życząc jubilatom zdrowia i wszelkiej pomyślności.  Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Jaskuła dodał: - To, co przeżyliście na pewno jest dla nas wzorem do naśladowania, ale najpiękniejszym wzorem miłości jest to, co powiedziała kiedyś św. Bernadeta: Kochać, to czuć słońce z obu stron.

Dostojni Jubilaci przywoływali we wspomnieniach dzień ślubu. Spotkanie było okazją do wspomnień wyjątkowego dnia w życiu. Cierpliwość i wzajemne zrozumienie to jedna z recept szczęśliwego związku. Małżonkowie żartowali, że ?najtrudniejsze jest pierwsze 40 lat, potem już z górki?.

garwolin.pl/oprac. red.


Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal

Garwolińskie pary na medal


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dek 11.03.2019 08:20
A gdzie wiece zasłużony inż. Janusz M, czyżby się wstydził pokazać kolorowej czupryny.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jak zwykle za tłum w korowodzie robiły szkoły tj. dzieci, młodzież i nauczyciele. Obecność niby nie obowiązkowa, jak to na 1 maja w latach 70 i 80 - tych. Największy stres mieli dyrektorzy, którzy do końca nie wiedzieli czy ich podopieczni i podwładni przyjdą. I tak co roku! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 04:44 Źródło komentarza: Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania Autor komentarza: Adonis Treść komentarza: Niech dyr szpitala ponownie zrobi konferencję z Czarnkiem przed szpitalem mówiąc o 20 mln długu szpitala. Sam zarabiając bańkę z tego bankruta. I to jest tupet. Ludzie czy Wy macie klapki na oczach? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: śmichu Treść komentarza: Na pewno będziesz pierwszym który dostanie pozłacaną kaczkę taką z oddziału wewnętrznego czyli wyróżnienie godne intelektu. Może nawet pozłacany basen bo w nim byłoby dobre miejsce na te wywnętrzenia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:12 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: śmichu Treść komentarza: Na pewno posłuchają tej oracji :))) Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama