Na szczęście były to tylko ćwiczenia zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie oraz starostwo powiatowe. ? Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie sprawności ewakuacji pracowników starostwa oraz zapoznanie strażaków z obiektem. Myślę, że warto, aby każdy ze strażaków zobaczył na własne oczy drogi ewakuacyjne takiego dużego budynku wyjaśnia - st. bryg. Krzysztof Tuszowski.
Ćwiczenia były organizowane po raz pierwszy w budynku oddanym do użytku w styczniu ubiegłego roku. - Dla mnie, jako zarządzającego budynkiem, ważne jest, aby przyjrzeć się reakcji pracowników i petentów na taką sytuację. To była także okazja do sprawdzenia procedur przewidzianych na wypadek pożaru i ewakuacji ? mówi starosta Mirosław Walicki. Jak dodaje, wszystkie systemy przeciwpożarowego w nowym budynku starostwa zadziałały prawidłowo.
Jutro i w czwartek strażacy ponownie pojawią się w budynku przy ul. Mazowieckiej, aby przyjrzeć się obiektowi. Nie będzie zarządzana ewakuacja.
Łukasz Korycki
{avsplayer videoid=124}

![Ewakuacja starostwa po pożarze w garażu [wideo] Ewakuacja starostwa po pożarze w garażu [wideo]](https://static2.wirtualnygarwolin.pl/data/articles/xl-ewakuacja-starostwa-po-pozarze-w-garazu-wideo-1719398636.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze