poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:48
Reklama
Reklama

Pod starostwem jak na poligonie

Leopard, Rosomak, Rak, Soła, a nawet T34 ?Rudy 102? ? to tylko niektóre pojazdy bojowe, które można było zobaczyć podczas Pikniku Militarnego organizowanego, na placu przed starostwem powiatowym, z okazji 20-lecia Polski w NATO. Oficjalne otwarcie dzisiejszego pikniku miało oprawę niczym święto narodowe. Po odegraniu hymnów Polski i NATO wciągnięto flagi na maszt. - Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania tym piknikiem ? podkreślał poseł Grzegorz Woźniak, współorganizator imprezy ze starostą Mirosławem Walickim, wicestarostą Iwoną Kurowską, Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Garwolinie ppłk Sławomirem Głowińskim.

Plac przed starostwem tłumnie odwiedzili mieszkańcy powiatu. Kolejki ustawiały się do czołgu Leopard, kołowego transportera opancerzonego Rosmak, haubicy samobieżnej SH Krab, moździerza samobieżnego Rak czy stacji radiolokacyjnej Soła. Wszystkie pojazdy można było obejrzeć z bliska i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy żołnierz. Dużym zainteresowaniem cieszył się także ?Rudy 102?, który także zaparkował na łące przed urzędem.

Przy wielu stoiskach promocyjnych można było zasięgnąć informacji na temat polskiej wojskowości. Najmłodsi próbowali swoich sił w wojskowym i strażackim torze przeszkód. Na odwiedzających czekało ponadto jeszcze dużo atrakcji m.in. symulator zderzeń czy gorący żurek prosto z kuchni polowej.

W Garwolinie zagrała Orkiestra Wojskowa z Dęblina. Uczniowie szkół mundurowych z Sobolewa i Żelechowa zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz musztry wojskowej. Były także pokazy taekwondo i wyszkolenia psów wojskowych.

łk


Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie

Pod starostwem jak na poligonie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

lud Boży 27.06.2019 05:03
Wg mnie to trzeba promować inne wartości, a nie używanie przemocy przy użyciu broni. Te wartości to miłość do bliźniego, głoszenie prawdy, prawdomówność, przestrzeganie prawa, praworządność, pracowitość, poszanowanie dla prawa i wiele innych. Ja jednak u rządzących tego nie widzę, niestety.

Kumoter 26.06.2019 10:22
Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny. Si vis pacem, para bellum (łac.) Przysłowie łacińskie wywodzące się od słów Liwiusza: "Gotujcie się do wojny, skoroście pokoju ścierpieć nie potrafili." Bellum parate, quoniam pace pati non potuistis (łac.) Wojsko w obecnej polityce mocarstw i państw małych to dwa różne tematy wymagające odrębnego podejścia politycznego i gospodarczego. Teraz inne czasy w Europie. Wojna pomiędzy mocarstwami (silnych z silnymi) to najbardziej kosztowny sposób prowadzenia polityki i nie popularny wśród cywilizowanych wyborców państw demokratycznych. Siła to gospodarka. Potężne państwa jak Niemcy redukują wydatki zbrojeniowe do minimum. Stawiają na współpracę gospodarczą z Rosją zamiast gotowania się do wojny. Nawet bojkotują pomysły USA dotyczące antyrosyjskich sankcji. Dobrobyt i rozwój gospodarczy obecne Niemcy zawdzięczają ogromnym inwestycjom amerykańskim przed I, II wojną światową i po wojnie. Dużą rolę w rozwoju Niemiec po II w.ś. odegrały oszczędności na zbrojeniach dzięki zakazowi zbrojeń i jednoczesnej obecności wojsk okupacyjny koalicji antyhitlerowskiej zapewniających poczucie bezpieczeństwa. F-35 horrendalnie drogie,wadliwe i awaryjne wielozadaniowe myśliwce ataku nie mają ani wojskowego ani ekonomicznego uzasadnienia do zakupu przez Polskę. Według wojskowych nam potrzeba najnowszych myśliwców obronnych F-16,znacznie tańszych w zakupie,eksploatacji i szkoleniu,z możliwością produkcji części do nich i napraw w istniejących w Polsce amerykańskich zakładach zbrojeniowych jeśli już stawiamy na związki gospodarcze z USA jako metodę niemiecką wzmocnia ekonomi Polski. PiS się z tego czysto politycznego gestu autopromocji prezydenckiej wycofa.

Normalny 26.06.2019 09:27
Otóż mylisz się i to bardzo bo 1939r prawie wszyscy zdawali sobie sprawę że wojna jest kwestią czasu. Tobie podobni utożsamiają patriotyzm jedynie z walką o wolność i bohaterstwem. Nie jesteśmy potęgą militarną i szybko nią nie będziemy. W czasach pokoju ważne są sojusze tak dzielnie niszczone przez obecną władzę. O patriotyźmie pięknie mówił JPII który widział go w codziennym dbaniu o własną rodzinę, przyrodę czy wreszcie tworzone prawo. Fundamentem patriotyzmu jest wg Niego wzajemne zaufanie, z którym na pokolenia rozprawił się już PIS.

Normalny 26.06.2019 06:27
To wymień proszę okręty podwodne naszej marynarki wojennej lub śmigłowce na których lata nasze wojsko?

może nie normalny 25.06.2019 22:03
Po to, żeby uświadomić społeczeństwu, że to niestety może okazać się potrzebne. To, że dzieci nie zaznały wojny nie oznacza, że jej mogą nie doświadczyć. Niewielu ludzi na początku 1939 roku było świadomych, że we wrześniu wybuchnie druga wojna światowa.

do Szarika 25.06.2019 21:50
Jeden z tych, którzy nie potrafią się cieszyć tym co dostają. Mogę to zrozumieć bo patrząc po imieniu to chodzi o psa i to nie koniecznie o tego, który z tą imprezą był kojarzony, bo niestety tamtego już dawno nie ma, a nie wierzę, że odezwał się z zaświatów.

Szarik 25.06.2019 18:20
"Normalny Polak zawsze był zainteresowany"... (i jest) piciem wódki Kto to pierwszy powiedział? "Chcesz pokoju gotuj się do wojny" Cele zawsze można wymyślić. Pytanie ile to kosztowało, kto za co zapłacił, i czy było warto? Może ktoś w tych celach powinien w przyszłości posiedzieć w celu propagandy anty marnotrawstwa pieniędzy państwowych? np;zabawa dzieci, propaganda partyjna, atrakcja dla nie wszystkich mieszkańców itp. "Dziękuje za wspaniały spędzony czas wraz z mężem" Nareszcie będzie wiedział jak na prawdę powinna sterczeć lufa.

Grażyna 25.06.2019 13:37
Dziękuje za wspaniały spędzony czas wraz z mężem macie mój głos. Brawo aby tak dalej :-)

patriota 25.06.2019 10:33
Normalny Polak zawsze był zainteresowany obroną suwerenności naszej Ojczyzny.

Normalny 25.06.2019 07:26
Szczęśliwe bo nie zaznały czasu wojny, może czasem warto zastanowić się czemu to wszystko służy.

Pytanie 24.06.2019 16:18
Mamy się oswajać z takim widokiem? Jaki cel był tego zamieszania?

Normalny 24.06.2019 10:22
Co jest z tym PIS-em że ciągle odwołują się do wojska, broni i martyrologii? Czy tylko mnie to niepokoi?

Rodzic 24.06.2019 10:21
Moje dzieci szczęśliwe, super atrakcja na początek wakacji

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Co taka nagła powiatowa cisza w kwestii Wilgi Garwolin, Wilgi II Garwolin, Orła Parysów i pozostałych przegranych garwolińskich powiatowych futbolistów? Tu szczególnie Promnik Łaskarzew. Powiatowa garwolińsko- wiejska przyzwoitość zabrania głosu ? W momencie, gdy cała piłka garwolińskiego powiatu jest na dnie ? Dziwne. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:12 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Pani burmistrz ma na wszystko odpowiedź tylko czasem musi dłużej pomyśleć tak jak w przypadku odpowiedzi o spalarnie . Ostatnimi czasami zrobiła się bardzo nerwowa , nawet dało się zauważyć podczas przemówienia w sobotę jak to mówiła o planach do wykonania szkoda że zapominała , że mówi o planach która miała w swojej kandydaturze Aneta Kiliszek . Jednak nie taka zła ta Aneta skoro obecna burmistrz przypisuje sobie jej pomysły na gminę . Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:10 Źródło komentarza: Zabytkowa mykwa w Żelechowie zostanie zabezpieczona. Podpisano umowę na prace konserwatorskie Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Szanowna Redakcjo, czyli podpisany Łukasz Korycki. Trzy pytania: 1. Jaki cel ma publikacja 331 zdjęć biegaczy robionych co 15 sekund ? Biegaczy biegnących donikąd. 2. Jaki cel ma publikacja 204 zdjęć robionych co 30 sekund osób, które idą ulicą Garwolina podczas obchodów Dni Garwolina ?. 3. Jaki cel ma publikacja 117 zdjęć robionych co 45 sekund osób, które siedzą przy stołach biesiadnych i czekają na pierwsze polanie w czasie ,,Garwolińskich Dni Gawrona? '' ? 4. Po za tym dochodzą inne ostatnio publikowane w zatrważającej ilości fotki na WG... itp, itd. Czyżby możliwości techniczne się zmieniły i Szanowna Redakcja jedzie po całości, czyli milion zdjęć na dobę ? Mdło się o tego robi. 5. Robi się mdło, bo ilość zdjęć beznadziejnych (powtarzalnych) zabija ilość zdjęć fajnych fotograficznie i artystycznie. W tej całej publikacji fotograficzna ekspresja jest brutalnie zamordowana. 6. Nie dotyczy to fotek z meczów Wilgi Garwolin, bo tam wszyscy ekspresyjnie biegają, a nie czekają jak te wszystkie polityczne darmozjady na darmowy posiłek, napitek i balangę. Cytując klasyka: Nuda Panie, jak w polskim filmie. Nic się nie dzieje. Droga na Ostrołękę. Krytyka konstruktywna: O.K. Są możliwości techniczne. Tylko należy je właściwie wykorzystać. Zatem Szanowna Redakcjo (czytaj Łukasz Korycki) po zrobieniu zdjęć przejrzyj wszystkie, wybierz te najciekawsze. Skasuj te 15, 30 i 45 sekundowe jałowe ujęcia. I wtedy publikuj. Zostaw max 30 fotek do publikacji. Gwarantuję, że tą ilością nie będą zniechęcające do oglądania i wzbudzą wielkie zainteresowanie. p.s. 1. Te usunięte fotki zachowaj. Kiedyś się przydadzą. Być może za 20 lat. 2. Z wielką sympatią dla Wirtualnego Garwolina za możliwość komentowania przez całe 14 sezonów Wilgi Garwolin w ramach IV ligi mazowieckiej - dziękuję. Aaa...Został jeszcze KS Raszyn. KS Raszyn- były czwartoligowy rywal Wilgi Garwolin (2014/15- 2023/24 z przerwą na LO w sezonie 2016/17 zaliczy kolejną trzecią już degradację i w sezonie 2026/27 będzie grał w warszawskiej A klasie. Być może będzie ligowym rywalem Wilgi II Garwolin Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:57 Źródło komentarza: Pobiegli w upale ulicami Garwolina Autor komentarza: No Treść komentarza: są wyjątki za którymi niektórzy nie nadążają i to jest przykre Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:22 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Reklama
Reklama