poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:48
Reklama
Reklama

Wakacyjne zmiany w parafiach

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. W parafiach na terenie powiatu garwolińskiego doszło do dwóch zmian na stanowiskach proboszczów oraz kilku wśród wikariuszy. Na początku czerwca ks. Andrzej Lemieszek został zwolniony z urzędu proboszcza parafii Sulbiny. Administratorem parafii został ks. prał. Ryszard Andruszczak. Dziekan garwoliński od 1 lipca przechodzi na emeryturę. Jego miejsce, na czele parafii Przemienia Pańskiego, zajmie ks. Stanisław Szymuś, dotychczasowy proboszcz w Mokobodach.

Z początkiem lipca dojdzie do kilku zmian wikariuszy w powiecie garwolińskim. Z Parysowa do Terespola przeniesie się ks. Grzegorz Bochiński. Jego miejsce zajmie, przeniesiony z Garwolina, ks. Grzegorz Gładysz. Nowy wikariuszem w ?starej parafii? nad Wilgą zostanie ks. Michał Wawerski (poprzednio parafia św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim).

W parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie także zmiany. Ks. Jakub Wyrozębski został skierowany na studia stacjonarne z katechetyki na Wydziale Teologicznym KUL. Jego miejsce zajmie ks. Leszek Gwardecki (poprzednio z parafia Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej).

Z Sobolewa do Miętnego przenosi się ks. Michał Buczyński, którego miejsce zajmie ks. Grzegorz Marczuk (poprzednio parafia Ryki). Nowym wikariuszem w Sobolewie będzie neoprezbiter ks. Krystian Bajkowski.

W parafii Życzyn posługę będzie pełnił ks. Mirosław Niewęgłowski CFM, ostatnio w parafii Janów Podlaski. Z Miastkowa do Siedlec przenosi się ks. dr Jacek Jaśkowski, który zostanie duszpasterzem akademickim. Nowym wikariuszem w Miastkowie Kościelnym będzie ks. Grzegorz Lisiecki, który otrzymał święcenia kapłańskie w tym roku.

łk za Siedlecka Kuria Diecezjalna


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Parafia 06.07.2019 09:49
Biskup -wujek nie ruszy Jerzego .

Jurek 01.07.2019 08:58

marta 30.06.2019 23:43
Bezpieka czuwa.

katarzyna 30.06.2019 22:47
A w Borowiu w zeszłym roku na Boże Narodzenie prowadził rekolekcje na zaproszenie kukiela obecnego proboszcza skazany za pedofilię Władysław Łuczuk. Wystarczy wpisać to nazwisko w internet i poczytać na temat na temat tego skazańca.

Agnieszka 30.06.2019 16:59
haha a jestem baletnicą i mam 100 kilo hahahahahaha :D

Agnieszka 30.06.2019 16:56
Jak to jest że w Sulbinach zmienili bo podobno były skargi a z Miętnego jest nie do ruszenia .Comiesiąc dobra danina to i posadka pewna w Miętnem Proboszcz w Miętnym to porażka tylko kasa jak dasz za mało to potrafi powiedzieć prosto w oczy. Wyrzuca rodziców z małymi dziećmi z kościoła jeśli dziecko płacze, z każdym wikarym kłoci się żaden wikary nie morze z nim wytrzymać i ucieka. Najlepiej jak przestaniemy dawać na kościół i tyle w temacie.

Agnieszka 30.06.2019 16:51
A kiedy wreszcie ktoś zabierze proboszcza z Miętnego mamy go dość.

wacek 29.06.2019 12:03
A no tak to jest, że nie przez skargo biskup zmienia księży tylko wg swojego zadnian i i uznania.

Gosia 29.06.2019 11:49
Zapamiętajcie ludzie raz na zawsze - MietnEM A nie Mietnym!!!

Iza 29.06.2019 11:48
Proszę się odczepic od proboszcza z Miętnego. Najwięcej do powiedzenia maja Ci, co nie chcesz z do kościoła. Też mi się nie podoba że wykańcza komuś, nie będę podawała nazwisk, dom ale póki robi to za swoją kasę to co komu do tego. A wikary to był manimpulant pierwsza klasa, chodzil tylko po wisi i napuszczal jednych na drugich. Mieli go już wyrzucić wcześniej ale proboszcz się zgodził to przyjść na prafie i pewnie szybko tego pozalowal. Niech idzie od nas i już nie kręci....

Parafianie 28.06.2019 14:50
W Miętnym jest proboszczowi jak w raju.Nie odejdzie tylko jeszcze kilka domów pobuduje i wykończy na Kościelnej a naiwni niech więcej kasy na to dają

Owieczka 28.06.2019 13:14
W parafii Samogoszcz zmieni się coś?Zachowanie proboszcza jest poniżej krytyki.W każdą niedzielę coś mu nie odpowiada.Pieniądze za ślub ale zakazuje rozypywania confetti "Jeśli ktoś chcę po ślubie rozsypywać ?confetti? niech znajdzie osobę do posprzątania bezpośrednio po odjeździe pary młodej na salę weselną, albo niech je rozsypuje na własnym podwórku."Cmentarz parafialny zarośnięty trawą jak nigdy....

Tadeusz 28.06.2019 11:35
Skąd my to znamy? http://nie.com.pl/podbite-oko-opatrznosci/#more-48947 Cytat: "...Wśród dziesięciorga przykazań nie ma tego o naparzance na pięści. Rok temu bohaterami mediów stali się dwaj panowie, którzy nakładli sobie po gębach. Obaj z zawodu księża. 44-letni ks. Grzegorz, średnich gabarytów proboszcz, i 30-letni ks. Dariusz, wikariusz, duży i dobrze zbudowany. Bójki nie dało się ukryć, bo do rękoczynów doszło w wigilię św. Jana, w sobotę. Zaś w niedzielę wikary musiał realizować się zawodowo na mszy, co wymagało pokazania parafianom podbitych oczu i śladów pazurów na facjacie..."

Jula 27.06.2019 19:34
https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4 Po szokującym filmie Sekielskieg "Tylko nie mów nikomu" o przenoszeniu księży pedofili z parafii na parafię przez polskich biskupów w celu zatajania przed wymiarem sprawiedliwości tych obrzydliwych zbrodni[b]o zgrozo zgodnie z najwyższym zaleceniem Watykanub] ,uprawianych na dzieciach oddanych przez nieuświadomionych rodziców w łapy katolickiego systemu, takie wieści... To się we łbie katolickim nie mieści.

helka 27.06.2019 16:07
Niestety zmiana w Gończycach raczej nie nastąpi w najbliższej pięciolatce. Potem Ks. Proboszcz osiągnie wiek emerytalny. Zdaje się, że kuria zapomniała o Gończycach, albo decydenci żyją skrzywionym obrazem tej parafii. Nie zgodzę się z Tobą jednak, że parafianie mają wyprane mózgi i są jak sekta. Raczej większość jest wypalona i wyjałowiona duchowo, dzięki Proboszczowi. Ci, którzy chcą trwać przy Chrystusie, bez patrzenia na przegięcia liturgiczne jakie serwowane są w Gończycach, na niedzielną Eucharystię jadą do sąsiednich parafii. A Proboszcz udaje ślepego, że mu świątynia pustoszeje.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Co taka nagła powiatowa cisza w kwestii Wilgi Garwolin, Wilgi II Garwolin, Orła Parysów i pozostałych przegranych garwolińskich powiatowych futbolistów? Tu szczególnie Promnik Łaskarzew. Powiatowa garwolińsko- wiejska przyzwoitość zabrania głosu ? W momencie, gdy cała piłka garwolińskiego powiatu jest na dnie ? Dziwne. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:12 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Pani burmistrz ma na wszystko odpowiedź tylko czasem musi dłużej pomyśleć tak jak w przypadku odpowiedzi o spalarnie . Ostatnimi czasami zrobiła się bardzo nerwowa , nawet dało się zauważyć podczas przemówienia w sobotę jak to mówiła o planach do wykonania szkoda że zapominała , że mówi o planach która miała w swojej kandydaturze Aneta Kiliszek . Jednak nie taka zła ta Aneta skoro obecna burmistrz przypisuje sobie jej pomysły na gminę . Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:10 Źródło komentarza: Zabytkowa mykwa w Żelechowie zostanie zabezpieczona. Podpisano umowę na prace konserwatorskie Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Szanowna Redakcjo, czyli podpisany Łukasz Korycki. Trzy pytania: 1. Jaki cel ma publikacja 331 zdjęć biegaczy robionych co 15 sekund ? Biegaczy biegnących donikąd. 2. Jaki cel ma publikacja 204 zdjęć robionych co 30 sekund osób, które idą ulicą Garwolina podczas obchodów Dni Garwolina ?. 3. Jaki cel ma publikacja 117 zdjęć robionych co 45 sekund osób, które siedzą przy stołach biesiadnych i czekają na pierwsze polanie w czasie ,,Garwolińskich Dni Gawrona? '' ? 4. Po za tym dochodzą inne ostatnio publikowane w zatrważającej ilości fotki na WG... itp, itd. Czyżby możliwości techniczne się zmieniły i Szanowna Redakcja jedzie po całości, czyli milion zdjęć na dobę ? Mdło się o tego robi. 5. Robi się mdło, bo ilość zdjęć beznadziejnych (powtarzalnych) zabija ilość zdjęć fajnych fotograficznie i artystycznie. W tej całej publikacji fotograficzna ekspresja jest brutalnie zamordowana. 6. Nie dotyczy to fotek z meczów Wilgi Garwolin, bo tam wszyscy ekspresyjnie biegają, a nie czekają jak te wszystkie polityczne darmozjady na darmowy posiłek, napitek i balangę. Cytując klasyka: Nuda Panie, jak w polskim filmie. Nic się nie dzieje. Droga na Ostrołękę. Krytyka konstruktywna: O.K. Są możliwości techniczne. Tylko należy je właściwie wykorzystać. Zatem Szanowna Redakcjo (czytaj Łukasz Korycki) po zrobieniu zdjęć przejrzyj wszystkie, wybierz te najciekawsze. Skasuj te 15, 30 i 45 sekundowe jałowe ujęcia. I wtedy publikuj. Zostaw max 30 fotek do publikacji. Gwarantuję, że tą ilością nie będą zniechęcające do oglądania i wzbudzą wielkie zainteresowanie. p.s. 1. Te usunięte fotki zachowaj. Kiedyś się przydadzą. Być może za 20 lat. 2. Z wielką sympatią dla Wirtualnego Garwolina za możliwość komentowania przez całe 14 sezonów Wilgi Garwolin w ramach IV ligi mazowieckiej - dziękuję. Aaa...Został jeszcze KS Raszyn. KS Raszyn- były czwartoligowy rywal Wilgi Garwolin (2014/15- 2023/24 z przerwą na LO w sezonie 2016/17 zaliczy kolejną trzecią już degradację i w sezonie 2026/27 będzie grał w warszawskiej A klasie. Być może będzie ligowym rywalem Wilgi II Garwolin Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:57 Źródło komentarza: Pobiegli w upale ulicami Garwolina Autor komentarza: No Treść komentarza: są wyjątki za którymi niektórzy nie nadążają i to jest przykre Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:22 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Reklama
Reklama