poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:48
Reklama
Reklama

W podziękowaniu za 11 lat

- Kochani, kocham Was! ? mówił ksiądz prałat Ryszard Andruszczak, kończąc swoją posługę proboszcza w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Podczas uroczystej mszy świętej słowa podziękowania za 11 lat wspólnej drogi wyrazili parafianie i lokalne władze. Z dniem 30 czerwca ks. prałat Ryszard Andruszczak przeszedł na emeryturę, a tym samym przestał kierować parafią Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Podczas niedzielnej mszy świętej dziękowano za wspólne 11 lat. Ksiądz prałat Ryszard Andruszczak wspominał moment, kiedy przybył do Garwolina i podczas pierwsze mszy świętej ucałował posadzkę świątyni.

- Dzisiaj, kiedy na moje miejsce wyznaczony jest nowy proboszcz, żegnając się z posługą proboszcza, ucałowałem również posadzkę świątyni, dziękując za 11 lat naszej wspólnej drogi. Tym wszystkim, którzy tworzyli naszą wspólnotę, z którymi razem przychodziło nam tworzyć współczesne dzieje apostolskie. Dziękuję wszystkim naszym parafianom, tym, którzy są i tym, którzy są w mieście oczekiwania na chwalebne zmartwychwstanie. Dziękuję władzom naszego powiatu, z którymi na przestrzeni tych lat przyszło mi pracować ? byłym i obecnym, władzom naszego miasta ? byłym i obecnym za wszystko, co mogliśmy wspólnie tworzyć, budować, by wokół nas nasza mała ojczyzna była piękniejsza i lepsza. Dziękuję wszystkim instytucjom, wszystkim służbom ? mówił ksiądz prałat Ryszard Andruszczak.

W uroczystej mszy świętej licznie wzięli udział parafianie, a także przedstawiciele władz samorządowych, którzy wyrażali wdzięczność za posługę kapłańską proboszcza, a także dbałość i troskliwość o sprawy materialne parafii.

- Dziś stojąc u stóp ołtarza, chcemy w imieniu władz samorządowych podziękować i wyrazić naszą wdzięczność za lata ciężkiej pracy wśród nas (?). Żadne słowa nie wyrażą naszej wdzięczności za dar Twojej posługi kapłańskiej, dlatego dziś szczególnie gorąco dziękujemy za trud Twojej codziennej posługi kapłańskiej, za udzielanie sakramentów, cierpliwość, uśmiech, za wiele, wiele godzin spędzonych na modlitwie za parafian, za rozwiązywanie trudnych problemów, za wszelkie dobro, które stało się dzięki Twojej posłudze proboszczowskiej. Życzymy, żebyś jak najdłużej, jako ksiądz emeryt, cieszył się spokojnym życiem wśród nas ? mówiła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

W imieniu władz powiatowych, podziękowania złożyła wicestarosta powiatu garwolińskiego. - Dziś, po tych 11 latach, przychodzi nam zaszczyt, w imieniu władz powiatowych, (?) wszystkich jednostek powiatowych, całego samorządu powiatowego, podziękować księdzu za tę wielką mądrość, za dar wiary, za te wszystkie prace gospodarskiej, za ogromną życzliwość, za wszystkie dobre chwile, które razem przez te 11 lat przeszliśmy ? podkreślała Iwona Kurowska.

W długiej kolejce do podziękowań nie zabrakło także grup parafialnych, stowarzyszeń, strażaków.

- Kochani, kocham Was! Niech się w tym słowie zamknie moja wdzięczność za zasłużonego dla powiatu, za zasłużonego dla miasta. Nie wiem, czy dam radę się za to wszystko odwdzięczyć, ale kocham Was, mam Was w swoim sercu. Będę codziennie pamiętał o Was w swoich modlitwach. Przez 11 lat błogosławiłem Was na każdej mszy świętej, dzisiaj ja, stary proboszcz (?) proszę Was teraz, abyście wyciągnęli swoje ręce nade mną, nad byłym waszym proboszczem, i udzielili mi błogosławieństwa ? mówił na koniec ks. Ryszard Andruszczak.

Ks. prałat Ryszard Andruszczak jako ksiądz emeryt pozostanie w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Do czasu powołania nowego proboszcza będzie sprawował funkcję administratora w parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach.

Decyzją biskupa siedleckiego z dniem 1 lipca posługę proboszcza w garwolińskiej kolegiacie rozpoczyna ksiądz Stanisław Szymuś, dotychczasowy proboszcz w Mokobodach.

Podczas wczorajszej mszy świętej pożegnano także księdza Grzegorza Gładysza, który przez ostatnie 6 lat był wikariuszem w parafii w Garwolinie, a od dziś pełni posługę w Parysowie.

jd


W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat

W podziękowaniu za 11 lat


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Co taka nagła powiatowa cisza w kwestii Wilgi Garwolin, Wilgi II Garwolin, Orła Parysów i pozostałych przegranych garwolińskich powiatowych futbolistów? Tu szczególnie Promnik Łaskarzew. Powiatowa garwolińsko- wiejska przyzwoitość zabrania głosu ? W momencie, gdy cała piłka garwolińskiego powiatu jest na dnie ? Dziwne. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:12 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Pani burmistrz ma na wszystko odpowiedź tylko czasem musi dłużej pomyśleć tak jak w przypadku odpowiedzi o spalarnie . Ostatnimi czasami zrobiła się bardzo nerwowa , nawet dało się zauważyć podczas przemówienia w sobotę jak to mówiła o planach do wykonania szkoda że zapominała , że mówi o planach która miała w swojej kandydaturze Aneta Kiliszek . Jednak nie taka zła ta Aneta skoro obecna burmistrz przypisuje sobie jej pomysły na gminę . Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:10 Źródło komentarza: Zabytkowa mykwa w Żelechowie zostanie zabezpieczona. Podpisano umowę na prace konserwatorskie Autor komentarza: Wojtek63 Treść komentarza: Szanowna Redakcjo, czyli podpisany Łukasz Korycki. Trzy pytania: 1. Jaki cel ma publikacja 331 zdjęć biegaczy robionych co 15 sekund ? Biegaczy biegnących donikąd. 2. Jaki cel ma publikacja 204 zdjęć robionych co 30 sekund osób, które idą ulicą Garwolina podczas obchodów Dni Garwolina ?. 3. Jaki cel ma publikacja 117 zdjęć robionych co 45 sekund osób, które siedzą przy stołach biesiadnych i czekają na pierwsze polanie w czasie ,,Garwolińskich Dni Gawrona? '' ? 4. Po za tym dochodzą inne ostatnio publikowane w zatrważającej ilości fotki na WG... itp, itd. Czyżby możliwości techniczne się zmieniły i Szanowna Redakcja jedzie po całości, czyli milion zdjęć na dobę ? Mdło się o tego robi. 5. Robi się mdło, bo ilość zdjęć beznadziejnych (powtarzalnych) zabija ilość zdjęć fajnych fotograficznie i artystycznie. W tej całej publikacji fotograficzna ekspresja jest brutalnie zamordowana. 6. Nie dotyczy to fotek z meczów Wilgi Garwolin, bo tam wszyscy ekspresyjnie biegają, a nie czekają jak te wszystkie polityczne darmozjady na darmowy posiłek, napitek i balangę. Cytując klasyka: Nuda Panie, jak w polskim filmie. Nic się nie dzieje. Droga na Ostrołękę. Krytyka konstruktywna: O.K. Są możliwości techniczne. Tylko należy je właściwie wykorzystać. Zatem Szanowna Redakcjo (czytaj Łukasz Korycki) po zrobieniu zdjęć przejrzyj wszystkie, wybierz te najciekawsze. Skasuj te 15, 30 i 45 sekundowe jałowe ujęcia. I wtedy publikuj. Zostaw max 30 fotek do publikacji. Gwarantuję, że tą ilością nie będą zniechęcające do oglądania i wzbudzą wielkie zainteresowanie. p.s. 1. Te usunięte fotki zachowaj. Kiedyś się przydadzą. Być może za 20 lat. 2. Z wielką sympatią dla Wirtualnego Garwolina za możliwość komentowania przez całe 14 sezonów Wilgi Garwolin w ramach IV ligi mazowieckiej - dziękuję. Aaa...Został jeszcze KS Raszyn. KS Raszyn- były czwartoligowy rywal Wilgi Garwolin (2014/15- 2023/24 z przerwą na LO w sezonie 2016/17 zaliczy kolejną trzecią już degradację i w sezonie 2026/27 będzie grał w warszawskiej A klasie. Być może będzie ligowym rywalem Wilgi II Garwolin Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:57 Źródło komentarza: Pobiegli w upale ulicami Garwolina Autor komentarza: No Treść komentarza: są wyjątki za którymi niektórzy nie nadążają i to jest przykre Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:22 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Reklama
Reklama