poniedziałek, 22 czerwca 2026 07:24
Reklama
Reklama

Udane starty badmintonistów

To był udany weekend dla badmintonistów z Garwolina, zarówno dla młodszych i nieco starszych. W Warszawie rozgrywano Festiwal Badmintona. Małgorzata Brojek (MKS Garwolin) razem z Aleksandrą Sadzą (Płock) zajęła trzecie miejsce w deblu juniorek. Nastolatka była o krok od powtórzenia sukcesu w mikście. Ostatecznie w duecie z Mateuszem Stemplem była czwarta. Z dobrej strony pokazał się Mateusz Biernacki, który reprezentuje SKB Suwałki. W grze pojedynczej juniorów młodszych zajął drugie miejsce.

Na dalszy wyjazd udali się weterani MKS. W Solcu Kujawskim odbył się Mikołajkowy Turniej Badmintona. Dwukrotnie rywalizację singlistów wygrali zawodnicy z Garwolina ? Jerzy Rybicki (kat. +55) i Leopold Tukendorf (+70). Andrzej Dadas był trzeci w kat. +40.

Udanie zawodnicy znad Wilgi zaprezentowali się w duetach. Debla kat. +70 wygrali Leopold Tukendorf i Jerzy Grzybowski (Warszaw), na trzecim miejscu w kat. +35 uplasowali się Andrzej Dadas i Jakub Sowiński (Warszawa), podobnie jak Radosław Tukendorf i Michał Mirowski (Warszawa) w kat. +30.

Po srebro w grze podwójnej kobiet w kat. +30 sięgnęła Maria Brzeźnicka, która grała z Urszulą Zielińską z Warszawy. Nauczycielka Zespołu Szkół nr 5 złoto wywalczyła w grze mieszanej grając z Andrzejem Struenze (Bydgoszcz). W tej samej kategorii brąz przypadł duetowi Jerzy Rybicki/Krystyna Cielecka (Olsztyn).

łk

foto sx.hu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jak zwykle za tłum w korowodzie robiły szkoły tj. dzieci, młodzież i nauczyciele. Obecność niby nie obowiązkowa, jak to na 1 maja w latach 70 i 80 - tych. Największy stres mieli dyrektorzy, którzy do końca nie wiedzieli czy ich podopieczni i podwładni przyjdą. I tak co roku! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 04:44 Źródło komentarza: Barwny korowód na rozpoczęcie niedzielnego świętowania Autor komentarza: Adonis Treść komentarza: Niech dyr szpitala ponownie zrobi konferencję z Czarnkiem przed szpitalem mówiąc o 20 mln długu szpitala. Sam zarabiając bańkę z tego bankruta. I to jest tupet. Ludzie czy Wy macie klapki na oczach? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: śmichu Treść komentarza: Na pewno będziesz pierwszym który dostanie pozłacaną kaczkę taką z oddziału wewnętrznego czyli wyróżnienie godne intelektu. Może nawet pozłacany basen bo w nim byłoby dobre miejsce na te wywnętrzenia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:12 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie” Autor komentarza: śmichu Treść komentarza: Na pewno posłuchają tej oracji :))) Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Siedem Złotych Gawronów wręczonych podczas gali Dni Garwolina. „Prawdziwą wartość miasta tworzą ludzie”
Reklama
Reklama