Reklama
Reklama

Ze strażackiej kroniki

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 3 do 9 lutego.   Pożar samochodu osobowego w Samorządkach 3 lutego. Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Volkswagen Jetta, w miejscowości Samorządki. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Mierżączka

3 lutego. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Mierżączka. W zdarzeniu udział brały trzy samochody: ciężarowy, dostawczy i osobowy. Pojazdami podróżowały trzy osoby, a dwie z nich zostały przewiezione do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz odłączeniu dopływu prądu w samochodach. W akcji trwającej cztery godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wilchta

3 lutego. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wilchta, na drodze krajowej 76. W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe. Pojazdami podróżowały cztery osoby, a jedna z nich została przewieziona do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu w samochodach. W akcji trwającej dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar komórki w Trąbkach

3 lutego. Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze komórki w Trąbkach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie w Wildze

5 lutego. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o palących się sadzach w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Wilga. Działania straży pożarnej polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do komina, a także przewietrzeniu pomieszczeń i usunięciu strąconej sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Dudka

6 lutego. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Dudka, w którym udział brały dwa samochody osobowe. Pojazdami podróżowały cztery osoby, a jedna z nich została przewieziona do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu w samochodach. W akcji trwającej jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Wyczuwalny nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu mieszkalnym w Podzamczu

7 lutego. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w jednym z pomieszczeń w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Podzamczu jest wyczuwalny nieprzyjemny zapach. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży stwierdziły, że powodem dziwnego zapachu jest nieszczelny przewód kominowy, do którego podłączone są dwa lokale. W związku ze złym stanem przewodu kominowego zakazano jego użytkowania do czasu wykonaniu przeglądu przez uprawnioną osobę. W akcji trwającej blisko dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Wezwanie do osoby z podejrzeniem udaru w Maciejowicach

9 lutego. Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o podejrzeniu udaru u osoby dorosłej w Maciejowicach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży stwierdzono, że w budynku mieszkalnym jednorodzinnym znajduje się mężczyzna z objawami udaru. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu i przygotowaniu lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach trwających ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie w Łaskarzewie

9 lutego. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o palących się sadzach w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Łaskarzew. Działania straży pożarnej polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do komina oraz przewietrzeniu pomieszczeń i usunięciu strąconej sadzy. W akcji trwającej blisko dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Do Konia Treść komentarza: Koniu, nie przynudzaj. Rusz się ze swojej bedockiej stajni. A na początek dla zmiany mentalnej klimatu proponuję A.Ch. i "Dziesięciu Murzynków"...Spokojnie, nie musisz gasić peta. Tytuł później zmieniono na bardziej poprawny politycznie. 😉 Data dodania komentarza: 23.06.2026, 06:15 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin Autor komentarza: Do WG Treść komentarza: WG powinna zmienić tytuł na "Wirtualny Gawron", skoro komentujący wszystkim robią na głowę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 06:07 Źródło komentarza: Pobiegli w upale ulicami Garwolina Autor komentarza: tv Treść komentarza: "etat dla brata,tytul zasłużonego dla męża/ oraz rodzin od PiS / córka posła, Antolakowej i te obsady spadów" A to gdzie oni są zatrudnieni? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 23:23 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Adonis Treść komentarza: Poszło dziś w Polskę jaki w Garwolinie dobrobyt. Pomimo moich różnic z Panią Starostą, zgadzam się z Nią w zupełności. To jest ewidentnie palenie Janka czyt. Konfabuluj, kręć. W tym dyr. Jest mistrz. Gratulacje! Lecimy do pierwszej ławki w kościele, niech widzą. Lekarz, katolik, dyrektor. Jak tak, to mam wszystko wybaczone. Otóż nie, dziękujmy temu gówniarzowi z platformy że wychodzą takie kwiatki w końcu. Gdzie jest sufit tych plac? Przecież to studnia bez dna. Krzyczą, przejdziemy do prywaty! Tak, już te widzę tłumy w mediciwerach, luxmedach. Takiego eldorado jak w państwowej służbie zdrowia nigdzie nie będziecie mieć. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 22:59 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń
Reklama
Reklama