Reklama
Reklama

W Miętnem odbywają kwarantannę zbiorową

Hotel w Powiatowym Ośrodku Sportu w Miętnem został wyznaczony przez wojewodę jako miejsce odbywania kwarantanny zbiorowej. Obecnie pod Garwolinem przebywa 40 osób z całej Polski. Miejsc jest blisko 100. Miętnieński ośrodek jest jednym z trzech na terenie powiatu garwolińskiego, które starostwo zgłosiło jako miejsce do odbywania kwarantanny zbiorowej. ? Wojewoda kieruje do takich miejsc osoby, które po przekroczeniu granicy zadeklarowały, że nie mogą odbyć kwarantanny domowej. Do Miętnego trafiają osoby zdrowe, które przez 14 dni nie mogą opuszczać obiektu ? informuje starosta powiatu Mirosław Walicki.

Obecnie w Miętnem przebywa 40 osób. Miejsc jest prawie 100. Pobyt mieszkańców hotelu jest finansowany z budżetu państwa. Kwarantariusze mają zapewnione wyżywienie oraz nocleg. W hotelu nie ma aktualnie innych gości. ? Obiekt jest pod nadzorem sanepidu. Teren patroluje policja ? zaznacza starosta.

Kwarantariusze oraz obsługa hotelu korzystają z środków ochrony osobistej. Posiłki wydawane są na naczyniach jednorazowych, które są później utylizowane.

W przypadku pojawienia się objawów koronawirusa u gości, na miejsce kierowana jest specjalistyczna karetka, która odwiezie pacjenta do szpitala zakaźnego.

łk

fot. KSO


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Obserwatore Romano 06.04.2020 11:46
http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=9&NrPosiedzenia=9&NrGlosowania=34

Jan 06.04.2020 09:28
a co maja przepraszam obecnie do roboty?

Fortuna kołem się 06.04.2020 09:13
Iwonna do kontroli osób na kwarantannie - HI, hi, żarty sobie robisz - przecież ta damula nie o takich podrzędnych czynności jest? - jej lepiej wychodzi zwalnianie pracowników i zmuszanie ich do zwolnienia się, np. panią MM

Kazik 06.04.2020 07:29
WOT powinien to kontrolować i nadzorować objętych kwarantanną. Po co zawracać policji i głowę. Nie za to im płacimy żeby robili za ochronę.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Zniesmaczony Treść komentarza: Kolejny wlodarz samorządów gminnych z jednogłośnie udzielonym absolutorium. BRAWO. A w tle już niedługo sesja na której gasnąca gwiazda w powiecie nie będzie mogła mówić o takim wyniku. I to powiedzmy szczerze tylko z własnej ignorancji i arogancji Sesja pokaże zakłamanie tej już nie tylko kontrowersyjnej kobiety. A to że nie ma nic sensownego do powiedzenia to juz wiemy. Tak więc chwilą wstydu nie tylko dla Kurowskiej ale i jej poplecznikow . Czekamy do piątku. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:57 Źródło komentarza: Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla wójt Borowia Autor komentarza: toldi Treść komentarza: Dlaczego maślarze, skąd taka nazwa? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Do Gościa Treść komentarza: Jak czytam dzisiaj te komentarze to przychodzi mi na myśl film który leci obecnie w kinach Kobieta na skraju załamania nerwowego Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:30 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Do Konia Treść komentarza: Koniu, nie przynudzaj. Rusz się ze swojej bedockiej stajni. A na początek dla zmiany mentalnej klimatu proponuję A.Ch. i "Dziesięciu Murzynków"...Spokojnie, nie musisz gasić peta. Tytuł później zmieniono na bardziej poprawny politycznie. 😉 Data dodania komentarza: 23.06.2026, 06:15 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin
Reklama
Reklama