Reklama
Reklama

8 mln zł na środki ochrony dla mazowieckich OSP

Ponad 81 tys. maseczek ochronnych i ponad 216 tys. par rękawic jednorazowych - to tylko część sprzętu ochronnego, który trafi do mazowieckich jednostek OSP. Wczoraj samorząd Mazowsza podjął decyzję o przekazaniu 8 mln zł na ich zakup. ? Strażacy-ochotnicy dzięki świetnemu przeszkoleniu w zakresie ratownictwa pełnią nieocenioną rolę w walce z koronawirusem. Pomagają służbom medycznym, policji ale też zwykłym ludziom chociażby w zrobieniu zakupów. Niestety, bardzo często brakuje im środków ochrony osobistej ? maseczek, rękawiczek czy środków dezynfekujących. To niedopuszczalne! Dlatego właśnie na ten cel przeznaczamy nasze środki. Tu chodzi nie tylko o bezpieczeństwo ich samych, ale i osób, którym pomagają ? podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Od początku pojawienia się epidemii koronawirusa jednostki OSP biorą udział w zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19. Pomagają osobom starszym, schorowanym, przebywającym na kwarantannie czy w izolacji, robią zakupy, i wspierają szpitale. Niestety, okazuje się, że w dobie epidemii nie posiadają wystarczających środków ochronnych, które zapewnią im bezpieczeństwo. Samorząd Mazowsza przeznaczy 8 mln zł na wyposażenie OSP w środki ochronne.

Dzięki 8 mln zł z budżetu Mazowsza już niebawem do mazowieckich jednostek OSP trafią: 81 300 sztuk maseczek jednorazowych; 8 130 sztuk kombinezonów ochronnych; 216 800 par rękawic jednorazowych; 2 168 kompletów ubrań specjalnych - (ubranie specjalne lekkie oraz hełm lekki z przyłbicą i goglami);
10 840 sztuk worków na odpady(120litrów); 5 420 litrów płynu do dezynfekcji.

Zakupione środki będą zgodne z obowiązującymi normami oraz będą posiadać wszelkie wymagane przepisami certyfikaty i atesty. Ich zakup pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie zdrowia i życia strażaków biorących czynny udział w zwalczaniu COVID-19.

mat.pras./oprac. red.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Zniesmaczony Treść komentarza: Kolejny wlodarz samorządów gminnych z jednogłośnie udzielonym absolutorium. BRAWO. A w tle już niedługo sesja na której gasnąca gwiazda w powiecie nie będzie mogła mówić o takim wyniku. I to powiedzmy szczerze tylko z własnej ignorancji i arogancji Sesja pokaże zakłamanie tej już nie tylko kontrowersyjnej kobiety. A to że nie ma nic sensownego do powiedzenia to juz wiemy. Tak więc chwilą wstydu nie tylko dla Kurowskiej ale i jej poplecznikow . Czekamy do piątku. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:57 Źródło komentarza: Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla wójt Borowia Autor komentarza: toldi Treść komentarza: Dlaczego maślarze, skąd taka nazwa? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Do Gościa Treść komentarza: Jak czytam dzisiaj te komentarze to przychodzi mi na myśl film który leci obecnie w kinach Kobieta na skraju załamania nerwowego Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:30 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Do Konia Treść komentarza: Koniu, nie przynudzaj. Rusz się ze swojej bedockiej stajni. A na początek dla zmiany mentalnej klimatu proponuję A.Ch. i "Dziesięciu Murzynków"...Spokojnie, nie musisz gasić peta. Tytuł później zmieniono na bardziej poprawny politycznie. 😉 Data dodania komentarza: 23.06.2026, 06:15 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin
Reklama
Reklama