Reklama
Reklama

Więcej osób w kościołach i sklepach

Nawet kilkadziesiąt osób może od dziś uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach. Więcej osób w jednym czasie zrobi także zakupy w sklepach. Godziny dla seniorów przestają obowiązywać w weekendy. Od dzisiaj obowiązują nowe, złagodzone zasady bezpieczeństwa. Lasy i parki zostały otwarte, w kościołach i sklepach może przebywać więcej osób. W mniejszych sklepach liczbę klientów określa się na podstawie liczby kas. Jeśli sklep posiada jedną kasę, może być w nim jednocześnie 4 klientów. W kościołach i sklepach o powierzchni powyżej 100 m kw. może przebywać 1 osoba na 15 m kw.

 

Ten zapis to ogromna zmiana. W garwolińskich supermarketach, w których jeszcze dotychczas zakupy mogło robić kilkanaście osób, teraz może być jednocześnie od kilkudziesięciu do nawet blisko 140 osób. Spora zmiana dotyczy także kościołów. Jeszcze wczoraj podczas mszy świętej mogło być obecnych jedynie 5 osób - bez względu na wielkość świątyni. Od dziś liczbę wiernych określa metraż. Każda parafia podaje na swoich stronach internetowych, ile osób może się jednocześnie modlić.

W Garwolinie najwięcej osób może przebywać jednocześnie w kolegiacie Przemienienia Pańskiego - 85 osób. W parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie - 80 osób. Obie parafie nadal będą prowadziły transmisje online mszy świętych. W kaplicy parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach może modlić się maksymalnie 30 osób. Msze święte w niedziele będą odprawiane także o dodatkowych godzinach.  Parafia prosi, aby zajmować w kaplicy miejsca oznaczone białą kartką.

jd

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bedok 20.04.2020 15:56
W kościele 85 osób ale jeszcze będzie się można modlić na placu przed kościołem z zachowaniem wymaganych odstępów. Idzie ciepło więc można będzie otworzyć drzwi od kościoła i będzie prawie jak w kościele. Na pewno lepiej niż przed telewizorem klękać.

tomi 20.04.2020 12:22
POLSKI KOŚCIÓŁ UBOŻEJE PROSI O WSPARCIE , POMÓŻMY KOŚCIOŁOWI TAK ,JAK ON POMAGA WSZYSTKIM POTRZEBUJĄCYM ...... POMÓDLMY SIĘ I WYSTARCZY .......

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Zniesmaczony Treść komentarza: Kolejny wlodarz samorządów gminnych z jednogłośnie udzielonym absolutorium. BRAWO. A w tle już niedługo sesja na której gasnąca gwiazda w powiecie nie będzie mogła mówić o takim wyniku. I to powiedzmy szczerze tylko z własnej ignorancji i arogancji Sesja pokaże zakłamanie tej już nie tylko kontrowersyjnej kobiety. A to że nie ma nic sensownego do powiedzenia to juz wiemy. Tak więc chwilą wstydu nie tylko dla Kurowskiej ale i jej poplecznikow . Czekamy do piątku. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:57 Źródło komentarza: Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla wójt Borowia Autor komentarza: toldi Treść komentarza: Dlaczego maślarze, skąd taka nazwa? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Do Gościa Treść komentarza: Jak czytam dzisiaj te komentarze to przychodzi mi na myśl film który leci obecnie w kinach Kobieta na skraju załamania nerwowego Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:30 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Do Konia Treść komentarza: Koniu, nie przynudzaj. Rusz się ze swojej bedockiej stajni. A na początek dla zmiany mentalnej klimatu proponuję A.Ch. i "Dziesięciu Murzynków"...Spokojnie, nie musisz gasić peta. Tytuł później zmieniono na bardziej poprawny politycznie. 😉 Data dodania komentarza: 23.06.2026, 06:15 Źródło komentarza: Sezon pełen emocji zakończony spadkiem. Statystyki Wilgi Garwolin
Reklama
Reklama