Reklama
Reklama

Za wodę i ścieki zapłacimy więcej

W życie weszły nowe taryfy za wodę i ścieki dla mieszkańców Garwolina. Zapłacimy więcej niż dotychczas. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, decyzją Państwowego Gospodarstwa Wodnego ?Wody Polskie? w życie weszły taryfy na czas trzech lat. Co 12 miesięcy wysokość stawek ulega zmianie.

Od maja mieszkańcy Garwolina zapłacą więcej. Stawka za 1 m3 wody wzrosła z 4,12 zł do 4,29 zł netto (4% więcej). W przypadku ścieków taryfa wynosi teraz 11,31 zł netto za 1 m3 (poprzednio 10,30 zł). Złotówka różnicy to blisko 10% podwyżki.

Nowe stawki będą obowiązywały do 23 kwietnia 2021 roku. Po tym czasie, taryfy będą wynosić odpowiednio (4,41 zł za wodę oraz 11,39 zł za ścieki).

- Obecna sytuacja sprawiła, że nie mamy wszystkich aktualnych odczytów z wodomierzy. System wyliczył średnią na następny miesiąc. Przy następnym okresie rozliczeniowym dokonamy korekty tych wyliczeń, tak aby mieszkańcy nie byli pokrzywdzeni ? wyjaśnia prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Garwolinie Jacek Bronisz.

Wzrost cen jest podyktowany m.in. koniecznością amortyzacji inwestycji rozbudowy oczyszczalni i budowy kanalizacji realizowanej przez PWiK w ostatnich latach.

łk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

beti 04.05.2020 09:55
A tak ładnie się otwierało... https://egarwolin.pl/artykul/oczyszczalnia-sciekow/556343

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: dobry pomysł. maksymalnie miesięcznie 5000 zł plus dyżury po 150 złotych za dni powszednie i 200 za świąteczne. Stawka proporcjonalna do jakości usług. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:33 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Myćko z Czyszkówka Treść komentarza: Dlaczego piszesz pan W. ? Przecież wszyscy wiedzą, że chodzi o Walickiego, niegdyś to byli przecież koledzy partyjni i jeden drugiemu pomagał. Zapomniał Walicki jak potrzebował wielokrotnie pomocy i wsparcia. To przecież Żochowski podał mu rękę i zatrudnił na stanowisku kierownika w szpitalu. Ten w podzięce podwyższał mu wynagrodzenie i sam Żochowski o tym mówił, że wysokością był zaskoczony. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: relatywizm moralny Treść komentarza: O jakiej chwili wstydu piszesz? Ona i jej poplecznicy to ludzie bez krzty honoru i zero zasad . Nie wiedzą co to wstyd i przyzwoitość. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:24 Źródło komentarza: Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla wójt Borowia Autor komentarza: człowiek Treść komentarza: Ile na to poszło pieniądzy? Upamiętnienie takich postaci winno być w szkołach, w przedszkolach, w domach gdzie todzice, dxiadkowie dzielą się wiedzą, opowieściami historycznymi. A te pieniądze można byłoby dużo pozyteczniej wydać! Z całym szacunkiem dla postaci historycznych takie "reklamy" to marnotrastwo pieniędzy! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:32 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin
Reklama
Reklama