Reklama
Reklama

Otwarcie przedszkoli w Garwolinie najwcześniej 11 maja

Poniedziałek to prawdopodobna data otwarcia publicznych przedszkoli w Garwolinie. Nowe wytyczne rządu dają taką możliwość już od 6 maja, ale placówki potrzebują czasu, żeby opracować procedury bezpieczeństwa. Otwarcie przedszkoli po prawie dwumiesięcznej przerwie było tematem wczorajszego spotkania burmistrz Garwolina z dyrektorami przedszkoli. Pewne jest to, że placówki nie zostaną otwarte jutro.

- Przedyskutowaliśmy obecną sytuację związaną z rozporządzeniem umożliwiającym ich otwarcie, a także aktualne wytyczne, które zawierają bardzo drobiazgowe zalecenia dla organu prowadzącego, dyrektorów, opiekunów oraz rodziców. Stoimy przed ogromnym wyzwaniem i dokładamy starań, aby przedszkola mogły zająć się dziećmi w sposób bezpieczny dla maluchów, jak i pracowników ? relacjonuje burmistrz Marzena Świeczak za pośrednictwem facebooka.

Przedszkola przygotowują się do wznowienia działalności i potrzebują czasu na odpowiednie przygotowanie się do funkcjonowania w ?nowej rzeczywistości?. - Potrzebny jest czas na opracowanie procedur bezpieczeństwa, przygotowanie i wdrożenie szeregu zmian w zakresie organizacji placówki, harmonogramu opieki i nowej organizacji pracy w czasie epidemii ze względu na ograniczenie liczby dzieci, konieczność wyodrębnienia pomieszczeń na izolację, odpowiedniego zabezpieczenia środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji. Dyrektorzy zbierają także informacje o personelu, jakim dysponują, w celu zapewnienia odpowiedniej opieki. Dlatego najwcześniejszy brany pod uwagę termin otwarcia miejskich przedszkoli to 11 maja ? dodaje włodarz.

Według informacji zebranych przez dyrektorów w Garwolinie zapewnienia opieki potrzebuje od 0 do 16 proc. dzieci (w zależności od placówki). Przedszkola muszą być jednak przygotowane na przyjmowanie coraz większej liczby dzieci, w miarę wracania rodziców do pracy. Według rządowych wytycznych w razie braku miejsc pierwszeństwo będą miały dzieci pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw, realizujących zadania związane z zapobieganiem rozwojowi epidemii.

W Pilawie przedszkola nie ruszyły po przerwie. - W trakcie konsultacji z dyrektorami placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Pilawa wypracowaliśmy stanowisko, iż nie jest możliwe bezpieczne otwarcie przedszkola i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z dniem 6 maja 2020 r. Dla nas wszystkich priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, a szczególnie tych najmłodszych. Mamy na uwadze zapewnienie wszystkim dzieciom bezpiecznych warunków pobytu w placówkach ? wyjaśniała decyzję Albina Łubian. Burmistrz Pilawy prosiła jednocześnie rodziców o informację zwrotną, czy i kiedy przedszkola powinny zostać otwarte.

łk

fot. arch.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Balzac 06.05.2020 20:19
To Iwonna - kobieta w wieku pobalzakowskim ma jeszcze dziecię w wieku przedszkolnym? Uf

Bedok 05.05.2020 20:14
To w byle wioskach potrafili opracować procedury i przedszkola ruszają a w naszym mieście nie. A taki skład w tym wydziale oświaty i włodasz miasta tez pedagog i co nie mieli czasu? To za co te mańkowszczaki kase brali? nie wiedziały, że trza bedzie otwierać przedszkola? Najlepiej kase za darmo brac... Dobrze że jest sprawiedliwość Boska. Co niektórzy mówią, że to specjalnie gra na zwłokę, by nie przyjąć dzieci jakowejś Iwony?

Mama 05.05.2020 16:20
Mniejsze przedszkola potrafią się otworzyć a Garwolin jak zwykle w tyle. To co robili przez te dwa miesiące jak nawet nie mają środków do dezynfekcji, to wcześniej nie sprzątali.

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: dobry pomysł. maksymalnie miesięcznie 5000 zł plus dyżury po 150 złotych za dni powszednie i 200 za świąteczne. Stawka proporcjonalna do jakości usług. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:33 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Myćko z Czyszkówka Treść komentarza: Dlaczego piszesz pan W. ? Przecież wszyscy wiedzą, że chodzi o Walickiego, niegdyś to byli przecież koledzy partyjni i jeden drugiemu pomagał. Zapomniał Walicki jak potrzebował wielokrotnie pomocy i wsparcia. To przecież Żochowski podał mu rękę i zatrudnił na stanowisku kierownika w szpitalu. Ten w podzięce podwyższał mu wynagrodzenie i sam Żochowski o tym mówił, że wysokością był zaskoczony. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: relatywizm moralny Treść komentarza: O jakiej chwili wstydu piszesz? Ona i jej poplecznicy to ludzie bez krzty honoru i zero zasad . Nie wiedzą co to wstyd i przyzwoitość. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:24 Źródło komentarza: Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla wójt Borowia Autor komentarza: człowiek Treść komentarza: Ile na to poszło pieniądzy? Upamiętnienie takich postaci winno być w szkołach, w przedszkolach, w domach gdzie todzice, dxiadkowie dzielą się wiedzą, opowieściami historycznymi. A te pieniądze można byłoby dużo pozyteczniej wydać! Z całym szacunkiem dla postaci historycznych takie "reklamy" to marnotrastwo pieniędzy! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:32 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin
Reklama
Reklama