Reklama
Reklama

Teleopieka dla seniorów w Garwolinie

Miasto Garwolin rozpoczyna ?Pilotażowy program wdrożenia usług opiekuńczych w formie teleopieki? współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Z projektu będzie mogło skorzystać 30 osób, które ukończyły 60 lat. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 maja. 26 lutego burmistrz Garwolina Marzena Świeczak wraz ze skarbnikiem miasta Katarzyną Nozdryn-Płotnicką podpisała umowę na teleopiekę dla seniorów z Garwolina. Na całym Mazowszu z pilotażu ma skorzysta ponad 650 starszych osób. Program prowadzony jest przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

 

Teleopieka to system przywoławczy, działający przez 24 h na dobę w domu podopiecznego. Osoby, które zgłoszą się do programu, zostaną wyposażone w urządzenie pierwszej generacji. Oznacza to, że kontakt z centrum alarmowym w sytuacjach zagrożenia życia będzie odbywał się przy pomocy tzw. przycisku SOS w formie opaski. Właśnie po naciśnięciu tego przycisku w razie jakiegokolwiek zagrożenia (np. upadek, nagłe pogorszenie stanu zdrowia) nastąpi automatyczne połączenie w trybie głośnomówiącym przez to urządzenie z centrum alarmowym. Wówczas operator zdecyduje o tym, jaką interwencję podjąć. W takich sytuacjach liczy się każda sekunda, a teleopieka sprawia, że pomoc w sytuacjach nagłych lub zagrażających życiu może być udzielona szybciej.

Projekt skierowany jest do 30 osób starszych powyżej 60. roku życia mieszkających na terenie miasta Garwolina, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia. Urząd Miasta w Garwolinie przyjmuje zgłoszenia od 7 do 21 maja 2020 r. Informacje o projekcie dostępne są również pod numerem: 25 786 42 46. 

Realizator projektu zastrzega możliwość odmowy udziału w projekcie na każdym jego etapie osobom, których sytuacja życiowa, zdrowotna, prawna nie pozwala na skorzystanie z oferowanego w ramach projektu wsparcia.

Szczegółowy regulamin można znaleźć na www.garwolin.pl

garwolin.pl/oprac. red.

fot. pixabay


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: dobry pomysł. maksymalnie miesięcznie 5000 zł plus dyżury po 150 złotych za dni powszednie i 200 za świąteczne. Stawka proporcjonalna do jakości usług. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:33 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Myćko z Czyszkówka Treść komentarza: Dlaczego piszesz pan W. ? Przecież wszyscy wiedzą, że chodzi o Walickiego, niegdyś to byli przecież koledzy partyjni i jeden drugiemu pomagał. Zapomniał Walicki jak potrzebował wielokrotnie pomocy i wsparcia. To przecież Żochowski podał mu rękę i zatrudnił na stanowisku kierownika w szpitalu. Ten w podzięce podwyższał mu wynagrodzenie i sam Żochowski o tym mówił, że wysokością był zaskoczony. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: relatywizm moralny Treść komentarza: O jakiej chwili wstydu piszesz? Ona i jej poplecznicy to ludzie bez krzty honoru i zero zasad . Nie wiedzą co to wstyd i przyzwoitość. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:24 Źródło komentarza: Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla wójt Borowia Autor komentarza: człowiek Treść komentarza: Ile na to poszło pieniądzy? Upamiętnienie takich postaci winno być w szkołach, w przedszkolach, w domach gdzie todzice, dxiadkowie dzielą się wiedzą, opowieściami historycznymi. A te pieniądze można byłoby dużo pozyteczniej wydać! Z całym szacunkiem dla postaci historycznych takie "reklamy" to marnotrastwo pieniędzy! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:32 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin
Reklama
Reklama