Reklama
Reklama

Maseczki z Chin trafią do garwolińskich lekarzy

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie dostarczy lekarzom z Garwolina i okolic pakiety środków ochrony indywidualnej, które pochodzą z pomocy od darczyńców, głównie Kulczyk Foundation. Jutro, między godz. 10.00 a 14.00, garwolińscy lekarze będą odbierali przygotowane przez OIL pakiety bezpośrednio z furgonetki zaparkowanej przy szpitalu. Środki zostały zakupione przez fundację Lekarze Lekarzom dzięki darczyńcom, głównie Kulczyk Foundation, w ramach akcji humanitarnej.

Środki z Chin, które przyleciały do Polski pod koniec kwietnia czterema samolotami, są dystrybuowane w całym kraju przez okręgowe izby lekarskie. Zakup i logistykę wspólnie organizowały okręgowe izby i Naczelna Izba Lekarska.

OIL w Warszawie dla swoich członków (29 tys. lekarzy i lekarzy dentystów) otrzymała do rozdysponowania 246.400 szt. masek KN95 (FFP2), 162.000 szt. trójwarstwowych masek chirurgicznych 16.400 szt. przyłbic, 16.400 szt. gogli i 16.400 szt. kombinezonów ochronnych.

Dla każdego lekarza, który zgłasza się do nas poprzez formularz, przygotowywany jest indywidualny pakiet środków ochrony (jeden z trzech rodzajów). Decyzją prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie kombinezony oraz pozostały sprzęt są przekazywane szpitalom i podmiotom zatrudniającym lekarzy, które zgłosiły do nas zapotrzebowanie.

Większość środków ochronnych (zgodnie z deklaracjami lekarzy uwzględnianymi w specjalnym formularzu na naszej stronie internetowej) wydawana jest w siedzibie naszej izby przy ul. Puławskiej 18 w Warszawie, ale lekarze z innych miejscowości mają możliwość wybrania opcji odbioru pakietu także bliżej swojego miejsca zamieszkania. Miasta, w których systematycznie organizujemy punkty odbioru to: Grójec, Grodzisk Mazowiecki, Radom, Zwoleń, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Sokołów Podlaski, Wyszków, Ostrołęka, Ciechanów, Mława, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk, Garwolin. Stworzyliśmy również opcję przesyłki kurierskiej.

mat. pras.

fot. OIL w Warszawie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jarek 17.05.2020 08:00
Coś takiego jak odbiór "Pakietów Ochrony Indywidualnej" przez personel medyczny to powinno być na porządku dziennym, jak oddychanie powietrzem! Ale, że jesteśmy w czarnej d.... to robi się festiwal, że prywatna firma sponsoruje coś, co powinno być obowiązkiem dyrektorów szpitali i rządzących. Czy już do wszystkich dotarło, że żyjemy w "Państwie z kartonu?

miister zdrwoja 13.05.2020 14:51
a ja żem głupi myślał, że przesyłkę zasponsorowała fundacja z Nowogrodzkiej 84/86

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Mieszkaniec Garwolina Treść komentarza: dobry pomysł. maksymalnie miesięcznie 5000 zł plus dyżury po 150 złotych za dni powszednie i 200 za świąteczne. Stawka proporcjonalna do jakości usług. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:33 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: Myćko z Czyszkówka Treść komentarza: Dlaczego piszesz pan W. ? Przecież wszyscy wiedzą, że chodzi o Walickiego, niegdyś to byli przecież koledzy partyjni i jeden drugiemu pomagał. Zapomniał Walicki jak potrzebował wielokrotnie pomocy i wsparcia. To przecież Żochowski podał mu rękę i zatrudnił na stanowisku kierownika w szpitalu. Ten w podzięce podwyższał mu wynagrodzenie i sam Żochowski o tym mówił, że wysokością był zaskoczony. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Spór miliony dla szpitala. Starostwo i dyrektor SP ZOZ przedstawiają odmienne wersje wydarzeń Autor komentarza: relatywizm moralny Treść komentarza: O jakiej chwili wstydu piszesz? Ona i jej poplecznicy to ludzie bez krzty honoru i zero zasad . Nie wiedzą co to wstyd i przyzwoitość. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:24 Źródło komentarza: Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla wójt Borowia Autor komentarza: człowiek Treść komentarza: Ile na to poszło pieniądzy? Upamiętnienie takich postaci winno być w szkołach, w przedszkolach, w domach gdzie todzice, dxiadkowie dzielą się wiedzą, opowieściami historycznymi. A te pieniądze można byłoby dużo pozyteczniej wydać! Z całym szacunkiem dla postaci historycznych takie "reklamy" to marnotrastwo pieniędzy! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:32 Źródło komentarza: Historyczne postacie na autobusach PKS Garwolin
Reklama
Reklama